وضعیت هوای پایتخت قابل قبول شد

شهر: پس از استمرار چند روز هوای ناسالم، کیفیت هوای شهر تهران شنبه -۲۷ دی ۱۳۹۹- در محدوده قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش شهر، میانگین شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ساعت گذشته (با تأکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌ها روی عدد ۷۳ قرار گرفته است. هوای شهر تهران هم اکنون وضعیت قابل قبولی دارد که این یعنی آلودگی هوا نسبت به روزهای گذشته کمتر شده است. همچین قسمتی از مناطق ۱۷ و ۱۹ و همچنین باقرشهر، عظیم آباد و شهرری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه می‌کنند. درحال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی عدد ۱۱۹ قرار دارد این درحالی است که روز گذشته این شاخص روی عدد ۱۵۲ قرار داشت. همچنین شاخص دی اکسید گوگرد برابر با ۲۴ است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که حاکمیت ناپایداری جوی همراه با پراکندگی آلاینده‌ها تا صبحگاه روز شنبه  سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد، هرچند با افزایش ترافیک در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب برقراری وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) خواهد شد.

در طول روز افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

با افزایش ناپایداری جو و رشد ابر و گاهی بارش باران از نخستین ساعات روز یکشنبه -۲۸ دی ۱۳۹۹- و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد. استمرار ناپایداری جوی و گاهی وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
کد خبر: 7903

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =