• دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

  دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

  اینکه دنیای پساکرونا به چه شکل خواهد بود، می توانم بگویم قطعا با شرایط و روند کنونی ما یک تغییر بزرگ را در زندگی احساس خواهیم کرد.

 • نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

  نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

  جشنواره «شهرآماده» در بخش های عکس و فیلم کوتاه با موضوع پیشگیری و مواجهه با بحران با همکاری شهرداری تهران برگزار می شود.

 • کشتارگاه‌های خیابانی در تهران؛ از خرافه‌پرستی تا بی‌پولی

  کشتارگاه‌های خیابانی در تهران؛ از خرافه‌پرستی تا بی‌پولی

  چه راهکاری برای جمع‌آوری و جلوگیری از پرورش دام و طیور زنده در خیابان سبلان شمالی اندیشه شده؟ از «منشا بیماری و عفونت ناشی از سر بریدن دام و طیور زنده، تا استفاده از آن برای جلوگیری از چشم خوردن اموال و خون‌مالی کردن ماشین.» مسئولین شهرداری منطقه ۷ و ۸ تهران از اقدامات انجام شده برای رفع سدمعبر و پلمب واحدهایی که به مشغول به این کارند، می‌گویند.

 • مستند انسان‌شهر

  مستند انسان‌شهر

  مستند انسان ‌شهر به موضوع تبدیل تهران به شهری انسان‌محور می‌پردازد. شهری که برای همه انسان‌ها در هر گروه سنی و با هر سطحی از توانایی جسمی و روحی قابل استفاده باشد. در واقع این مستند به این موضوع نگاه می‌کند که پایتخت چگونه از شهری کارگاهی که در آن ساخت و ساز حرف اول را می‌زد فاصله گرفت و به شهری دوستدار انسان تبدیل شد.

 • ورزش در محیط کار /قسمت ششم

  ورزش در محیط کار /قسمت ششم

  بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

 • ارتقا رفتارهای اجتماعی با هنر

  ارتقا رفتارهای اجتماعی با هنر

  علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران، در بازدید از نمایشگاه «تهران از منظر هنرمندان»: هنر، رفتارهای فردی و اجتماعی جامعه را بهبود می‌بخشد.

 • چرا باید مصرف پلاستیک را کم کنیم؟

  یادداشت تصویری

  چرا باید مصرف پلاستیک را کم کنیم؟

  اواخر قرن نوزدهم بود که یک خبر خوش برای جهانیان منتشر شد و این خبر این بود که بشر توانست ماده‌ای به نام پلاستیک را اختراع کند، ماده ای که قرار بود به بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها در کره زمین کمک کند.

 • چرا ماموران شهرداری، با دستفروشان برخورد می‌کنند؟

  قسمت بیست و یکم

  چرا ماموران شهرداری، با دستفروشان برخورد می‌کنند؟

  در این قسمت از #سلام_آقای_شهردار، پیروز حناچی با یادآوری اینکه خودش نیز در کودکی دستفروشی کرده، در پاسخ به سوال کودکی که کنار خیابان، واکس می‌زند و کفاشی می‌کند، از دلایل برخورد ماموران سدمعبر شهرداری تهران با دستفروشان، به ویژه در معابر شلوغ، می‌گوید.

 • شهر در دست بچه ها

  شهر در دست بچه ها

  از «پارک اختصاصی کودک، استفاده از خودروهای پیشرفته برای کاهش آلودگی، تا تهیه‌ی مسکن برای کودکان کار و آموزش آنها و ...» به مناسبت روز جهانی کودک، چند تن از شهروندانِ کودک و خردسال تهرانی، نظرات مدیریتی‌شان را برای اداره شهر را برایتان می گویند.

 • تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه آموزش‌های تخصصی آتش‌نشانان

  تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه آموزش‌های تخصصی آتش‌نشانان

  تفاهم‌نامه‌ای به منظور همکاری مشترک بین سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور و شهرداری تهران در زمینه توسعه آموزش‌های تخصصی آتش‌نشانان امضا شد.

 • بیست بیست/ قسمت دوازدهم

  بیست بیست/ قسمت دوازدهم

  برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت دوازدهم این برنامه را ببینید.

 • ‌توسعه حمل و نقل عمومی، از فشار اقتصادی شهروندان می‌کاهد

  شهردار تهران:

  ‌توسعه حمل و نقل عمومی، از فشار اقتصادی شهروندان می‌کاهد

  پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه بازدید و بهره‌برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد در خط هفت متروی تهران گفت: این ایستگاه در کنار برج میلاد، دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان میلاد یکی از پر مراجعه‌ترین ایستگاه‌ها خواهد بود که در خط هفت مترو قرار دارد.

 • مستند نجات تهران

  مستند نجات تهران

  مستند نجات تهران به معضل شهرفروشی و همچنین راه‌های کسب درآمد پایدار برای اداره شهر تهران می‌پردازد. شهرفروشی برای سال‌ها از اصلی‌ترین راه‌های کسب درآمد برای اداره تهران بود اما در واقع این پدیده فروش ارزش‌های شهر به شمار می‌رود و در دوره جدید مدیریت شهری تلاش بر این است از این سیاست منسوخ فاصله گرفته شود.

 • مقبره شهدای مشروطه تخریب نمی‌شود، درحال مرمت است

  مقبره شهدای مشروطه تخریب نمی‌شود، درحال مرمت است

  مقبره ملک‌المتکلین و میرزاجهانگیرخان صوراسرافیل که به شهدای مشروطه معروف هستند در حال بازسازی است و به زودی یک موزه و کتابخانه نیز به آن اضافه می‌شود.برخلاف آنچه یک روزنامه‌نگار حوزه میراث فرهنگی با انتشار تصاویری از تخریب این مقبره ها و ساخت پارکینگ به جای آن خبر داده بود، رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه ۱۱ و مسئول امور اداره بیمارستان لقمان با تکذیب این خبر اعلام کردند هر دو مجموعه برای مرمت کامل مقبره ها در تلاش هستند. این گزارش را در ادامه ببینید.

 • آیا خیابان حق وانتی‌های میوه‌فروش است؟

  قسمت سوم

  آیا خیابان حق وانتی‌های میوه‌فروش است؟

  در قسمت سوم برنامه پیگرد به سوال یکی از شهروندان تهرانی درباره بساط وانتی‌های میوه‌فروش در خیابان‌ها و ساماندهی آن پرداخته شده است. موضوعی که شهروندان آن را تضییع حقوقشان می‌دانند و وانتی‌ها معتقدند در محلی بساط می‌کند که بلامانع است. شهردار ناحیه چهار منطقه 20 شهرداری تهران در این قسمت از برنامه پیگرد با تشریح قوانین به این سوال پاسخ داده و اقدامات شهرداری در این زمینه را تشریح کرد.

 • قدردانی شهردار تهران از آتش‌نشان امانت‌دار

  قدردانی شهردار تهران از آتش‌نشان امانت‌دار

  پیروز حناچی، شهردار تهران از کارمند درستکار و امانتدار آتش نشانی تهران قدردانی کرد. سید حسین حسین‌نژاد، کارمند قراردادی ایستگاه‌های 114 و 27 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران، چندی پیش یک کیف حاوی اوراق بهاداری به ارزش یک میلیارد تومان و تعدادی مدارک شناسایی را در شهریار تهران یافت و آن را به صاحبش برگرداند.

 • هدف پروژه های کوچک‌مقیاس ارتقای کیفیت زندگی اهالی محل است

  شهردار تهران در مراسم افتتاح پروژه های کوچک مقیاس منطقه ۱۰:

  هدف پروژه های کوچک‌مقیاس ارتقای کیفیت زندگی اهالی محل است

  پیروز حناچی، شهردار تهران امروز در حاشیه افتتاح پروژه های منطقه ۱۰ بیان کرد: این پروژه ها در مقیاس محلی هستند و با توجه به نظرات مردم و شورایاران نواحی شکل گرفتند و یکی یکی اجرا می‌شوند، اجرای این پروژه ها بر مبنای نظرات مردم و مدیران محلی است و منجر به بالا رفتن کیفیت زندگی اهالی محل می‌شود.

 • ورزش در محیط کار/ قسمت پنجم

  ورزش در محیط کار/ قسمت پنجم

  بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

 • نقاش شهر/ هنر مردم را مهربان می‌کند

  قسمت بیست و سوم

  نقاش شهر/ هنر مردم را مهربان می‌کند

  نقاش شهر، داستان نقاشی را می‌گوید که تهران را به تصویر می‌کشد. حسن نادرعلی می‌گوید هنر مردم را شریف‌تر می‌کند باعث می‌شود ادم‌ها با هم مهربان شوند.

 • اما و اگرهای محدودیت‌های ترافیکی ناشی از کرونا

  قسمت بیستم

  اما و اگرهای محدودیت‌های ترافیکی ناشی از کرونا

  در این قسمت از برنامه «سلام آقای شهردار» پیروز حناچی، با تشریح وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت به سوال یکی از شهورندان تهرانی درباره محدودیت‌های پیگشیری از ابتلا در این ناوگان پاسخ داده است.

 • تهران برای همه است و شهر هیچکس نیست

  سیف‌الله صمدیان:

  تهران برای همه است و شهر هیچکس نیست

  سیف الله صمدیان، فیلم‌ساز و عکاس از حس و حال 50 سال اقمات شهروندی و هویت در تهران می‌گوید. او می‌گوید برگزاری انواع سمپوزیم‌ها در تهران نشان‌دهده وجود اراده‌ای برای آشنایی با فرهنگ پیچ در پیچ ایرانیان حاضر در تهران است، اما هنوز به جمع‌بندی و شناخت درستی نرسیده است.

 • «تهران از منظر هنرمندان» چگونه جان گرفت؟

  «تهران از منظر هنرمندان» چگونه جان گرفت؟

  نمایشگاه «تهران از منظر هنرمندان» به مدت ۱۰ روز از ۲۳ آبان ماه تا ۴ آذرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود ‌و لینک بازدید مجازی آن در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.

 • خیابان های سرزنده از زبان معاون شهردار شهر «گنت»

  خیابان های سرزنده از زبان معاون شهردار شهر «گنت»

  در زندگی پرسرعت و مدرن امروزی، مفهوم خیابان به محلی برای تردد خلاصه شده است اما نباید فراموش کرد که شادابی و نشاط در خیابان‌ها می‌تواند ذهن و روان شهروندان را تحت تاثیر قرار دهد. دراین ویدئو از زبان معاون شهردار شهر «گنت» می‌شنویم که خیابان سرزنده باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

 • تعطیلی تهران؛ آری یا نه؟

  تعطیلی تهران؛ آری یا نه؟

  شهروندان تهرانی درباره مهار کرونا در پایتخت چه می گویند؟

 • بام‌های سبز منهتن

  بام‌های سبز منهتن

  با گسترش شهرسازی در بسیاری از موارد آنچه اتفاق افتاد این بود که فضای سبز به نفع ظهور ساختمان‌های بلندمرتبه کاهش پیدا کرد اما در منهتن اتفاق تازه‌ای رخ داد تا میان فضای سبز و ساختمان‌ها پیوند برقرار شود. در این شهر پشت بام برج‌ها بستر رشد گیاهان شده است. دراین ویدئو به بام‌های سبز منهتن و تجربه مردم این شهر پرداخته شده است.

 • پایانه آلمانی‌ها در تهران

  قسمت دوم

  پایانه آلمانی‌ها در تهران

  در قسمت دوم برنامه پیگرد به سوال یکی از شهروندان تهرانی درباره انتقال ترمینال جنوب به خارج از شهر با توجه به انواع آلودگی‌های محیط‌زیستی پرداخته شد و مدیران پایانه مسافربری جنوب و سازمان پایانه‌های شهرداری تهران به آن پاسخ دادند.

 • ورزش در محیط کار/قسمت چهارم

  ورزش در محیط کار/قسمت چهارم

  بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

 • بیست بیست/ قسمت یازدهم

  بیست بیست/ قسمت یازدهم

  برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت یازدهم این برنامه را ببینید.

 • سامانه هشدار سریع زلزله رونمایی شد

  سامانه هشدار سریع زلزله رونمایی شد

  سامانه هشدار سریع زلزله با ۲۲ ایستگاه شتاب نگار، فاز دوم سامانه پیش بینی هشدار سیل و سامانه پیش بینی یخبندان با چهار ایستگاه برف سنجی با حضور شهردار تهران رونمایی شد.

 • شبکه های امدادی در تهران باید تقویت شود

  شبکه های امدادی در تهران باید تقویت شود

  پیروز حناچی شهردار تهران در آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و جمعیت هلال احمر گفت: ما باید برای زلزله احتمالی آماده باشیم. در تهران شبکه های امدادی و یاری رسان خوبی شکل گرفته است و باید تلاش کنیم این شبکه ها را تقویت کند. شهرداری در این زمنیه تلاش های زیادی کرده است؛ افزایش پد هلیکوپتر به ۱۰۰ نقطه در تهران از جمله این موارد است که می‌تواند منجر به همکاری و کمک هلال احمر و شهرداری به همدیگر در شرایط بحرانی باشد.