09/21/2017 - پنجشنبه 30 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/1/30 17:55:53 print

مسئول مبارزه با فساد چین مفسد از آب درآمد
بازیگر مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» از ابتلای خود به بیماری سرطان استخوان خبر داد.

العالم: کمیسیون انضباطی حزب حاکم چین خاطر نشان کرده که مقام وی، همطراز معاون وزیر می باشد و اکنون بازرسی و بازجویی از او شروع شده است.
او رئیس گروه بازرسی مرکزی «بخش یازده» کشور بود که کارهای ممیزی و مبارزه با فساد برای شرکت های تولید نیرو را انجام می داده است.

کمیسیون مذکور در بیانیه ای در همین ارتباط اعلام کرد که وی مرتکب تخلفات انضباطی شده است که به گزارش روز چهارشنبه روزنامه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ، اصولا این مسایل انضباطی مرتبط با پرونده های فساد مالی است.
او جزو یک تیم مبارزه با فساد در سال 2 هزار میلادی است که در جریان آن «چانگ که جیه» معاون کنگره حزب حاکم، بلند پایه ترین مقام وقت چین، به دام افتاد و بعد هم اعدام شد.

«جانگ هوا وی» بر اساس این گزارش، در بسیاری از بخش ها و استان های سراسر چین ماموریت های بازرسی و ممیزی و مبارزه با فساد انجام داده و حالا شکار جدید دستگاه قضایی چین شده است.

او همچنین بررسی های گسترده ای در استان «لیائونینگ» در شمال شرق چین انجام داد که نهایتا باعث شد دستکم ۴۵ نفر از نمایندگان پارلمان محلی به اتهام فساد مالی دستگیر شوند.

دولت چین اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۳ میلادی به این طرف که کادر جدید رهبری قدرت را در اختیار گرفته اند، نزدیک به یک میلیون نفر از مقام های این کشور به جرم فساد مالی دستگیر و بازجویی شده و یا تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار