08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر


1396/5/18 14:0:15 print

کتابفروشی‌ها از چرخه توزیع حذف کتاب می‌شوند؟
مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی تمام پایه‌های تحصیلی در آینده نزدیک فراهم می‌شود، گفت: حذف کتابفروشی‌ها از چرخه توزیع به هیچ عنوان در برنامه نیست.

 

خبرگزاری فارس: لیدا نیک‌روش مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش  در پاسخ به این پرسش که «آیا با اینترنتی شدن ثبت‌نام کتاب‌های درسی، کتابفروشی‌ها از چرخه کتب درسی حذف می‌شوند؟»، اظهار داشت: سیاست آموزش و پرورش اینترنتی شدن ثبت‌نام کتاب‌های درسی تمام پایه‌های تحصیلی است.

وی افزود: در ابتدا که این کار شروع شد فقط دبستانی‌ها، آن هم با محدودیت‌هایی امکان ثبت‌نام داشتند که به مرور زمان تمام پایه‌های ابتدایی، پیش دانشگاهی و حالا هم فنی و حرفه‌ای‌ها اضافه شدند و در سال آینده هم کاردانش به سیستم ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی افزود می‌شود.

نیک‌روش با تأکید بر اینکه سیاست آموزش و پرورش به هیچ عنوان حذف کتابفروشی‌ها نیست، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک که امکان ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی تمام پایه‌ها فراهم شد، دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم می‌توانند حتی کتابفروشی که می‌خواهند کتاب‌های خود را تحویل بگیرند را در سامانه انتخاب کنند.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: لذا با این سیاست‌ها، حذف کتابفروشی‌ها از چرخه توزیع کتاب‌های درسی به هیچ عنوان در برنامه نیست و نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت.
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار