08/23/2017 - چهارشنبه 1 شهريور 1396
مشاهده خبر

کار درخشان و خوبی است/ دوست دارم سالن‌های نمایش در شهر پراکنده باشند
1395/11/23 16:58:6 print
لیلی رشیدی در گفت و گو با "شهر" با اشاره به اختصاص محلی برای آکادمی استاد سمندریان:
کار درخشان و خوبی است/ دوست دارم سالن‌های نمایش در شهر پراکنده باشند
آقای قالیباف علاقمند به انجام کارهای فرهنگی هستند و امیدوارم این کار تا سال‌های آینده هم ادامه پیدا کند. فقط توصیه می کنم که ساخت این مجموعه‌ها را حتما به آدم‌های کاربلد بسپارند.

گروه فرهنگی شهر- لیلی رشیدی، دختر مرحوم داوود رشیدی راه پدر را پیش گرفت و از همان کودکی در فضای سینما و تئاتر و تلویزیون قرار گرفت و نقش‌های ماندگاری بازی کرد. این روزها مشغول تمرین نمایش لیرشاه به کارگردانی محمد عاقبتی است که از یکشنبه روی صحنه می‌رود. اولین بار است که در ایران، لیرشاه برای نوجوانان طراحی و اجرا می‌شود. نوزدهم بهمن ماه مجموعه پردیس تئاتر تهران با حضور شهردار تهران افتتاح شد و سالنی در آن مجموعه به نام پدرش نامگذاری شد. قالیباف در این جلسه مژده به اهالی هنر داد که قرار است محلی برای ساخت آکادمی سمندریان در نظر گرفته شود. نمایش جدید و سابقه کار لیلی رشیدی، باعث شد تا از وی بپرسم درباره این اتفاق خوب چه نظری دارد.

لیلی با اشاره به اینکه دقیق متوجه منظور آقای قالیباف در این مورد نشده است گفت: نمی‌دانم این سالن به چه منظوری قرار است ساخته شود. آیا برای اجرای تئاتر است یا برای اعضای آکادمی است؟ برای برگزاری کلاس‌های مربوط به آقای سمندریان است یا چیز دیگری اما به هر حال من به عنوان کسی که سال‌هاست تئاتر کار می‌کنم فکر می‌کنم هر چقدر تعداد سالن‌های نمایش بیشتر باشد بهتر است به شرطی که این سالن‌ها با کیفیت باشد.

بازیگر نمایش لیرشاه درباره سطح کیفیت سالن‌های نمایشی ادامه داد: صرف ساختن سالن کافی نیست. دلم می‌خواهد سالن‌هایی داشته باشیم که هر کدام مخصوص یک مدل اجرا باشد. استاندارد و درست باشد و دسترسی به آنها راحت باشد.

رشیدی با بیان اینکه ما همان قدر که در شمال شهر به سالن نمایش نیاز داریم در جنوب تهران هم احتیاج داریم افزود: من اتفاقا دوست دارم سالن‌های نمایش در شهر پراکنده باشند که همه جوان‌ها بتوانند تئاتر ببینند اما بیشتر از آن دلم می‌خواهد آن سالن استاندارد باشد.

وی به عنوان مثال از سالن‌هایی حرف زد که ویژگی‌هایی خاص برای اجرا دارند و عنوان کرد: سالن حافظ سقف بلندی دارد و این برای گروه‌هایی که احتیاج به سقف بلند دارند بسیار خوب است. اگر بتوانیم سالن‌هایی با ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری داشته باشیم عالی لست که گروه‌ها ترغیب شوند که برای اجرا به آن سالن‌ها بروند. همین اتفاق باعث می‌شود تمرکز زدایی از سالن‌های اصلی شهر کم شود.

لیلی رشیدی با بیان اینکه ذات ساخت سالن جدید بسیار ایده درخشان و خوبی است گفت: آقای قالیباف علاقمند به انجام کارهای فرهنگی هستند و امیدوارم این کار تا سال‌های آینده هم ادامه پیدا کند. فقط توصیه می کنم که ساخت این مجموعه‌ها را حتما به آدم‌های کاربلد بسپارند.

کارگردان نمایش اسم ابراز امیدواری کرد که شهرداری تهران از آدم‌های کارآمد کمک بخواهند و سالن‌هایی استاندارد ساخته شود. او با ساخت سالن‌های مختلف موافق است چون به عنوان آدمی که کار نمایش می‌کند معتقد است ساخت سالن تئاتر از ساخت پاساژ بهتر است.

لیرشاه به کارگردانی محمد عاقبتی و بازی محمدحسن معجونی، لیلی رشیدی، حسین حسینیان و کتایون طلایی برای نوجوانان طراحی و اجرا می‌شود. نمایش از ۲۴ بهمن تا آخر اسفند روی صحنه است و منتظر چشمان علاقمندان نمایش.

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار