دیوارنگاره  یادمان امام و رهبری در میدان انقلاب رونمایی شد

مراسم رونمایی از دیوارنگاره مرمت شده ی یادمان امام و رهبری در میدان انقلاب با حضور جمعی از مسوولان شهری برگزار شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، نقاشی دیواری یکی از ارکان تقویت هویت بخشی به محیط است. سال هاست بخش بزرگی از دیوارهای شهر به اعجاز رنگ ها آغشته گشته است و این هنرمندی به بخش غیرقابل انکاری از خاطره جمعی شهروندان تبدیل شده است. یکی از مهم ترین نقاشی های دیواری شهر تهران، دیوارنگاره یادمان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درضلع شمال غربی  میدان انقلاب است. این دیوار نگاره که به سالهاست به بخشی ار تاریخ معاصر شهر تهران تبدیل شده طی ماههای اخیر در قالب یک طرح مرمت و بازسازی غبار روز مرگی ازتن شست و نو نوار شد.

تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ در حاشیه این آیین  که صبح روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه وبا حضور  برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی، علی محقر  مدیرکل طرح های توسعه ای دانشگاه تهران و دیگر مدیران شهری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد ضمن  اشاره به تاثیر گرافیک محیطی و نقاشی دیواری در شهر گفت: ایجاد سرزندگی در فضای شهری، مستلزم توجه کافی و صحیح به طراحی شهری ست و یکی از عناصری که در طراحی شهری موجب حضورپذیری می شود، جداره های شهری است. طراحی شهری بر روی جداره های شهری باید با جداره و محیط و مخاطب هماهنگی داشته باشد چرا که این نقاشی ها در طی سالیان به خاطره جمعی شهروندان تبدیل می شود.

فرهادی ادامه داد: مدیریت بصری شهر درعین اینکـه بایـد به حفـظ هویت اولیـه کمک کند باید تحولات جدیـدی را در جهـت ارتقاء کیفـی آن محیط راهبـری نمایـد. به گفت فرهادی در حقیقت سیما و منظر شهری پدیده ای است که از جوهره هویتی شهر الهام می گیرد و به آن استحکام می بخشد.

شهردار منطقه ۶ افزود: دیوارنگاره ها از تاریخ و هویت یک شهر و ملت سرمنشا می گیرند و در این میان بعضی از این دیوارنگاره ها خود تبدیل به خاطره جمعی یک ملت می شوند که دیوار نگاره یادمان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در میدان انقلاب یکی از مهم ترین این دیوارنگاره هاست

او  افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در حفظ و اشاعه ارزش های ملی و پاسداشت دوران دفاع مقدس، بازسازی و ترمیم این دیوارنگاره با همکاری سازمان زیباسازی شهرتهران، شهرداری منطقه ۶ و مجموعه دانشگاه تهران انجام پذیرفت.

فرهادی با مهم برشمردن ضرورت توجه به سیما و منظر شهری خاطرنشان کرد: تلاش من و همکارانم در مجموعه شهرداری منطقه ۶ تقویت و تاکید برحفظ هویت محیطی قلب فرهنگی پایتخت است و این مهم با نگاه ویژه ای در منطقه ۶ انجام خواهد پذیرفت

۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 6212

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =