08/23/2017 - چهارشنبه 1 شهريور 1396
مشاهده خبر

صداوسیما زمینه شفاف سازی دیدگاهها را فراهم کند/ رقابت ها می گذرد اما اثرات بی اخلاقی ها در جامعه باقی می ماند
1396/1/21 9:21:56 print
محمد هاشمی در گفت و گو با "شهر":
صداوسیما زمینه شفاف سازی دیدگاهها را فراهم کند/ رقابت ها می گذرد اما اثرات بی اخلاقی ها در جامعه باقی می ماند
محمد هاشمی می گوید: من معتقدم که تریبون‌های رسمی و صداوسیما نباید کارکردی جناحی پیدا کرده و به تخریب احزاب و گروهها بپردازد بلکه باید زمینه را برای شفاف سازی دیدگاهها فراهم سازد.

محمد هاشمی در گفت و گو با شهر درباره عملکرد صدا و سیما در ایام انتخابات گفت: به نظرمن، با توجه به نزدیک شدن به انتخابات رفتار صدا و سیما سیاسی می شود که این امر جالبی نیست البته اگر این سیاسی شدن دو طرفه بود ایراد نداشت متاسفانه این سیاسی شدن فقط مخصوص یک طیف است.

 

وی ادامه داد: برخی گمان دارند که صداوسیما گاهی به یک طیف اصولگرا بیشتر نزدیک می‌شود و چون بخشی از اصولگرایان علیه دولت تلاش می‌کنند، این شائبه به وجود می‌آید که صداوسیما در راستای اهداف این بخش از اصولگرایان قرار گرفته و برخی از برنامه‌هایش علیه دولت به نظر می‌رسد.

 

محمد هاشمی در ادامه اظهار داشت: من معتقدم که تریبون‌های رسمی و صداوسیما نباید کارکردی جناحی پیدا کرده و به تخریب احزاب و گروهها بپردازد بلکه باید زمینه را برای شفاف سازی دیدگاهها فراهم سازد.

 

هاشمی تصریح کرد: صداوسیما بنا بر ماهیتش نمی‌تواند تک‌صدایی باشد و نیازمند عملکردی است که نشان‌ دهنده چند صدایی بودن آن باشد. به بیان دیگر، هیچ یک از مدیران این سازمان نباید تحت تاثیر گروه‌ها و جناح خاص باشند چرا که این امر لطمه زیادی به اعتماد مردم می زند.

 

رییس اسبق صدا و سیما تاکید کرد: رفتاری که صدا و سیما پیش گرفته است از نظر اخلاقی صحیح نیست که در برنامه‌ های پرمخاطب و بخش‌های خبری پربیننده عملکرد دولت را زیر سوال ببرد اما برای جبران در برنامه‌های کم ‌بیننده و در ساعات نامناسب که کمتر مخاطبی حضور دارد از دولت حمایت می کند. نکته این است که نه تنها صداوسیما  بلکه در همه رسانه‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌ کنند و متعلق به همه مردم هستند، نمی‌توان دوگانه رفتار کرد.

 

وی افزود: باید شرایط را به گونه ای طی این روزها جلو ببریم که حضور حداکثری مردم در انتخابات تامین بشود و این از هر موضوعی مهم تر است. تخریب از سوی هر تریبون و جریان علیه هر فرد و گروهی که صورت گیرد غیر اخلاقی است و این روزهای رقابت می گذرد اما اثرات بی اخلاقی ها باقی می ماند.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار