کد خبر: ۳۱۰۰
|
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۷
حتما شنيده‌ايد که گفته‌اند سيب سلطان ميوه‌هاست، ولي واقعا اگر خواص ليموترش را فهرست كنيم، ممكن است نظرتان عوض شود كه سلطان ميوه‌ها، ليموترش است. اين روزها كه در آستانه سردي هوا و افزايش آمار سرماخوردگي و آنفلوآنزا قرار داريم، معجون شگفت‌انگيز مخلوط عسل و آب ليموترش را براي پيشگيري و يا حتي درمان به شما هديه مي‌دهيم!
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان "شهر"، مخلوط يک قاشق عسل، يک ليوان آب ولرم و يک قاشق آب ليموترش (قبل از هر وعده غذا) در زماني‌كه علائم سرماخوردگي را در خودتان احساس مي‌كنيد و يا براي درمان گلو درد و رفع سرفه بهترين نوشيدني دارويي است. ليموترش بعلت داشتن خواص اسيدي ضدعفوني کننده قوي است و حتي اگر در مسافرت‌ها به آب آشاميدني مشکوک هستيد و مي‌ترسيد از آن بنوشيد، کافي است چند قطره آب ليموترش را در آن بريزيد. آب را کاملاً استرليزه کرده و ميکروب‌هاي موجود در آب را از بين مي‌برد. براي گلودرد بهترين دارو ليموترش است؛ يک قاشق چايخوري آب ليموترش را در آب نيم گرم بريزيد و با آن غرغره کنيد ورم گلودرد را برطرف خواهد کرد. براي گرفتگي بيني و زکام، کافي است چند قطره آب‌ليمو را با يک قاشق چايخوري آب مخلوط کرده و در بيني بچکانيد براي دفع معده و روده بايد يک ليموترش را با پوست و هسته له کنيد و آن را با يک ليوان آب سرد و يک قاشق عسل مخلوط کرده و يک ساعت قبل از خواب بنوشيد. براي جلوگيري از خونريزي بيني کافي است که يک تکه پنبه را آغشته به آب‌ليمو کرده و در سوراخ بيني بگذاريد خون دماغ را برطرف خواهد کرد. همچنين کساني‌که مي‌خواهند خود را لاغر کنند اگر صبح ناشتا آب ليموترش را با يک ليوان آب مخلوط کنند و مقدار کمکي عسل با آن اضافه كنند و آن را بنوشيد تا ظهر گرسنه نخواهند شد و بدين ترتيب از شر چربي‌هاي اضافي راحت خواهند شد. بهترين کلسيم آن است که از پوست تخم‌مرغ و آب‌ليمو تهيه مي‌کنند براي تهيه کلسيم طبيعي يک تخم‌مرغ را تميز شسته و در يک ليوان بگذاريد و روي آن يک ليموترش را بريزيد و آن را مدت دو سه ساعت در جاي خنکي بگذاريد، سپس تخم‌مرغ در آورده و آب‌ليمو را که داراي مقدار زيادي کلسيم است مي‌توانيد روي سالاد ريخته و يا با عسل يا شکر شيرين کرده بنوشيد از تخم‌مرغ هم که پوست آن نرم شده مي‌توانيد هنوز استفاده کنيد. اگر در صورت شما لکه و جوش قرمز رنگ وجود دارد درمان آب با آب‌ليمو و نمک است: بدين ترتيب که در مقداري آب‌ليمو نمک بزنيد و آن را با پنبه روي صورت خود بماليد، لکه‌ها و جوش‌ها را برطرف مي‌کند. بهترين دارو براي پوست دست شما مخلوط گليسيرين و آب‌ليمو است: آب‌ليمو و گليسيرين را به نسبت مساوي مخلوط کنيد و به دست‌هاي خود بماليد، ببينيد که چقدر پوست دست‌ها صاف مي‌شود در زمستان براي جلوگيري از سرمازدگي دست‌هاي خود را با آب‌ليمو ماساژ دهيد. خوردن آب‌ليمو سنگهاي کليه را نيز دفع مي‌کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
0
3
موارد جالب وتازه اي نوشتيد جاي تشكرداره اما اين بخش از نوشته برام قابل باورنيست:اگر صبح ناشتا آب ليموترش را با يک ليوان آب مخلوط کنند و مقدار کمکي عسل با آن اضافه كنند و آن را بنوشيد تا ظهر گرسنه نخواهند شد.چون آبليمواسيدمعده روبيشترتحريك ميكنه وباعث گرسنگي ميشه
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
1
ممنون
نظر شما
آخرین اخبار