تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه «آیین‌نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران» جهت تصویب در ستاد بحران پایتخت خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی از تهیه «آیین‌نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران» خبر داد و عنوان کرد: هدف از این اقدام کنترل شرایط در صورت وقوع بحران تا زمان تصویب آیین‌نامه جدید قانون مدیریت بحران یا حتی اصلاح آن در مجلس شورای اسلامی است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وجود ابهام در اختیارات شهردار و نیز نقش کم‌رنگ تهران در قانون جدید مدیریت بحران خاطرنشان کرد: امیدواریم این قانون توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود یا در قالب آیین‌نامه اجرایی ابهامات آن برطرف شود اما تا آن زمان آیین‌نامه مذکور می‌تواند در صورت وقوع هر نوع بحران احتمالی شرایط را در پایتخت قابل‌کنترل کند.

کرمی محمدی بابیان اینکه موضوع تهیه و تدوین  «آیین‌نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران» در جلسه گذشته ستاد مدیریت بحران تهران که با حضور شهردار و رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد مطرح گردید، گفت: در جلسه بعدی این ستاد که ممکن است در بهمن‌ماه جاری برگزار شود روند تصویب این آیین نامه انجام می شود.

 او افزود: در صورت صلاحدید پس از تصویب آیین‌نامه در ستاد بحران تهران آن را به تصویب ستاد ملی بحران نیز می‌رسانیم.

کرمی محمدی با اشاره به مفاد این آیین‌نامه خاطرنشان کرد: موضوع اختیارات شهردار تهران هنگام وقوع بحران، نقش کمرنگ پایتخت در قانون جدید مدیریت بحران، چگونگی تشکیل ستاد مدیریت بحران و کارگروه‌های آن در آیین‌نامه درج‌شده تا پس از تصویب بتوان از اعمال سلیقه شخصی در مدیریت بحران هنگام وقوع جلوگیری کرد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پایان تاکید کرد: بحران قابل پیش‌بینی نیست لذا به نظر نمی‌رسد انتظار برای تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون جدید مدیریت بحران باوجود اتمام مهلت قانونی تهیه و تصویب این آیین‌نامه امری منطقی باشد. از سوی دیگر رفع ابهام‌های موجود در این قانون نیازمند گذر زمان است لذا تهیه و تصویب آیین‌نامه مذکور می‌تواند راهگشای مدیریت بحران برای هر رخداد احتمالی باشد.

۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد خبر: 8016

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =