08/20/2017 - يكشنبه 29 مرداد 1396
مشاهده خبر


1396/5/20 12:27:55 print

هشدار وزیر دفاع آمریکا به جنگ با کره شمالی
وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که هر گونه جنگ با کره شمالی «فاجعه بار» خواهد بود و این کشور تلاش می‌کند از راه دیپلماتیک بحران را حل کند.

خبرگزاری ایسنا: جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در کالیفرنیا گفت: تلاش‌های آمریکا (علیه کره شمالی) رویه دیپلماتیک داشته و بر مبنای دیپلماسی به پیش می‌رود و نتایجی دیپلماتیک نیز به دست می‌آورد. من می‌خواهم در حال حاضر در همین مسیر باقی بمانم.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس؛ وی اظهار داشت: تراژدی جنگ به خوبی برای همه شناخته شده بوده و هیچ مشخصه‌ای بهتر از این حقیقت که فاجعه بار خواهد بود ندارد.

ماتیس با اشاره به رای چند روز پیش شورای امنیت سازمان ملل برای تحریم کره شمالی و توصیف این کشور به عنوان تهدید علیه جامعه جهانی گفت: چند بار شما دیده‌اید که فرانسه، چین، روسیه و آمریکا با اتفاق نظر به نفع مسئله‌ای رای بدهند.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا بعد از آن مطرح شد که اوایل روز پنجشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مجددا کره شمالی را تهدید کرد که در صورت هرگونه حمله کره شمالی به گوآم "پاسخی دریافت خواهد کرد که تاکنون هیچ کس مشابهش را مشاهده نکرده است."
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
چندرسانه ای
چندرسانه ای
موزه هنرهای ملی

نظرسنجی
به نظر شما ریس جمهور آینده کدام مساله را در اولویت مسائل دولت خود قرار دهد؟ثبت نظر  مشاهده ی نتیجه  انصراف
آخرین اخبار