09/21/2017 - پنجشنبه 30 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/2/27 18:20:36 print

افشاگری‌های رئیس اف‌بی‌آی طوفان بپا کرد
افشاگری‌های رئیس سابق اف‌بی‌آی در خصوص درخواست غیرقانونی دونالد ترامپ، طوفان سیاسی در آمریکا بپا کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، یادداشت های جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی کاخ سفید را با مشکل مواجه کرده است. به نوشته مطبوعات آمریکایی دونالد ترامپ چند هفته پیش از جیمز کومی خواسته بود تحقیقات درباره مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق را متوقف کند. این تحقیقات با ارتباطات احتمالی وی با روسیه مرتبط بوده است.

گزارشگر این شبکه گفت: مقاله نشریه آمریکایی و افشاگری های آن آشوب بپا کرد. به نوشته نیویورک تایمز دونالد ترامپ از جیمز کومی، زمانی که هنوز در راس اف بی آی قرار داشت، خواسته بود تحقیقات درباره مایکل فلین را متوقف کند. وی در پی ارتباط مکرر با سفیر روسیه ناگزیر به استعفا شده بود. مایکل فلین طبق عادت این مسائل را یادداشت کرده است. این یادداشت طوفان سیاسی بپا کرده است. کنگره خواستار بررسی مدارک کومی شده است.

فرانس بیست و چهار در این قسمت بخشی از سخنان چاک شومر، رئیس شاخه مخالفان دموکرات را پخش کرد. وی گفت: من از شنیدن افشاگری های نیویورک تایمز متحول شدم. چنین مسئله ای در کشور بی سابقه بوده است. من به همه همکارانم در سنا می گویم، تاریخ به ما نگاه می کند.

گزارشگر افزود: نمایندگان جمهوریخواه نیز خواستار بررسی این مدارک شدند. کاخ سفید این ماجرا را تکذیب کرده است، چرا که از نظر کاخ سفید یادداشت های کومی در خصوص گفتگوهایش با رئیس جمهور، مدرک قابل قبولی نیست. اگر افشاگری های کومی اثبات شود، مسئله به دادگستری واگذار خواهد شد.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار