09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر


1395/12/29 16:57:7 print

انفجار در نیجریه/ 4 کشته
سخنگوی پلیس نیجریه تاکید کرد سه عامل انتحاری شامل یک مرد و دو زن در درگیری با نیروهای امنیتی کمربند انفجاری خود را منفجر کردند.

صداوسیما: یک مقام پلیس نیجریه اعلام کرد بر اثر حمله انتحاری اواخر روز شنبه در استان «بورنو» در شمال شرق این کشور، چهار نفر کشته شدند.
 ویکتور ایسوکو، سخنگوی پلیس نیجریه اعلام کرد در این حمله که در روستایی در پنج کیلومتری جنوب مایدوگوری، مرکز استان بورنو اتفاق افتاد، یک زن به همراه دو کودک و یک نگهبان کشته شدند. در این حمله شبانه، هشت تن از ساکنان محلی نیز زخمی شدند.

سخنگوی پلیس نیجریه تاکید کرد سه عامل انتحاری شامل یک مرد و دو زن در درگیری با نیروهای امنیتی کمربند انفجاری خود را منفجر کردند.

گروه تروریستی بوکوحرام که از سال 2009 میلادی عامل مرگ بیش از 20 هزار نفر و آواره شدن دو میلیون و 300 هزار نفر دیگر در نیجریه است، به عنوان یکی از عوامل حمله روز شنبه گذشته مظنون شناخته شده است.

در حال حاضر، نیجریه دستاورهای قابل ملاحظه ای در مقابله با بوکوحرام به دست آورده است و نیروهای امنیتی این کشور از دسامبر سال گذشته میلادی در منطقه ناآرام بورنو در حال عقب راندن عناصر بوکوحرام از جنگل های سامبیسا است.

نیروهای امنیتی نیجریه با تدبیر شدید امنیتی به ماموریت تهاجمی خود در اطراف منطقه کمربند سبز در نزدیکی مرز نیجر و چاد ادامه می دهند.

در ژوئن سال گذشته نیز در حمله انتحاری دو بمب گذار زن در این روستا که در شمال استان بورنو قرار دارد، 22 نفر کشته شدند.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار