08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر

تندروهای دوجناح باید توسط مردم کنترل شوند/ برخی انحصارطلب ها مانع وحدت اصولگرایان هستند/ سه نکته درباره وحدت ملی
1395/12/10 9:22:34 print
حجت الاسلام غرویان در گفت و گو با "شهر" مطرح کرد:
تندروهای دوجناح باید توسط مردم کنترل شوند/ برخی انحصارطلب ها مانع وحدت اصولگرایان هستند/ سه نکته درباره وحدت ملی
در هر جامعه ای وقتی تندروها و افراطیون توسط مردم بی اعتنایی مورد بی اعتنایی قرار بگیرندو توجه ای به آنها نشود و در مقابل آنها اکثریت بایستند خود به خود منزوی می شوند. در جامعه ما هم باید اینچنین باشد و حمایتی از تندروهای افراطی نباید صورت بگیرد.

حجت السلام محمد غرویان  در گفت و گو با شهر درباره وحدت ملی بین گروههای سیاسی گفت: من سه نکته را برای رسیدن به وحدت ملی مطرح می کنم. یکی اینکه واقعا باید مصالح اکثریت مردم در نظر گرفته بشود. نخبگان سیاسی، متفکرین حوزه و دانشگاه باید به مصلحت اکثریت ملت بی اندیشند و در هر جامعه ای یک اقلیت هایی هستند ولی سیاست گذاری ها بر اساس مصالح اکثریت ملت باشد و ما هم برای رسیدن به وحدت ملی ان قول اکثریت مردم را در نظر بگیریم که این اکثریت هم در انتخابات و در رفراندوم ها و در تجمعات مردمی مشخص می شود.

وی ادامه داد: نکته دوم، وحدت ملی هم یک ریشه قرآنی دارد. یعنی همه اعتصام به ریسمان الهی داشته باشند چنگ به ریسمان الهی یعنی مشترکات فکری و مشترکات عقیدتی دارند و با یکدیگر متحد بشوند و سوم این هست که وحدت ملی محصول فکر جمعی است لذا باید ما به شور و مشورت و نظر خواهی و رای متخصصین در هر رشته ای احترام بگذاریم و افکار عمومی را محترم بشماریم اگر این امور انجام بشود ما به وحدت ملی نزدیک می شویم .

غرویان با اشاره به تندروهای برخی افراد و گروهها در دو جناح تصریح کرد: این افراد باید توسط خود مردم کنترل بشوند. در هر جامعه ای وقتی تندروها و افراطیون توسط مردم بی اعتنایی مورد بی اعتنایی قرار بگیرندو  توجه ای به آنها نشود و در مقابل آنها اکثریت بایستند خود به خود منزوی می شوند. در جامعه ما هم باید اینچنین باشد و حمایتی از تندروهای افراطی نباید صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش  که وحدت اصول گرایان را چگونه می بینید گفت: اصولگرایان باید مشکل برخی انحصار طلبها را حل کنند. اگر برخی انحصار طلب نباشند و یک قدری بپذیرند که دیگران هم حقی دارند اگر این را بپذیرند که دیگران هم می توانند رای بر صوابی داشته باشند و احترام به رای اکثریت مردم گذاشته بشود من فکر می کنم اصول گرایان به اجماع و وحدت نزدیک می شوند. ولی تا وقتی که هر گروه اصول گرا فقط خودش را خودی بداند و خودش را مسلمان بداند دیگران را خارج از حیطه اسلام به شمار بیاورد این تفرقه و کثرت گرایی است و نمی توانند به اجماع و وحدت نزدیک بشوند .

حجت السلام غرویان درباره انتخابات پیش رو گفت: این انتخابات هم مثل انتخابات سالهای گذشته با شور و اشتیاق فراوان استقبال می شود و مسئولین و سیاسیون افراطی دو جناح نباید تفرقه بین مردم بیاندازند که همین امر می تواند مشکلات عدیده ای رابوجود اورد

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار