08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر

وحدت ملی نباید یکی شدن جریانات سیاسی تفسیر شود/ اختلاف سلیقه خوب است ولی بی اخلاقی نه/ از آمدن بقایی استقبال می کنیم چون باعث می شود از توهم خارج شوند
1395/12/16 9:12:52 print
حجت الاسلام مصطفی درایتی در گفت و گو با "شهر":
وحدت ملی نباید یکی شدن جریانات سیاسی تفسیر شود/ اختلاف سلیقه خوب است ولی بی اخلاقی نه/ از آمدن بقایی استقبال می کنیم چون باعث می شود از توهم خارج شوند
اصلاح طلبان با انگشت گذاشتن روی منافع ملی و مشترکات، سهم خواهی هایش را محدود کنند و کار کشور و منافع ملی را جدی تر بگیرد ...

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با "شهر" در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات، برای رسیدن به وحدت ملی چه کار باید کرد گفت:  این موضوع مربوط به جریانات متعدد در کشور است؛ از جمله جریان اصلاح طلب. اصلاح طلبان با انگشت گذاشتن روی منافع ملی و مشترکات، سهم خواهی هایش را محدود کنند و کار کشور و منافع ملی را جدی تر بگیرد و با این روش تلاش کند که در این مقطع ویژه ای که قرار گرفته به یک انسجام و یک تعامل مثبت درون جریانی برسد.

حجت الاسلام مصطفی درایتی ادامه داد: آنچه که راجع به کل کشور اعم از اصولگرا و اصلاح طلب مهم  می باشد رقابت است و در عرصه انتخابات نباید انتظار داشته باشیم که همه جریانات سیاسی کشور بخواهند به یک وفاق کامل برسند که این امر رقابت را بی معنا می کند. طبیعتا این اختلاف سلیقه وجود خواهد داشت. مهم این است که ما این اختلاف سلیقه را به رسمیت بشناسیم و زمان رقابت هم تلاش کنیم که رقابت را از چهارچوب اخلاق خارج نکنیم و مهم هم اینکه این سلایق را بپذیریم.


وی در ادامه افزود: تا وقتی که نپذیریم همه این سلایق درون نظام تلاش می کنند و هیچ تفاوتی از این جهت در درون حاکمیت نیست نمی توانیم به آن وحدت ملی مورد نظر برسیم.این موضوع را نیز اشاره کنم، معیار برای ترجیح یک جریان بر جریان دیگر مردم هستند. این مردم را ما میزان بدانیم و آن را به رسمیت بشناسیم و بعد از اینکه انتخابات هم تمام شد تلاش کنیم که هر جریانی موفق شد بتواند کار خودش را انجام بدهد و رقیب بازنده به حالت کینه ورزی و انتقام نگاه نکند.

وی درباره کاندیداتوری بقایی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: در این کشور هر کسی تصور می کند می تواند جایگاهی بین مردم داشته باشد و حضور پیدا کند. اتفاقا ما از آن جریان هایی هستیم که در شرایط معمولی اگر خود آقای احمدی نژاد هم مانع نداشت حضور پیدا می‌کرد ما استقبال میکردیم ولی به هر صورت روند انتخابات باعث می شود تا افرادی که دچار توهم هستند از این حالت خارج شوند.

درایتی در پاسخ به این سوال که ایا تفکرات امثال بقایی در جامعه طرفدار دارد یا خیر گفت: ما یک تصوری داریم و آن شخص که می آید خودش را عرضه میکند یک تصور دیگر. ولی با توجه به اینکه بقایی و امثال او کارنامه خوبی را از خودشان به جا نگذاشته اند می توان گفت جایگاهی که باید داشته باشد را ندارد.

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار