آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران

شهر: شهردار تهران از آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران خبر داد و گفت: انتخاب دستیار از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون صورت می گیرد که کارکنان شهرداری و عموم شهروندان واجد شرایط می توانند در فضایی منصفانه به رقابتی سالم بپردازند.

 پیروز حناچی، شهرداری تهران را سازمانی خدمت محور دانست و افزود: برخورداری کارکنان و مدیران شهرداری از بالندگی فکری و توانایی فیزیکی و نیروی جوانی لازم برای پیش بردن ماموریت های سازمانی ضروری به نظر می رسد.
او با اعلام اینکه هم اکنون ۵/۳۱ درصد از کارکنان شهرداری تهران را افراد زیر ٣٠ سال تشکیل می دهند، اضافه کرد: به نظر می رسد این میزان تا ١٠ درصد کل شاغلین قابلیت ارتقاء داشته و شایسته است همواره در این سطح حفظ شود.
شهردار تهران تاکید کرد: سازمان شهرداری تهران باید ضمن اهتمام نسبت به چابک سازی و کاهش نیروی انسانی، هم زمان نیز براساس برنامه سوم ابلاغی می تواند ۵۰ درصد از تعداد خروجی خود را از نیروهای جوان و تحصیل کرده و پرانرژی وخلاق بکار گیرد.
او جذب دستیاران را  یک طرح استعدادیابی و شایسته گزینی دانست و افزود: فرآیند این طرح بر اساس مطالعات کارشناسی دقیق برای انتخاب افراد مستعد و کارآمد انجام شده و مبتنی بر یک فرآیند استاندارد و تعریف شده ای است که داوطلبان در ابتدا با یک آزمون کتبی از نظر توانمندیهای ذهنی، فکری و تحلیلی مورد سنجش قرار می گیرند.
حناچی با اشاره به مراحل این طرح جذب گفت: در مرحله بعد بر اساس مدل شایستگی خاص متناسب با وظایف دستیاران، توانمندی ها و شایستگی های مدیریتی آنان مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد. به موازات آن نیز به مدیرانی که نیاز به دستیار دارند، آموزشهای لازم ارایه می شود.
وی با اشاره به اختیارات قانونی نهاد شهرداری تهران اذعان داشت: مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران و بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران؛ شهرداری اجازه دارد به میزان ۵۰ درصد افراد بازنشسته شده، نیرو جذب نماید.
حناچی با بیان اینکه آنچه به عنوان نیروی مازاد از آن یاد می شود، نیروی مازاد در رده های کارشناسی شهرداری است، خاطرنشان ساخت: هر سازمانی به مثابه یک موجود زنده برای رشد و پویایی به نیروهای جدید با انرژی و خلاق نیاز دارد و بدون جذب یک سازمان مرده است و  شهرداری از این موضوع مستثنی نیست.
به گفته شهردار تهران، ورود نیروی جوان با انگیزه بالا به منظور جانشین پروری و با رویکرد کشف استعداد های جدید در کانون های ارزیابی، می تواند به عنوان موتور محرکه برای ارائه خدمات مطلوب باشد و سرمایه گذاری ارزشمندی برای آینده کادر مدیریت شهر تهران فراهم آورد.
حناچی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای تثبیت جایگاه شغلی دستیاران جذب شده با توجه به سیاست مدیریت شهری گفت: دستیاران در فرایندی کاملا شفاف و ضابطه مند انتخاب میشوند و هیچ گونه رابطه و وابستگی در انتخابشان دخیل نخواهد بود. به علاوه فرایند انتخاب کاملا شایسته سالارانه است و می توان به توانایی و کارآمدی دستیاران اطمینان داشت.
او اضافه کرد: انتظار می رود تلاطم های سیاسی در مدیریت شهری اثر زیادی روی نقش و جایگاه دستیاران نداشته باشد چرا که در هر دوره ای و مستقل از رویکردهای سیاسی حاکم بر مدیریت شهری، نیروهای کارآمد و توانمند مورد نیاز و منشأ اثر هستند و هیچ مدیری افراد شایسته، مستقل و کارآمد را کنار نخواهد گذاشت.
حناچی با اشاره به شعار «تهران شهری برای همه» و تاکید بر ضرورت بهره بردن از توان و ظرفیت همه مردم شهر در ساختن شهری تاب آور، زیست پذیر و مبتنی بر ارزش های ایرانی اسلامی، خاطرنشان ساخت: از این رو، دست همه فارغ التحصیلان دانشگاهها را برای خدمت به مردم تهران به گرمی می فشاریم و این فرصت خدمت را برای همه شهروندان بصورت مساوی فراهم می آوریم تا در یک رقابت عادلانه و سالم در رسیدن به "فضیلت خدمت" به شهروندان تهرانی با هم رقابت کنند و بهترین ها به استخدام سازمان شهرداری تهران درآیند که شهروندان تهرانی لایق بهترین ها هستند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
کد خبر: 4381

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =