08/21/2017 - دوشنبه 30 مرداد 1396
مشاهده خبر

بالا گرفتن اختلاف در فهرست اصلاح‌طلبان شوراها/ اسامی فهرست اصلاح‌طلبان چطور از بی بی سی حذف شد
1396/2/25 11:6:37 print

بالا گرفتن اختلاف در فهرست اصلاح‌طلبان شوراها/ اسامی فهرست اصلاح‌طلبان چطور از بی بی سی حذف شد
روز یکشنبه 24 اردیبهشت فهرست امید اصلاحات از سوی کانال تلگرامی بی بی سی منتشر شد و همین کافی بود تا اصلاح‌طلبان در کانال‌های تلگرامی خود از مردم بخواهند «این بار به لیست انگلیسی رأی ندهید!»

گروه اجتماعی شهر- اصلاح‌طلبان هفته گذشته فهرست 21 نفره خودشان را برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا منتشر کردند. فهرستی که با نام گام سوم منتشر شده است و محمدرضا عارف از آن حمایت کرده است. همین که از اعضای فعلی تنها 2 نفر در فهرست دور بعدی قرار دارند کافی بود تا اختلافات بین این جریان سیاسی بالا بگیرد. درنهایت نیز بخشی از اصلاح‌طلبان فعلی شورای شهر فهرست دومی با نام «امید اصلاحات» را منتشر کردند. انتشار این فهرست با انتقادات زیادی در میان هواداران این جریان مواجه شد. روز یکشنبه 24 اردیبهشت فهرست امید اصلاحات از سوی کانال تلگرامی بی بی سی منتشر شد و همین کافی بود تا اصلاح‌طلبان در کانال‌های تلگرامی خود از مردم بخواهند «این بار به لیست انگلیسی رأی ندهید!» اشاره آنها به انتخابات خبرگان رهبری سال 94 بود که فهرست اصلاح‌طلبان از سوی رقیب «فهرست انگلیسی» خطاب قرار گرفته بود. این بار اما انتقادات در درون خود اصلاح‌طلبان آنچنان بالا گرفته که آنها فهرست دوم خود را فهرست انگلیسی خواندند.

در مطلبی که با عنوان «این بار به لیست انگلیسی رأی ندهید!» در کانال‌های تلگرامی مصطفی تاج‌زاده و جواد روح منتشر شد آمده است: طبق اخبار دریافتی لیستی با محوریت تعدادی از اعضای فعلی شورای شهر تهران منتشر شده که مورد تأیید شورای عالی اصلاح‌طلبان نیست.

لیستی که اصلاح‌طلبان با عنوان گام سوم در انتخابات منتشر کرده‌اند شامل اسامی محسن هاشمی، بهاره آروین، علی اعطا، مرتضی الویری، شهربانو امانی، ابراهیم امینی، افشین حبیب‌زاده، آرش حسینی میلانی، محمدجواد حق‌شناس، ناهید خداکرمی، حسن خلیل‌آبادی، سیدحسن رسولی، محمدسالاری، زهرا صدراعظم نوری، محمد علیخانی، الهام فخاری، مجید فراهانی، احمد مسجدجامعی، سیدمحمود میرلوحی، زهرا نژادبهرام و بشیر نظری است.

«ائتلاف بزرگ اصلاح‌طلبان» اما جریان دیگری است که در کنار «شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» به صورت جداگانه فهرست داد. بی بی سی اسامی این ائتلاف را به شرح ذیل منتشر کرده بود که بعدا اسامی آنها را از کانال خود برداشت: محسن هاشمی، محسن سرخو، یاشار سلطانی، محمد حقانی، افشین حبیب‌زاده، حسین راغفر، محمدعلی زم، اسماعیل دوستی، غلامعلی رجایی، ایوب فرامرزی، مهدی فرنیان، الهام فخاری، احمد حکیمی‌پور، محمدمهدی تندگویان، مصطفی سلیمی، فاطمه دانشور، سیدمحمود علیزاده طباطبایی، علی نوذرپور، ابوالفضل مشکینی، افسانه اقبال‌نیا و داوود عسگری.

 

برخی از افرادی که در لیست شورای عالی اصلاح طلبان قرار نگرفته اند روزهای گذشته انتقادات تندی را نسبت به تصمیم گیران اصلاح طلب داشته اند و در صفحات خود به لیست منتشر شده اعتراض کرده اند.

بروز این اختلاف در فضای عمومی بازخوردهای بدی را برای جریان اصلاحات در پی داشته است و این سوال را ایجاد کرده است که چرا برای خدمت به مردم افراد و جریانها با هم درگیری پیدا کرده اند؟

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار