08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر

فوت آیت الله هاشمی روی انتخابات آینده تاثیرگذار است/ معرفی میرسلیم خلاف وحدت نیست/ ائتلاف شکل بگیرد تبعیت می کنیم
1395/10/23 9:10:43 print
حمیدرضا ترقی در گفت و گو با "شهر":
فوت آیت الله هاشمی روی انتخابات آینده تاثیرگذار است/ معرفی میرسلیم خلاف وحدت نیست/ ائتلاف شکل بگیرد تبعیت می کنیم
معرفی ها تا قبل از رسیدن به ائتلاف هیچ مشکلی ندارد و خلاف وحدت نیست ولی وقتی که مجموعه اصولگرایان به ائتلاف رسیدند آن وقت باید همه از نتیجه ائتلاف تبعیت کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار "شهر"، در پاسخ به این سوال که وضعیت اقای روحانی در انتخابات سال آینده را چطور ارزیابی می کنید گفت: طبق نظرسنجی هایی که خودشان انجام دادند الان میزان محبوبیت زیر 30 درصد است ولی با توجه به درگذشت آیت الله هاشمی طبیعتا یک مقداری نگرانی نسبت به امکان رای آوری افزایش پیدا می‌کند .

حمیدرضا ترقی در ادامه افزود: آقای روحانی برای رای آوری خودشان تلاش هایی را دنبال می کنند مانند بحث های مربوط به سهام عدالت و یا بعضی از هماهنگی ها برای انسجام دادن به نیروهای طرفدارشان و ایجاد امید در آنها برای دور آینده ولی اینکه چقدر این تلاش ها نتیجه بدهد این هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به پایگاه اجتماعی روحانی در جامعه تصریح کرد: پایگاه اجتماعی از 51 درصد به کمتر از 30 درصد کاهش پیدا کرده است و ان پایگاه اجتماعی قبلی الان نیست مگر اینکه یک مسائلی رخ بدهد در طی این چند ماه که بتواند این پایگاه را تقویت کند ولی هنوز تحولات مشاهده نمی شود چون نه برجام نتیجه ای داده و نه در جهت حل مشکلات اقتصادی مردم گام موثری برداشته شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که فقدان آیت الله هاشمی چقدر می تواند در انتخابات سال اینده تاثیرگذار باشد گفت: حمایت ایشان نقش بسیار مهمی در آراء روحانی در سال آینده می توانست داشته باشد. البته در دور اول ممکن است که این خیلی موثر نباشد ولی در دور دوم قطعا تاثیر قابل توجهی می توانست داشته باشد و اکنون به نظر میرسد که از این ظرفیت نتوانند به نحو مطلوبی استفاده بکنند .

وی درباره معرفی میرسلیم از سوی موتلفه برای کاندیداتوری سال اینده گفت: افرادی که معرفی می شوند تا زمان ائتلاف است و هنوز ائتلافی صورت نگرفته و روی کسی هم متمرکز نشدند که این معرفی ها اشکالی ایجاد کند. معرفی ها تا قبل از رسیدن به ائتلاف هیچ مشکلی ندارد و خلاف وحدت نیست ولی وقتی که مجموعه به ائتلاف رسیدند آن وقت باید همه از نتیجه ائتلاف تبعیت کنند. 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار