08/23/2017 - چهارشنبه 1 شهريور 1396
مشاهده خبر

گران ترین محله های شهرهای کشور کجاست؟+ قیمت معاملات
1395/11/13 8:19:36 print

گران ترین محله های شهرهای کشور کجاست؟+ قیمت معاملات
در شهر یزد و در محله صفاییه یک ملک ۳۱۱ متری به قیمت هر متر مربع ۹ میلیون تومان معامله شده است که سن آن نیز ۵ سال بوده است. این معامله در آذرماه انجام شده است.

گروه اقتصادی شهر- سامانه اطلاعات بازار املاک ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بخش اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزارت راه و شهرسازی تاکنون اطلاعات معاملات املاک ۷ شهر را به تفکیک ماه‌های معامله و متراژ و منطقه‌های شهری مورد معامله منتشر کرده است. بررسی آمار و اطلاعات املاک فروش رفته حکایت از آن دارد قیمت معاملات مسکن در سال جاری تغییر چندانی نداشته و از طرفی گران‌ترین املاک در شهرها نیز به قیمت‌های مقرون به صرفه‌تر برای مشتریان نیز نزدیک شده‌اند.

یک واحد آپارتمان ۶۵ متری در اسدآباد زعفرانیه به قیمت هر متر مربع ۱۰ میلیون تومان و در مجموع ۶۵۰ میلیون تومان معامله شده است. بالاترین قیمت‌ها در ردیف آپارتمان‌های معمولی متعلق به این منطقه است. اما غیر از منطقه ۱، در منطقه ۳ تهران و در رستم‌آباد اختیاریه نیز در شرایط رکود فعلی مسکن یک واحد آپارتمان ۱۴۴ متری به قیمت هر متر مربع ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است که در مجموع بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود. ولنجک نیز همچنان در رده بالاترین نرخ قیمت معاملات قرار دارد. یک واحد آپارتمان ۱۳۲ متری به قیمت هر متر مربع ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در معاملات این منطقه به چشم می‌خورد. قیمت‌ها در احتشامیه دروس واقع در منطقه ۳ تهران نیز حول ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار دارد.

در شهری مانند اصفهان قیمت زمین با بنای کلنگی در گران‌ترین نقاط آن با گران‌ترین متراژ آپارتمان‌های تهران برابری می‌کند. در محله هزار جریب این شهر یک ملک ۲۶۲ متری به قیمت هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان در بهمن‌ماه امسال معامله شده است. محله اسلامی نیز جزو گران‌ترین قیمت‌ترین نقاط این شهر است و ملک‌های شخصی با سن ۱۸ تا ۲۵ سال به قیمت هر متر مربع ۱۱ میلیون تومان معامله شده‌اند. این آمار متعلق به اواخر پاییز است. این املاک به طور عمده در متراژهای بالای ۴۰۰ متر معامله می‌شوند. محله سیچان و بهار آزادی نیز در اصفهان املاکی با قیمت هر متر مربع ۷ تا ۸ میلیون تومان دارند.

در مشهد و در فاصله معاملات آبان تا بهمن‌ماه ۹۵، محله کوثر، محله اروند، محله هاشمی و محله فلسطین جزو گران‌قیمت‌ترین معاملات مسکن و آپارتمان بوده‌اند. یک ملک ۳۲۰ متری در محله اروند مشهد در آبان‌ماه به قیمت هر متر مربع ۱۵ میلیون تومان معامله شده بود. محله‌های فلسطین، هاشمی و کوثر نیز املاکی با قیمت به فروش رفته ۷ تا ۸ میلیون تومان به متراژهای نزدیک به ۳۰۰ متر دارند.

در شیراز نیز گران‌ترین املاک این شهر به طور میانگین به قیمت هر متر مربع ۸ تا ۱۰ میلیون تومان معامله می‌شوند. آزادگان، بهار و ایثار در زمره گران‌ترین محله‌های این شهر به چشم می‌خورند. یک ملک نوساز ۱۸۰ متری در محله جماران این شهر به قیمت هر متر مربع ۱۰ میلیون تومان معامله شده است. محله‌های بهار و ایثار نیز املاکی به قیمت هر متر مربع ۹ میلیون تومان مورد معامله داشته‌اند.

در شهر یزد و در محله صفاییه یک ملک ۳۱۱ متری به قیمت هر متر مربع ۹ میلیون تومان معامله شده است که سن آن نیز ۵ سال بوده است. این معامله در آذرماه انجام شده است.

گران‌ترین منطقه‌های شهر رشت نیز قیمتی بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع دارند. یک واحد ملک ۸۱ متر مربعی در بلوار گیلان رشت به قیمت نزدیک به ۱۴ میلیون تومان در هر متر مربع معامله شده است. در بلوار معلم این شهر این قیمت به ازای هر متر مربع به ۱۲ میلیون تومان می‌رسد. محله‌های پاسکیاب، گلسار، کاکتوس و نیکمرام رشت نیز ارزش معاملات ملی به قیمت بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع داشته‌اند. این املاک در زمین‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر مربعی معامله شده‌اند و تاریخ معاملات نیز به پاییز ۹۵ اعلام شده است.

 

 

 

 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار