08/21/2017 - دوشنبه 30 مرداد 1396
مشاهده خبر

همه باید به قواعد دموکراسی پایبند باشیم
1396/2/28 9:45:38 print
حجت الاسلام سلیمی در گفت و گو با "شهر":
همه باید به قواعد دموکراسی پایبند باشیم
امیدواریم در 29 اردیبهشت ماه مردم به سمت و سوی یک انتخاب اصلح حرکت کنند و چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری فضا به گونه ای رقم بخورد که عقلانیت بر کشور حاکمیت داشته باشد.

حجت الاسلام سلیمی با بیان اینکه در تایید یا رد صلاحیت ها نگاه های سیاسی و جناحی ملاک و معیار نبوده است افزود: در این انتخابات سعی شد تا نگاه کاملا تخصصی به موضوع شهر و روستا داشته باشیم به این معنا که تخصص افراد در حوزه مدیریت شهری در اولویت ما قرار داشت.

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو یک نمایش صحیح از دموکراسی در کشور است تصریح کرد: اینکه مردم مدیریت شهری خود را نیز به با دستان خود انتخاب می کنند حکایت از این موضوع دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی این نکته را هم گفت که البته افراد مساله دار و زاویه دار با نظام و انقلاب که در فتنه حضور پررنگی داشتند حق حضور در این فضای دموکراسی را ندارند چرا که پیش از این نشان دادند پایبند به اصول و قواعد آن نیستند.

عضو هیت رییسه کمیسیون آموزش مجلس گفت:‌ مدیریت شهری نیازمند تخصص و تعهد به صورت توامان است نه اینکه افراد تنها بر پایه یک شهرت ورزشی، هنری یا غیره پا به میدان بگذارند و در نهایت گرفتاری برای مردم ایجاد کنند.

سلیمی در پایان با بیان اینکه نتیجه انتخابات هرچه باشد همه باید به قواعد دموکراسی پایبند باشیم اظهار داشت: امیدواریم در 29 اردیبهشت ماه مردم به سمت و سوی یک انتخاب اصلح حرکت کنند و چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری فضا به گونه ای رقم بخورد که عقلانیت بر کشور حاکمیت داشته باشد.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار