09/20/2017 - چهارشنبه 29 شهريور 1396
مشاهده خبر

نسل سوم فرزندان خمینی!
1396/1/26 10:42:19 print

نسل سوم فرزندان خمینی!
میثم مظفر

ظفرمندی مردم انقلابی ایران در جنگ تحمیلی و در مقابل اتحاد شوم، ابرقدرت‌های بزرگ استکباری، حاصل اعتماد بنیانگذار کبیر انقلاب به نیروی پیش‌برنده و سرمایه اجتماعی جوانانی بود که بدون هر سابقه و تجربه پیشین، سکاندار و میدان‌دار عرصه‌های خطیری شدند‌. تا آنجا که جوانان 22 و 23 ساله در رأس فرماندهی دفاع مقدس قرار گرفتند و امام راحل، حساس‌ترین مقطع انقلاب اسلامی را به ایشان سپردند. دفاع از حریم سرزمینی، مسوولیت جان ملت و حفاظت از ناموس کشور مساله کمی نبود که آن رهبر فقید این چنین باشجاعت و شهامت ریسک کردند و صدالبته ثمرات گرانبهای این اعتماد، چه موفقیت‌های خارج از تصوری را برای کشور عزیزمان حاصل کرد.
 اما مساله این است که چرا این «دینامیسم» در نسل‌های بعدی بازتولید نشد و هنوز آنچنان که باید، به نسل سوم فرزندان خمینی کبیر اعتماد نشده است‌؟
آیا این نسل انگیزه و نشاط لازم را برای تحرک و مدیریت جامعه ایرانی ندارد؟
به نظر نمی‌رسد که «شرایط زمانه» و «موقعیت تاریخی» انگیزه را از نسلی بستاند که «تحرک اجتماعی» ویژگی ذاتی اوست.
 آیا دانش، تجربه و تخصص او نسبت به نسل‌های پیشین انقلاب کمتر است؟
جوانان خلاق، مؤمن، مجهز به دانش و تخصص و با روحیه‌ای انقلابی که سرشار از انگیزه خدمت هستند، آیا همچنان صلاحیت نقش‌آفرینی و تصمیم‌گیری در عرصه‌های کم‌خطری مانند مدیریت و برنامه‌ریزی شهری را ندارند؟  این درحالی است که اکنون سرمایه تجربه و دانش کشور فزون یافته و درحالی‌که این پشتوانه در گذشته نبوده است.
 مگر نه آنکه رهبر حکیم و فرزانه ما بارها فرمودند: «کار را باید به جوانان سپرد... نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است.»
چه زمانی موعد این اعتماد در عمل به‌صورت گسترده فرا می‌رسد؟ و آیا به واقع این نسل، اکنون به آستانه میانسالی خویش نزدیک نشده است؟
تجربه اعتماد خمینی کبیر به فرزندانش را فراموش نکنیم...
آری به استناد تاریخ، اکنون نیز تحول و موفقیت‌های بزرگ تکرار نخواهد شد مگر با نیروی پیش‌برنده نسل سوم انقلاب!
فردا از آن توست.... بسم الله.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار