کد خبر: ۵۳۶۰۲
|
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷
توصيه مديران شهرداري به شهروندان در پي تعطيلي پارکينگ حقاني:
معاون حمل ونقل وترافيک شهرداري منطقه3 تهران گفت: با وجود اين که ظرفيت مکان جايگزين پارکينگ عمومي شهيد حقاني بسيار کم‌تر از ظرفيت اين پارکينگ است، اما معتقديم نبود اين فضاي پارک معضلي در اين محدوده ايجاد نمي‌کند.

مهدي طيباني معاون حمل ونقل وترافيک شهرداري منطقه 3تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «شهر» در رابطه با تعطيلي پارکينگ مترو شهيدحقاني و معضلات احتمالي که امکان دارد در اين محدوده به وجود آيد،گفت: با وجود اين که ظرفيت پارکينگ هم سطح کتابخانه ملي به عنوان محل جايگزين،با مساحت 2هزار مترمربع و امکان نزديک به 200 جاي پارک، بسيار کم‌تر از ظرفيت پارکينگ حقاني است، اما معتقديم نبود اين فضاي پارک معضلي در اين محدوده ايجاد نمي‌کند.

 

وي افزود: امکانات حمل‌ونقل عمومي مناسبي براي نقل و انتقال شهروندان به مترو حقاني وجود دارد و افراد مي‌توانند براي دسترسي به مترو از تاکسي و اتوبوس استفاده کنند.

 

طيباني اظهارکرد: علاوه براين، ايستگاه‌هاي مترو ديگري نيز در اين محدوده وجود دارد که افراد مي‌تواند براي سفرهاي خود با مترو از اين ايستگاه‌ها استفاده کنند.

 

وي يادآور شد: مديريت پارکينگ عمومي شهيد حقاني، متعلق به يک شرکت خصوصي است و در طول چند سال اخير نيز ظرفيت آن کاهش يافته است.

 

وي ادامه داد: اين پارکينگ تا زمان ساخته شدن پروژه ساختماني جديد، تعطيل خواهد بود و شهروندان براي پارک خودروهاي خود مي تواند از فضاي پارک خيابان طالقاني و پارکينگ هم سطح کتابخانه ملي استفاده کنند.

 

معاون حمل ونقل وترافيک شهرداري منطقه 7 تهران، از زمان بهره برداري پروژه ساختماني جديد و پارکينگ طبقاتي آن اظهار بي‌اطلاعي کرد و گفت: اين پروژه در اختيار بخش خصوصي است.در اين ساختمان قرار است، پارکينگ طبقاتي با ظرفيت 6 هزار خودرو ساخته شود.

 

طيباني در مورد ساخت پارکينگ‌هاي جديد در اين منطقه گفت: پارکينگ سازي در اين منطقه از طريق مشارکت با بخش خصوصي انجام مي‌شود به نحوي که سعي مي‌شود با سياست هاي تشويقي و بخشودگي هايي در صدور مجوز و ساخت، سرمايه گذاران علاقه مند به ساخت پارکينگ در اين منطقه شوند.

 

وي افزود: هم اکنون تعدادي پارکينگ با مشارکت بخش خصوصي در اين منطقه در حال ساخت است.کتابخانه ملي نيز درحال حاضر در مجاورت ساختمان خود، پارکينگ طبقاني عمومي در دست ساخت دارد که تکميل نشده است.

 

در همين زمينه بخوانيد:

 

پارکينگ عمومي شهيد حقاني تعطيل مي‏شود

نظر شما
آخرین اخبار