09/19/2017 - سه شنبه 28 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/2/27 15:49:16 print

آماده‎باش آمریکایی برای جنگ حساس
وقتی که آمریکا دستور آماده‎باش برای همپیمانان خود صادر می‎کند و تهدیدات را در منطقه بیشتر می‎کند، این بدین معناست که جنگ در عراق و سوریه پایان پیدا نکرده است و کیلومتر‌ها برای الحشد الشعبی و ارتش سوریه باقی مانده است تا از طریق مرز‌ها به هم برسند.

 

 خبرگزاری فارس: پرونده و اتهام آمریکا علیه دولت سوریه درباره سوزندان اجساد زندانیان در زندان صیدنایا، بحث مربوط به درخواست علنی وزیر «اسرائیلی» برای ترور بشار اسد، مطرح شدن سوالات مربوط به مناطق کاهش تنش، حملات آمریکا به الحسکه و بوکمال و کشته شدن ده‌ها غیرنظامی سوری در شمال سوریه به بهانه مبارزه با داعش، حضور معارضان در مذاکرات ژنو و تهدید به خروج از آن، تاکید گروه‌های مسلح شرکت کننده در آستانه بر اینکه آن‌ها بخشی از عملیات جبهه جنوب سوریه از طریق اردن برای رسیدن به خط مرزهای عراق هستند، ورود نیروهای ذخیره آمریکا به خط مرزی منطقه کردستان عراق و اظهارات تهدید آمیز فرمانده آن علیه الحشد الشعبی در صورت پیشروی به سمت مرزهای سوریه و مطرح شدن مسایلی از این دست، هیچ یک تصادفی نیست. 
 
پایگاه خبری النشره لبنان در گزارشی در این باره نوشت: این مسایل و رویداد‌ها ناگهانی نیست، بلکه علت آن است که آمریکا نگران میزان پیشروی ارتش سوریه در مناطق صحرایی به سمت دیرالزور یا خطوط گذرگاه‌های سوریه در مرزهای عراق و همزمان پیشروی سریع الحشد الشعبی در طرف مقابل است. 
 
آمریکایی‌ها می‎دانند که اوضاع داعش به شکلی نیست که بتوان به طولانی شدن زمان جنگ‎ و درگیری‎های لازم اعتماد کرد، زیرا ارتش سوریه و الحشد الشعبی در مناطق مرزی از سمت بوکمال و القائم و چه از سمت ربیعه پیشروی کرده‌اند. 
 
 آمریکایی‎‌ها بخوبی می‌دانند که پیشروی ارتش سوریه و الحشد الشعبی در دو برهه زمانی و مکانی جدای از هم صورت نمی‎گیرد، بلکه خط هماهنگی واحدی را با همکاری ایران و روسیه دنبال می‌کنند و آن ممانعت از سیطره آمریکا بر مرز‌ها و گذرگاه‌های سوریه و عراق است. 
 
کنترل خط ورودی ایران و بعد از آن چین به دریای مدیترانه و خطوط نفتی عراق و گاز ایران و سیطره بر خط امدادرسانی استراتژیک ایران به سوریه و نیروهای مقاومت از اهداف اشغالگری آمریکا در عراق پس از شکست در تحقق اهدافش در جنگ سوریه و تسلط بر منطقه بین دو رود دجله و فرات است و اگر آمریکا در این سناریو هم با شکست مواجه شود، جنگ علیه سوریه بدون در نظر گرفتن مسایل استراتژیک و در حد مدیریت بُعد تاکتیکی برای حل و فصل مسایل جزئی ادامه می‌یابد. 
 
در اینصورت تمرکز آمریکا معطوف می‌شود به خطوط دفاعی در جنوب سوریه و چگونگی ضمانت مرزهای جنوبی سوریه برای تامین امنیت اسرائیل در هرگونه حل و فصل سیاسی بحران سوریه و بحث و بررسی درباره ضمانت‌های روسیه برای عدم ایجاد هرگونه جنگ و درگیری یا تسریع روند مذاکره صلح اسرائیل و فلسطین. 
 
وقتی که آمریکا همه همپیمانان خود را به آماده باش فرا می‎خواند و تهدیداتش را افزایش می‌دهد، این بدین معناست که جنگ پایان پیدا نکرده است و کیلومتر‌ها برای الحشد الشعبی و ارتش سوریه باقی مانده است تا از طریق مرز‌ها به هم برسند.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار