تبدیل شهر تهران به شهر جهانی از طریق دیپلماسی شهری محقق می‌شود

شهرتهران در سند چشم انداز، شهری جهانی دیده شده است که برای تحقق این امر، توجه به دیپلماسی شهری کارساز خواهد بود.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در دیدار با زهیر صباغ پور آذریان معاون بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت: در عصر کنونی توسعه ارتباطات بین المللی و معرفی قابلیت های شهرمان به فراتر از مرزها، به اقتصاد شهری، تولید ثروت در شهر و حرکت به سوی عدالت اجتماعی کمک به سزایی می کند.

موسوی افزود: ارتباط شهرداری‌ها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی با یکدیگر می تواند پیوند بین کشورها را مستحکم تر کند و در این میان منطقه یک که یک منطقه دیپلماتیک و دارای جاذبه های طبیعی، مذهبی و فرهنگی خاص خود است، از پتانسیل خوبی برخوردار است.

زهیر صباغ پور آذریان معاون بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز به برنامه های مرکز ارتباطات در حوزه بین الملل اشاره کرد و گفت: حضور فعال شهرداری تهران در برنامه های بین المللی و کسب رتبه های جهانی برای ما مهم است که لازمه ی آن مستند نگاری با روش حرفه ای از پروژه های خوبی است که در شهر در دست اجرا است که منطقه یک در این زمینه می تواند همکاری موثری داشته باشد.

او افزود: استفاده از پتانسیل خبرنگاران خارجی در سطح مناطق به نحوی که برای آنها سوژه ها و سناریوهای مناسب تهیه کنیم و در اختیارشان قرار دهیم نیز می تواند در معرفی شهرمان در سطح بین المللی نقش مهمی داشته باشد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
کد خبر: 3055

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =