کد خبر: ۱۳۲۴۰
|
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۰
شهرداري منطقه يك در سال جاري 5 مجموعه ورزشي را در حال احداث دارد كه براي اين مجموعه‌ها نزديك به 5 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافته است.

يوسف متقي، معاون فني و عمراني شهرداري منطقه يک شهرداري تهران در گفت‌وگو با خبرنگار«شهر» از احداث ورزشگاه شهيد سليماني  در منطقه يك خبر داد و گفت: اين مرکز در زميني به مساحت يك‌هزارو 840 متر مربع و با زير بناي كلي 5 هزارو 450 متر مربع طراحي شده است و داراي 2 طبقه پاركينگ و 2 طبقه اداري است.

 

وي همچنين از آغاز عمليات احداث مجموعه ورزشي صابرين شاهد خبر داد و گفت: اين پروژه نيز در زميني به مساحت ‌يك‌هزارو 200متر مربع و با زير بناي  كلي 5 هزارو 200 متر مربع طراحي شده است.

 

به گفته معاون فني و عمراني شهرداري منطقه يک شهرداري تهران سوله ورزشي اوشان نيز يكي ديگر از پروژه‌هاي عمراني شهرداري منطقه يك در حوزه ورزش است كه در سال 1387 آغاز شده و در حال احداث است.

 

اين سوله در زميني به مساحت 864 متر مربع با  كاربري سالن ورزشي طراحي و اجرا شده است و نوع سازه از نوع سوله فلزي با ديوار آجري و نماي داخلي  سنگ تا ارتفاع 2 متر  و آجر سه سانتي تا سقف و نماي خارجي آجر سه سانتي بوده  و سقف آن از جنس پانل  است.

 

يوسف متقي همچنين به احداث مجموعه ورزشي اقدسيه در سال 89 اشاره كرد و گفت: اين مجموعه طي توافق‌نامه نيروي زميني ارتش و معاونت اجتماعي شهرداري منطقه يك در زميني به مساحت 2 هزار مترمربع همراه با سولة احداث مي‌شود.اين پروژه مراحل پاياني ساخت و ساز را طي مي‌كند و به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد.

   

به گفته وي مجموعه ورزشي بانوان ولنجك يكي ديگر از پروژه‌هاي عمراني در حوزه ورزش است كه در زميني به مساحت يك‌هزار متر مربع و در 5 طبقه طراحي شده است.اين مجموعه علاوه بر سوله ورزش داراي پاركينگ، شهر كتاب، كتابخانه و سالن كنفرانس ، دفتر شوراياري مي‌باشد.

 

معاون فني و عمراني شهرداري منطقه يک شهرداري تهران آغاز عمليات ساخت اين پروژه را سال 87 دانست و گفت: در حال حاضر ساخت اسكلت ديوار حائل انجام شده  و پروژه بيش از  75 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

 

به گفته متقي مجموعه ورزشي سوهانك در سال 86 در ناحيه 9 با اعتباري بالغ بر يك ميليارد تومان و مجموعه ورزشي نياوران در سال گذشته با اعتباري بالغ بر 700 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.

 

 

نظر شما
آخرین اخبار