پایدارسازی میدان مقدم با ۲۵ هزارنفر ساعت کار مداوم

شهردار منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه پایدار سازی میدان مقدم و املاک مجاور گود با صرف حداقل ۲۵ هزار نفر ساعت کار مداوم انجام شد تاکید کرد: گود پرخطر میدان مقدم با استفاده از حداقل دو هزار کامیون خاک رفع خطر شد و پس از یک هفته تلاش، شرایط عادی به میدان مقدم بازگشت.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷ ، داود لطفی شهردار این منطقه درباره حادثه رخ داده در خیابان ابوذر که در نهایت با ایمن سازی و پایدارسازی این گود به پایان رسید، گفت: پس از حادثه‌ای که هفته گذشته رخ داد تلاش ها از همان دقایق ابتدایی برای ایمن سازی گود ایجاد شده و سلامت شهروندان صورت گرفت. از شب قبل از حادثه، عوامل شهرداری و آتش‌نشانی، همه افراد ساکن در املاک اطراف پروژه را تخلیه کردند و اگر نیروهای آتش‌ نشانی و ماموران شهرداری منطقه۱۷ عملیات لازم را به موقع انجام نمی دادند و همکاری شرکتهای آب، گاز و برق در کار نبود به طور حتم فاجعه ای بزرگ رخ می‌داد.

او در مورد ابعاد این حادثه خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۰ واحد مسکونی و تجاری را تخلیه کردیم که با این کار به موقع، هیچ فردی در اثر ریزش دو ساختمان، آسیب ندید. در دو ساختمانی که ریزش کرده‌اند، ۲۵ نفر قبل از حادثه حضور داشته‌اند که یکی از واحدها محل استقرار عوامل کارگری پروژه گود بوده است. که خوشبختانه شب قبل از حادثه، همه ساکنان آنها با اقدام شهرداری و آتش‌نشانی، نسبت به ترک محل اقدام کرده و دیگر بازنگشتند.

شهردار منطقه ۱۷ با بیان اینکه با کمک سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاک های زیادی به سمت منطقه ۱۷ و میدان مقدم سرازیر شده تا هر جه سریعتر گود میدان مقدم پر و ایمن شود گفت: با نظر کارشناسان و مشاوران معاونت شهرسازی شهرداری تهران ایمن سازی و پایدار سازی از دیوارهای شرقی این گود شروع شد.

او افزود: بر اساس نظر تخصصی گروه مشاور ژئوتکنیک و شرایط و پیچیدگی های فنی و محیطی در گود، از مجموع گزینه های فنی و اجرایی، گزینه خاک ریزی جهت پشته سازی و پایدارسازی جداره های پرخطر به منطقه پیشنهاد شد که برای اجرای آن تمامی امکانات شهرداری منطقه۱۷به همراه سازمان مدیریت پسماند و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به میدان آمدند

لطفی با اشاره به مانیتورینگ دائم محدوده عملیاتی گفت: در طول شبانه روز به صورت لحظه ای و توسط مشاورین ژئوتکنیک و متخصصین معماری و شهرسازی رفتار خاک و حرکات احتمالی در محدوده عملیاتی رصد و پایش  شد تا هرگونه تحرک و جابجایی احتمالی در ضلع جنوبی و غربی رصد شود. مانیتورینگ و رصد املاک هم توسط دوربین های نقشه برداری به طور لحظه ای رصد می شد تا شرایط ایمن در محدوده عملیاتی پایدار شود.

او با بیان اینکه ۲۵ هزار نفر ساعت کار بر اساس عملکرد عوامل شهرداری منطقه ۱۷، راننده های زحمت کش کامیون، شرکت پسماند، آتش نشانی، نیروی انتظامی و ... برای پایدار سازی گود میدان مقدم صورت گرفته است تاکید کرد: رفع خطر گود پرخطر میدان مقدم با استفاده از حداقل ۲ هزار کامیون خاک رخ داد و پس از یک هفته تلاش، شرایط عادی به میدان مقدم بازگشت و ایمن سازی گود مقدم به شکل کاملاً حساب شده، دقیق و استاندارد انجام شد تا شهروندان خوب منطقه بتوانند مثل همیشه به راحتی در میدان مقدم و خیابان شهسوار حقیقی جنوبی تردد و عبور و مرور کنند.

شهردار منطقه ۱۷ در پایان گفت: همچنین مراحل پایدارسازی این گود انجام شده است علاوه بر اینکه مالک نیز موظف شده است هزینه‌های پر کردن این گود را به شهرداری منطقه بپردازد و در واقع این رقم به عنوان بدهی مالک در پرونده ثبت شده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
کد خبر: 5438

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =