زباله ها عامل اصلی آب گرفتگی های شهری

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از شناسایی نقاطی که احتمال آبگرفتگی آنها زیاد است، خبر داد و گفت: زباله های ریخته شده در انهار یکی از عوامل اصلی آب گرفتگی است که طی عملیات لایروبی، مسیل ها و نهرها پاکسازی شد.

به گزارش  شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه، ۴ "حمیدرضافرخی"  در این رابطه گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل بارندگی و پیشگیری از مشکل آبگرفتگی های فصلی، انهار و مسیل های منطقه بازبینی و نظافت شد و شرایط انهار و جویها در بارندگیها تحت کنترل بود.

او گفت: در این عملیات زباله ها به عنوان عامل اصلی مساله آبگرفتگی بوده که متاسفانه در روزهای کرونایی زباله هایی همچون ماسک نیز بدان افزوده شده و بر همین راستا به صورت روزانه از مسیل ها و کانال ها بازدید به عمل آمده و نظافت انهار و مسیل ها صورت می گیرد.
فرخی در خصوص اقدامات این منطقه برای مقابله با آب گرفتگی های احتمالی معابر در هنگام بارندگی افزود: با توجه به این که منطقه ۴ دارای بیشترین تقاطع و پل هاست، با اقداماتی که تاکنون توسط عوامل شهرداری صورت گرفته، شرایط مطلوبی را شاهد بودیم.
معاون خدمات شهری منطقه ۴ با توجه به فعالیت های صورت گرفته همچون آموزش های شهروندی و تبلیغات محیطی گفت: فعالیت های متعددی نظیر نصب بنر در معابر صورت گرفته ؛ ولی این امر نیازمند آگاهی بخشی بیشتری به شهروندان است چرا که یکی از بیشترین دلایل آب گرفتگی معابر، مربوط به ریختن زباله ها در انهار و مسیل هاست.
او در ادامه افزود: این مساله بیشتر در مکان های تجاری و مغازه ها به چشم می خورد. متاسفانه در اماکن تجاری ضایعات در نهرها سرازیر شده و در زمان بارندگی باعث معضل آبگرفتگی می شود که امید است با همکاری بیشتر شهروندان به خصوص کسبه روز به روز برای داشتن شهری سلامت تلاش بیشتری کرده و به موفقیت نائل شویم.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
کد خبر: 6210

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =