08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر

381 توئیت، لغو 5 دستور اوباما، ساخت صفر کیلومتر دیوار مرزی با مکزیک
1395/12/5 9:4:59 print
گزارش گاردین از چالش های روزهای اول ریاست جمهوری ترامپ
381 توئیت، لغو 5 دستور اوباما، ساخت صفر کیلومتر دیوار مرزی با مکزیک
در یک جمله و بدون شرح و توضیح اضافه دونالد ترامپ یک دهه دیپلماسی آمریکا را در17 فوریه به دور انداخت؛ این تعبیری است که گاردین از دیدار ترامپ و نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کار برد.

گروه بین الملل شهر- دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا در نخستین ماه‌های مسئولیت خود در کاخ سفید بیشترین رکورد را در ارسال پست‌های توئیت خود داشته است. او 381 توئیت داشته است. کشیدن دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک در جنوب ایالات متحده یکی از شعارهای انتخاباتی او بود. با این حال براساس گزارش گاردین تاکنون هیچ متری از این دیوار ساخته نشده است. او 24 شب از 32 شب را در کاخ سفید گذرانده است و 5 دستور باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده را نیز لغو کرده است. او رئیس‌جمهور بددهن آمریکاست و براساس آخرین گزارش‌ها تاکنون رسانه‌های نیویورک‌تایمز، ان بی سی، ای بی سی، سی بی است و سی ان ان مورد بی‌احترامی ترامپ قرار گرفته‌اند. او تاکنون با صادر کردن دستورالعمل‌های جدید زمینه را به صورت بالقوه برای اخراج میلیون‌ها مهاجر فراهم کرده است. دستورالعمل‌هایی که به شدت قوانین مهاجرتی فدرال این کشور را تحت فشار قرار داده است. وزارت امنیت داخلی این کشور (DHS) از جزئیات 2 یادداشت در روز سه‌شنبه 21 فوریه رونمایی کرد که دستورات گسترده‌ای را در 2 بعد اجبارهای داخلی و سرکوب امنیتی در طول مرز آمریکا و مکزیک مد نظر قرار داده است. موافقتنامه‌ها مقامات فدرال را قادر می‌سازند تا برخورد جدی‌تری در بازداشت مهاجران غیرقانونی داشته باشند، گسترده وسیع‌تری از مهاجران را برای اخراج اولویت‌بندی کنند و تقاضای پناهندگی از سوی مهاجران را محدود کنند.

ترامپ اعلام کرد مک مستر را به عنوان مشاور امنیت ملی خود معرفی کرد و گفت که او یک مرد با استعداد فوق‌العاده و باتجربه فوق‌العاده است. ترامپ این اعلامیه را در اتاق نشیمن اقامتگاه تعطیلات پایان هفته خود در مارلاگو منتشر کرد. جایی که با نامزدهای احتمالی این پست مصاحبه کرده بود.

سوئد صبح یکشنبه این هفته را با یک سؤال از خواب پرید و شگفت‌زده شد؛ سؤالی از طرف رئیس‌جمهور آمریکا: شب جمعه در یک تظاهرات در سوئد چه اتفاقی افتاد؟ ترامپ از دستور ممنوعیت سفر خود درخصوص سفر پناهندگان و مسلمانان 7 ملت دفاع می‌کرد. او در حالی از وقوع حادثه‌ای درجمعه شب در سوئد خبر داد که در اصل هیچ اتفاق خاصی در این شب در این کشور نیفتاده بود.

17 فوریه برای رسانه‌ها 77 دقیقه طاقت‌فرسا بود که هر 5 دقیقه‌اش می‌توانست تیتر صفحه اول رسانه‌ها در سراسر جهان باشد. وقتی ترامپ به صورت مونولوگ دربرابر رسانه‌ها حاضر شد و گاه و بی‌گاه صحبت‌های آنان را قطع می‌کرد. او تنها یک تصویر متحرک بود که رسانه‌ها را در طول کنفرانس مطبوعاتی خسته کرده بود. او می‌گفت دولت دقیق کار می‌کند اما رسانه‌ها دروغ می‌گویند.

در یک جمله و بدون شرح و توضیح اضافه دونالد ترامپ یک دهه دیپلماسی آمریکا را در17 فوریه به دور انداخت؛ این تعبیری است که گاردین از دیدار ترامپ و نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کار برد. سیاستی که از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در خاورمیانه دنبال شده بود. نتانیاهو در کنار ترامپ در کاخ سفید ایستاده بود. ترامپ در این دیدار گفت که در فلسطین «راه حل، تشکیل دو دولت یا یک دولت است و من همانی را دوست دارم که هر دو طرف دوست دارند و خوشحال خواهم شد که اسرائیلی ها و فلسطینی ها یکی از این دو راه را بپذیرند. من حتی با یک دولت هم می توانم ادامه بدهم. فکر می کردم که راه حل دو دولت راحت ترین باشد. اما صادقانه بگویم هر راهی که اسرائيل و فلسطینی ها دوست داشته باشند بهتر است.»

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار