09/21/2017 - پنجشنبه 30 شهريور 1396
مشاهده خبر


1396/2/28 17:10:29 print

سفر وزیر اقتصاد ترکیه به تهران
«فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی دولت عراق، امروز به دیدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه رفت.

 فارس: سفیر کشورمان در آنکارا با اشاره به سفر وزیر اقتصاد ترکیه به تهران برای شرکت در بیست و ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی، از بخش خصوصی ترکیه برای مشارکت در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران دعوت کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر ایران در ترکیه در دیدار با «گورسل باران» رئیس اتاق بازرگانی ترکیه و اعضای اتاق بازرگانی آنکارا درباره راه‌های توسعه مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.  

سفیر ایران در ادامه این دیدار با حضور در اجلاسیه اتاق بازرگانی آنکارا که با هدف بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های اقتصادی با حضور جمع قابل توجهی از تجار و بازرگانان ترکیه برگزار شده بود، طی سخنانی با اشاره بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی و تجاری گفت: روابط  اقتصادی ایران و ترکیه در مسیر دسترسی به اهداف چشم‌انداز 30 میلیارد دلاری، به همکاری همه بخش‌های فعال اقتصادی در دو کشور نیازمند است‌.

طاهریان‌فرد با اشاره به سفر آتی وزیر اقتصاد ترکیه به تهران برای شرکت در بیست و ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی عنوان کرد: همه امکانات برای ایجاد فضای مساعد به منظور توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم است و باید از این فرصت جهت  توسعه و تحکیم مناسبات زیربنایی استفاده شود.

سفیر ایران افزود: به سبب لغو تحریم‌ها، اصلاح مقررات سرمایه‌گذاری و ارائه مشوق‌های لازم از سوی دولت ایران، شرایط و بسترهای لازم برای افزایش مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در پروژه‌های زیربنایی، گردشگری و سلامت در ایران فراهم است و نیز تلاش برای توسعه مشارکت و همکاری‌های بانک‌های دو کشور از طریق رفع برخی موانع فنی در حال پیشرفت است.

طاهریان‌فرد همچنین از بخش خصوصی ترکیه دعوت کرد برای همکاری در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران فعالانه مشارکت کنند.

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
طبیعت دربند

نظرسنجی
آخرین اخبار