09/19/2017 - سه شنبه 28 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/2/28 9:26:13 print

علت جنون‌ داعشی‌ها در خراب کردن «موزه‌ها»
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، با اشاره به نقش موزه‌ها در پاسخ دادن به سؤالات و مجهولات تاریخی، گفت: با تعریفی که از عدل داریم موزه‌ها محل برقراری عدل است.

 خبرگزاری تسنیم: سید‌محمد بهشتی به مناسب روز جهانی موزه‌ها اظهار داشت: براساس تعریفی که از عدل داریم، عدل یعنی هر چیزی را در جای واقعی خودش قرار بدهیم و با توجه به نقشی که موزه‌ها در این خصوص دارند می‌توان موزه‌ها را محل برقراری عدل خواند.


وی افزود: در تاریخ سؤالات و مجهولات مختلفی وجود دارد که علم موزه‌داری به این مجهولات و ابهامات پاسخ داده و توانسته است چراغ روشنی برای تاریخ باشد.

بهشتی اضافه کرد: مجهولات، سؤالات و ابهاماتی در تاریخ وجود دارد که در زندگی روزمره محل مناقشه است و این مناقشه‌ها باعث می‌شود تا هیچ‌چیز در جای خود قرار نگیرد که باعث به‌وجود آمدن ظلم و از بین رفتن عدل و در نتیجه پدید آمدن ظلمت و تاریکی می‌شود، اما موزه‌ها کمک می‌کنند تا هر چیزی در جای واقعی خودش قرار گیرد.

رئیس پژوهشگاه میراث‌‎فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: آثار موزه‌های و میراث‌فرهنگی چراغ راه تاریخ و آینده هر جامعه است؛ برای همین است که شاهدیم گروه‌هایی مانند داعش اقدام به تخریب آثار فرهنگی و از بین بردن اشیای موزه‌ای می‌کنند چراکه آنها خوب می‌دانند آنچه باطل‌السحر آنهاست همین اشیای موزه‌ای و آثار تاریخی و تمدنی است و نورافکنی است که راه را نشان می‌دهد؛ بنابراین با هدف خاصی آنها را تخریب می‌کنند.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار