استفاده از ظرفیت های شهرداری ها و دهیاری ها برای حل مشکلات معیشتی

رییس شورای عالی استان ها گفت: با استفاده از ظرفیت های ۱۳۴۵ شهرداری و ۳۷ هزار و ۸۰ دهیاری می توان نسبت به حل مشکلات معیشتی مردم در راستای گفتمان خدمت صادقانه اقدام کرد.

به گزارش شهر، علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به فرا رسیدن ۱۴ تیرماه روز گرامی داشت شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: صیانت از حقوق شهروندان، ارتقای کیفیت زندگی، صیانت از هویت، کالبد، و میراث شهرها و روستاها همواره در دستور کار مدیران شهری و روستایی قرار داشته و خواهد داشت.

او ادامه داد: وجود ۱۳۴۵ شهرداری و ۳۷ هزار و ۸۰ دهیاری در سطح کشور نشان می‌دهد که ظرفیت‌های بسیاری برای ارتقا و رشد کشور وجود دارد که در گام دوم انقلاب و براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری می‌توان این نهادهای عمومی و خدماتی را در راستای حمایت از مردم و محرومیت زدایی در سراسر کشور فعال‌تر از گذشته دید.

رئیس شورای عالی استان‌ها بیان کرد: شهرداران و دهیاران سراسر کشور توسط نمایندگان مردم در شوراها انتخاب می‌شوند بنابراین می‌طلبد در توسعه شهر و روستا مردم با آگاهی بیشتری نمایندگان خود را در شوراها انتخاب کنند تا شاهد شوراهایی پویا تر و به طبع شهرداری‌ها و دهیاری‌های فعال‌تری در سراسر کشور باشیم.

احمدی عنوان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که به پشتوانه رأی مردم تشکیل می‌شوند می‌توانند گفتمان خدمت صادقانه را برای حل مشکلات مردم اجرایی کنند و در این مسیر قطعاً شورای عالی استان‌ها به عنوان یک نهاد بالادستی اقدامات لازم را در این خصوص ابلاغ خواهد کرد.

بنا بر گزارش مهر، رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان ضمن تبریک ۱۴ تیرماه به همه دست اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی در سطوح ملی و محلی به ویژه شهرداران و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور خواهان آن شد که شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با نظارت شوراها در راستای توسعه همه جانبه کشور، تقویت زیست بوم و استفاده از رویکردهای نوآوران و خلاقانه اقدام کنند.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
کد خبر: 2025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =