• سمفونی برگ های پاییزی

  سمفونی برگ های پاییزی

  نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند. در شهری که همه هزار و یک بهانه برای ناراحتی دارند، حال و روزمان با دیدن چنین منظره هایی خوب می شود. این منظره و سمفونی زیبا به همت شهرداری منطقه هشت و با جمع آوری برگ های پاییزی در بوستان فدک بوجود آمده است.

 • تهران پس از ساعت بیست و یک

  تهران پس از ساعت بیست و یک

  از اول آذر ماه با شروع قرنطینه 14 روزه در شهرهای قرمز تهران نیز شرایط جدیدی را تجربه میکند ساعت 21 آغاز قرنطیه می باشد و تمام شهروندان موظف می باشند پس از این ساعت در خانه بمانند و در شهر تردد غیر ضروری انجام ندهند.تصاویر این گزارش مربوط به ساعات ابتدایی قرنطینه در 4 روز اول می باشد.

 • مسیر های دوچرخه سواری

  مسیر های دوچرخه سواری

  امروزه تهران به یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است , شهری که ترافیک های فراوانش ساعت های زیادی از عمر ما را به هدر میدهد.شهرداری تهران به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری, با احداث کیلومترها مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر راحتی را برای شهروندان به ارمغان آورده است و دوچرخه سواران میتوانند با خیال آسوده در مسیر اختصاصی رکاب بزنند و از هیاهوی ترافیک شهر به دور باشند.

 • پاییز بوستان رازی

  پاییز بوستان رازی

  بوستان رازی یکی از بوستان‌های بزرگ شهر تهران است و در مرکز تهران در منطقه ۱۱ شهرداری قرار دارد. مساحت بوستان رازی بیش از ۲۵۷۰۰۰ متر مربع است و شامل امکاناتی نظیر شهربازی، دریاچه مصنوعی، کتابخانه، سالن سینمایی، بازارچه صنایع دستی و هنری، فرهنگسرا و انواع امکانات و سالن های ورزشی است.

 • نشست خبری جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده

  نشست خبری جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده

  صبح امروز دوشنبه 3 آذر 99 نشست خبری آنلاین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده با حضور رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ، غلام حسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و صیف الله صمدیان دبیر جشنواره برگزار شد.

 • بارش باران پاییزی در تهران

  بارش باران پاییزی در تهران

  بارش باران پاییزی در تهران حال و هوای تهران را بهبود بخشید.

 • محله رنگ ها

  محله رنگ ها

  کوچه مرتضی نورانی در منطقه ۸ با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.

 • آیین رونمایی از 56 عنوان کتاب شهرداری تهران

  آیین رونمایی از 56 عنوان کتاب شهرداری تهران

  مراسم رونمایی از 56 عنوان کتاب شهرداری تهران سه شنبه 27 آبان 1399 با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران در محل شهرداری تهران برگزار شد.

 • اجرای ویدئو مپینگ در برج آزادی

  اجرای ویدئو مپینگ در برج آزادی

  در شامگاه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ و میلاد حضرت رسول (ص) با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران برنامه ویدئومپینگ (نورپردازی سه بعدی) در میدان آزادی برگزار شد.

 • پاییز زیبای پایتخت

  پاییز زیبای پایتخت

  نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند.

 • گشتی در محله رنگ ها

  گشتی در محله رنگ ها

  کوچه خسرو قدیانی در محله دستغیب منطقه ۹ با مشارکت اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.

 • بازدید شهردار تهران از ایستگاه مترو برج میلاد

  بازدید شهردار تهران از ایستگاه مترو برج میلاد

  پیروز حناچی شهردار تهران، علی امام مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صبح امروز دوشنبه 26 آبان 1399 با حضور در ایستگاه مترو برج میلاد از بخش های مختلف آن بازدید کردند.

 • تور عکاسی از ایستگاه مترو برج میلاد

  تور عکاسی از ایستگاه مترو برج میلاد

  تور عکاسی از ایستگاه مترو «برج میلاد» یکشنبه 25 آبان 1399 با حضور جمعی از عکاسان خبری برگزار شد.ایستگاه برج میلاد در مجاورت سازه مدرن و نمادین برج میلاد، بیمارستان میلاد، دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان انتقال خون ایران در عمق 55 متری زمین و در مسیر خط 7 متروی تهران واقع شده است و قرار است در آذر ماه 1399 به افتتاح رسمی برسد.

 • سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی ۱۸۸۸

  سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی ۱۸۸۸

  سامانه ۱۸۸۸ دریافت کننده نقطه نظرات شهروندان در ۴ قالب انتقاد، شکایت، پیشنهاد و تقدیر در خصوص تمامی فعالیتهای مربوط به ماموریت های شهرداری تهران است. پس از تماس شهروندان با ۱۸۸۸ موضوع جهت رسیدگی به حوزه مربوطه ارجاع و پس از رسیدگی و تایید بازرس مقیم، پاسخ دریافتی به شهروندان اطلاع رسانی می گردد.

 • تهران بعد از ساعت قرنطینه

  تهران بعد از ساعت قرنطینه

  با توجه به تصمیمات اخذ شده توسط ستاد ملی کرونا، گروه های شغلی 2-3-4 با محدودیت اعمال شده از تاریخ 20 آبان به مدت یک ماه از ساعت 18 موظف به تعطیلی اند. اما عده ای از کسبه همچنان این هشدار را جدی نگرفته اند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

 • بازدید شهردار تهران از تجهیزات سازمان پسماند صالح آباد

  بازدید شهردار تهران از تجهیزات سازمان پسماند صالح آباد

  دکتر پیروز حناچی شهردار تهران سه‌شنبه 20 آبان 1399 با حضور در مرکز مدیریت پسماند از تجهیزات و ادوات شهرداری برای برف‌روبی و مقابله با یخبندان احتمالی معابر شهری بازدید کرد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه برج میلاد

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه برج میلاد

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی برج میلاد که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی و در کنار بیمارستان میلاد و همچنین مجموعه فرهنگی و گردشگری برج میلاد قرار گرفته ، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • حالا «بایدن»

  حالا «بایدن»

  با پایان ۷۲ ساعت شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اعلام نتیجه پایانی رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرده‌اند.تصاویر این گزارش صبح اعلام نتایج نهایی انتخابات ایالات متحده آمریکا در پایتخت میباشد.

 • بوستان ابریشم (بخشی فر)

  بوستان ابریشم (بخشی فر)

  توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان ابریشم واقع در خیابان بخشی فرد این سرانه بیشتر خواهد شد.

 • خانه موزه شهید مطهری

  خانه موزه شهید مطهری

  خانه شهید مرتضی مطهری در سال 1386 به موزه تبدیل شد. استاد مطهری در سال 1346 به دلیل تاسیس حسینیه ارشاد و با اصرار دوستان خود برای نزدیکی به حسینیه، به این خانه نقل مکان کرد. وی در مدت 9 سال اقامت خود در این خانه (از 1346 تا 1355) که بیشترین زمان را نسبت به بقیه سال‌های سکونت خود در تهران داشت، بیش­ترین آثار خود را در این خانه تالیف کرد. کتاب‌های «نظام حقوق زن در اسلام»، «مساله حجاب»، «علل گرایش به مادی‌گری» و «امدادهای غیبی در زندگی بشر» جزو این آثار است. این خانه محل رفت‌وآمد اشخاص بزرگی مانند رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله طالقانی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دکتر علی شریعتی و بسیاری از روحانیون و شخصیت‌های دیگر بوده است. خانه در دو طبقه بنا شده است که در طبقه اول دست‌نوشته‌ها و وسایل شخصی شهید مطهری و در طبقه دوم کتاب‌های آن شهید به نمایش درآمده است. نشانی: خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به حسینیه یزدی‌ها، نبش بن‌بست صدرا، شماره 116

 • باغ خسروشاهی

  باغ خسروشاهی

  باغ خسروشاهی در گذشته متعلق به یکی از کارخانه داران تهرانی بود که سال‌ها رها شده بود. این باغ در سال ۹۱ با پرداخت مبلغ ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به تملک شهرداری منطقه یک در آمد تا به عنوان یک بوستان عمومی در اختیار شهروندان قرار گیرد. این باغ در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۳۹۶ مترمربع با زیربنای ۳۵۵۲ متر مربع ساخته شده است گفت: با انجام عملیات مرمت و بازطراحی این باغ، کاربری‌های خدماتی، فرهنگی و اجتماعی به این باغ بخشیده شده و احیای هویت محله نیازهای گردشگران را فراهم خواهد کرد. آمفی تئاتر این باغ دارای دو سالن رو باز و بسته است که گنجایش ۲۶۰نفر را دارا و برای تئاترهای نیمه حرفه‌ای و برگزاری همایش‌ها مناسب است.

 • عمارت مسعودیه

  عمارت مسعودیه

  عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار است که پنج عمارت بزرگ دارد و در سال ۱۳۷۷ به ثبت آثار ملی رسیده است. عمارت مسعودیه به همراه باغ نگارستان، باغ لاله‌زار و باغ سردار ایروانی یکی از اماکنی است که در محدودۀ شمال حصار شاه طهماسبی تهران در عصر ناصری بنا شده و همچنان که خصوصیات باغ‌های ایرانی را داراست با نقش‌مایه‌ها و عناصری از معماری فرنگی مزین شده است. مجموعۀ عمارت مسعودیه شامل ۵ عمارت دیوانخانه، سفره‌خانه، حوضخانه، عمارت سید جوادی، عمارت مشیرالملکی و عمارت سردر، پُر است از گچ‌بری، کاشی‌کاری، خطاطی، نقاشی دیواری و به طوری کلی تزئینات نفیس، تقسیم‌بندی‌های فضایی و عملکردهای متنوع و موقعیت مکانی آن در محدودۀ میدان بهارستان که بسیاری از مهم‌ترین حوادث تاریخ معاصر را به خود دیده است از خصوصیات منحصر به فرد آن به شمار می‌آید. این مجموعه تاریخی دارای ۷ کتیبه است که دو کتیبه در سردر اصلی، یک کتیبه در سردر کالسکه‌رو، دو کتیبه در عمارت دیوان‌خانه و دو کتیبه نیز در عمارت مشیریه قرار دارد.

 • کافه و گالری ریرا

  کافه و گالری ریرا

  کافه و گالری ریرا از جمله خانه های قرینه کوچه لولاگر است که بیش از ۷۰ سال قدمت دارد. این خانه قدیمی به همت و تلاش بخش خصوصی با حمایت و تسهیلگری شهرداری منطقه۱۱ تهران مرمت شد و هم اکنون به عنوان کافه و گالری ریرا در کوچه لولاگر قرار دارد.

 • محله رنگ ها

  محله رنگ ها

  کوچه خسرو قدیانی در محله دستغیب منطقه ۹ با مشارکت اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.

 • ویدئو مپینگ همدردی با مردم افغانستان

  ویدئو مپینگ همدردی با مردم افغانستان

  شهرداری تهران به منظور ابراز همدردی مردم ایران با ملت افغانستان و خانواده‌های جان‌باختگان حادثه تروریستی دانشگاه کابل، به اجرای نورپردازی بر روی برج آزادی پرداخت. این نورپردازی(ویدیو مپینگ) از ساعت ۱۹ پنجشنبه شب ۱۵ آبان ۱۳۹۹ با حضور «عبدالغفور لیوال» سفیر افغانستان در ایران روی برج آزادی تهران اجرا شد. اکران پرچم افغانستان و تصاویری با هشتگ «#جان-پدر-کجاستی» بخشی از ویدیو مپینگی است که روی برج آزادی تهران به اجرا درآمد.

 • فراموش شدگان سلامت

  فراموش شدگان سلامت

  مدافعان سلامت در این روزهای سیاه کرونایی، تنها مانده اند. نه تنها خستگی ۹ماهه بلکه بی مهری های مردم و مسئولان، آنها را بیش از پیش آزرده خاطر کرده است. دیگر از زیر قرآن رد شدن ها، دعای خیر کردن ها، حماسه های محبت و حتی شادی های موزون کادر درمانی خبری نیست. همه آن صحنه های زیبای حدیث عشق، گویا در سیاهی کرونا محو شده است.

 • " پل طبیعت "

  " پل طبیعت "

  پل طبیعت یکی از نمادهای گردشگری تهران است . این پل روی اتوبان مدرس که یکی از مسیرهای شمال به جنوب تهران است بنا شده و زیبایی خاص و مثال زدنی دارد. ساخت این پل از پاییز ۱۳۸۹ آغاز و در پاییز ۱۳۹۳ پایان یافت. پس از افتتاح پل طبیعت تهران، این پل به سرعت به یک فضای جمعی شهری تبدیل شد و مورد استقبال قرار گرفت.

 • جایزه عکاس هوایی سال۲۰۲۰

  جایزه عکاس هوایی سال۲۰۲۰

  مسابقه عکاسی هوایی 2020 با هلی شات مهمترین رقابت در سراسر جهان در مورد عکاسی و فیلمبرداری هوایی است.برگزار کننده این مسابقه Siena Awards است که هر ساله مسابقات جهانی عکاسی را در شهر سیه‌نا، ایتالیا برگزار می کند.هزاران عکاس از ۶۵ کشور جهان بهترین عکس‌هایشان را که با پهپاد گرفته اند، برای شرکت در این مسابقه فرستاده اند که از این میان گزیده ای از بهترین های آنها را در گزارش ذیل می بینید.

 • اجرای ویدئو مپینگ به مناسبت میلاد حضرت رسول ( ص ) در برج آزادی

  اجرای ویدئو مپینگ به مناسبت میلاد حضرت رسول ( ص ) در برج آزادی

  در شامگاه 13 آبان 1399 و میلاد حضرت رسول (ص) با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران برنامه ویدئومپینگ (نورپردازی سه بعدی) در میدان آزادی برگزار شد.

 • به مناسبت ۱۰ سالگی پل طبیعت

  به مناسبت ۱۰ سالگی پل طبیعت

  پل طبیعت یکی از نشانه های گردشگری تهران و منبع زیبایی شهر است این پل روی اتوبان مدرس که یکی از مسیرهای شمال به جنوب تهران است بنا شده است و زیبایی خاص و مثال زدنی دارد. ساخت این پل از پاییز ۱۳۸۹ آغاز شد و در پاییز ۱۳۹۳ پایان یافت. پس از افتتاح پل طبیعت تهران، این پل به سرعت به یک فضای جمعی شهری تبدیل شد و مورد استقبال قرار گرفت.