برتری عملکرد شهرداری تهران در کنترل کرونا در مقایسه با دیگر دستگاه ها   

شهر: شهرداری تهران طی ۵ ماه گذشته نقش موثری در کاهش ضایعات بیماری کرونا داشت و توانست تا حدی این اپیدمی را کنترل کنند. البته که فوت ۲۷ همکار رقم زیادی است اما شهرداری تهران نسبت به سایر سیستم ها در کنترل و مهار بیماری و کاهش زنجیره انتقال موفق تر عمل کرده است.

به گزارش خبرنگار شهر، محسن هاشمی در «سوگواره خادمین شهر» ضمن قدردانی از ابتکار شهرداری تهران برای برگزاری مراسم یادبود ویژه کارکنان جان باخته ناشی از ویروس کرونا، گفت: ویروس کرونا ضایعاتی را به بار آورد و خانواده هایی را درگیر و بعضا داغدار کرد. در شهرداری تهران نیز ۲۷ نفر از کارکنان فوت شدند که به خانواده این عزیران و همکاران تسلیت می گوییم و برای آنان آرزوی صبر و سلامتی داریم.

او، موضوع «مرگ» را به عنوان یکی بزرگترین آزمون های انسانی دانست و افزود: برخی از نیروهای شهرداری بیش از چندین هفته درگیر ویروس کرونا بودند که لازم بود شهرداری تهران اقدامی برای عرض تسلیت و در کاهش آلام خانواده ها و کارکنان انجام دهد. از آنجایی که امکان برگزاری اجتماعات نبود امروز به صورت مجازی و از راه دور یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشته ایم.

هاشمی، با آرزوی سلامت برای سایر کارکنان شهرداری تهران به ویژه کارکنان بهشت زهرا، شهر سالم و آتش نشانی گفت: کارکنان شهرداری تهران پس از کادر درمانی در صف مقابله با کرونا هستند و تلاش های بسیاری را برای نظافت شهر، گندزدایی معابر و اماکن داشته اند که جای قدردانی و تشکر دارد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: همکاران ما در شهرداری تهران طی ۵ ماه گذشته با خدمت رسانی خود در کاهش ضایعات این بیماری نقش موثری داشته اند و توانسته اند تا حدی این اپیدمی را کنترل کنند. البته که فوت ۲۷ همکار رقم زیادی است اما شهرداری تهران نسبت به سایر سیستم ها در کنترل و مهار بیماری و کاهش زنجیره انتقال موفق تر عمل کرده است.

او با اشاره به استفاده از ماسک به عنوان یک ضرورت مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: استفاده از ماسک استاندارد و آشنایی با روش صحیح استفاده از آن بسیار مهم است. گاهی افراد با ماسک غیراستاندارد و یا استفاده نادرست از آن با شجاعت بیشتری در محافل و مجامع شرکت می کنند که باعث ضربه به خود و دیگران می شوند.

هاشمی با تاکید بر اینکه مسئولین کشور و شهرداری تهران باید به فکر تهیه و توزیع ماسک استاندارد در شهر تهران باشند، افزود: همچنین باید روش صحیح استفاده از ماسک ایمن در مقابله با ویروس کرونا را به مردم آموزش دهند.

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
کد خبر: 3188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =