08/24/2017 - پنجشنبه 2 شهريور 1396
مشاهده خبر

فیلمنامه پنچری نیاز به تعمیرگاه دارد
1396/5/11 11:48:54 print
نگاهی به مجموعه در حال پخش پنچری
فیلمنامه پنچری نیاز به تعمیرگاه دارد
 برزو نیک‌نژاد کارگردان خوبی است و فیلم موفق زاپاس را ساخته که هم شوخی‌هایش اندازه است و هم به قدر کافی کمدی است. جالب اینجاست که روز شروع فیلمبرداری در جمع خبرنگاران گفته بود: قصه حرف اول را می‌زند، طی چند بار بازنویسی و طراحی قصه به دنبال سبک خاصی از قصه گویی بودم که تلاش کردیم به آن برسیم. حضور مهران مهام به عنوان تهیه کننده مطلع از قصه گویی و بازیگری در این مسیر بسیار کمک حال من بود .

گروه فرهنگی شهر- مجموعه تلویزیونی «پنچری» به کارگردانی و نویسندگی برزو نیک‌ نژاد و با بازیگرانی چون حمید لولایی، شهین تسلیمی، یوسف تیموری، شهره سلطانی، رضا نیک خواه از شبکه سه در حال پخش است.

تهیه‌کننده این سریال مهران مهام است که پیش از این گفته بود «پنچری» برای رمضان 96 آماده می‌شود.

فیلم برداری این سریال اوایل زمستان ۹۵ آغاز و از ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۶ روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

این سریال در ۴۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تولید شده است.

پنچری، داستان پسری است که همه مقدمات را چیده تا به دختر مورد علاقه‌اش برسد اما در این مسیر اتفاقاتی رخ می‌دهد که شکل همه چیز تغییر می‌کند.

مهران مهام سال‌ها در کنار ایرج محمدی، جزو بهترین تهیه کنندگان سیما بود و سریال‌های خوش ساخت خانه به دوش، متهم گریخت، من یک مستاجرم، باران عشق، نرگس و ده‌ها مجموعه دیگر را در پرونده خود دارد. جدایی این دو نفر مثل خیلی جدایی‌های دیگر، آغاز شکست‌های پیایی بود. مهام بعد از این جدایی در ورطه ساخت سریال‌هایی افتاد که دیگر نه از شوخی‌های بامزه عطاران اثری دارد و نه تاثیرگذاری و ذکاوت ایرج محمدی را.

مجموعه‌هایی که مهام این روزها می‌سازد فقط یک تم دارد. ازدواج. ازدواج‌های زورکی و احمقانه و بدون دلیل و منطق. انگار به زور تصویر و لودگی می‌شود آدم‌ها را مجبور به تشکیل خانواده کرد. مجموعه پنچری هم از این قاعده مستثنا نیست. ازدواج بی نمک قادر و افسانه و حمید و نگار. در لایه‌های زیرین قصه، حمید لولایی هم قصد تجدید فراش دارد در 70 سالگی.

 برزو نیک‌نژاد کارگردان خوبی است و فیلم موفق زاپاس را ساخته که هم شوخی‌هایش اندازه است و هم به قدر کافی کمدی است. جالب اینجاست که روز شروع فیلمبرداری در جمع خبرنگاران گفته بود: قصه حرف اول را می‌زند، طی چند بار بازنویسی و طراحی قصه به دنبال سبک خاصی از قصه گویی بودم که تلاش کردیم به آن برسیم. حضور مهران مهام به عنوان تهیه کننده مطلع از قصه گویی و بازیگری در این مسیر بسیار کمک حال من بود.

وی در خصوص تغییراتی که در این مجموعه نسبت به کارهای قبلی او وجود دارد عنوان کرد: من تغییر خاصی نکردم و همان آدم هستم. در این سریال نیز تنها سعی کردم کمی قصه به روزتر باشد و خودمان را به دغدغه‌های موجود در جامعه نزدیک‌تر کنیم، به همین جهت در کل همان فرم زندگی و سعی برای همذات پنداری مردم با کاراکترهای سریال به چشم می‌خورد.

اینکه اگر کسی در راه ازدواج به مشکل برمی‌خورد راه دزدی را انتخاب کند ظاهرا دغدغه این روزهای ملت است. جالب اینجاست که بزرگترهای خانواده هم نه تنها در جریان هستند بلکه هر کمکی از دست‌شان بربیاید برای حماقت‌های قهرمان انجام می‌دهند.

روزهای شانتاژ کردن و بوق و کرنای الکی برای دیده شدن سریال گذشته است. نه حضور رضای عطاران در روز کلید زدن نه عمل مشکوک پای مهران غفوریان نه حمید لولایی دیگر ناجیان ساخت قصه‌های ضعیف و بی مایه نیستند. اگر مجموعه‌ای موفق می‌شود حتما همه عوامل درست سر جای خود نشسته‌اند و فیلمنامه‌ای را می‌سازند که قصه‌ای برای تعریف کردن دارد که در اثر گذشت سال‌ها کهنه و نخ نما نمی‌شود.

 

 

 

rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار