اولویت‌های برنامه اجرایی شرکت مترو در سال ۱۴۰۰ اعلام شد

مدیرعامل شرکت متروی تهران، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی خود را در سال ۱۴۰۰ تدوین و اعلام کرد. در این برنامه، خرید و نصب تجهیزات لازم برای ۵ خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح ۳ پارکینگ، افزایش ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی، توسعه خطوط موجود و بهره‌برداری از پروژه‌های در حال تکمیل به همراه آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید تعریف شده در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت آمده است.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل شرکت مترو، اولویت‌های برنامه تدوین شده برای اجرا در سال آینده را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱-  برنامه‌های مربوط به خطوط ۲ ، ۳ و ۴؛ شامل تکمیل نصب تجهیزات و افزایش ایمنی مسیر، ادامه ساخت ورودی‌های جدید، اجرای آسانسورها جهت افزایش مسافرپذیری و نیز تسهیل استفاده افراد کم‌توان جسمی و حرکتی از ایستگاه‌های موجود.

۲- برنامه‌های مربوط به خطوط ۶و۷؛ شامل افزایش تعداد سفر در قالب افتتاح ایستگاه‌های باقی‌مانده.

۳-  برنامه مربوط به پایانه‌ها و پارکینگ‌ها؛ شامل افتتاح فاز نخست پایانه آزادگان در خط ۳ و همچنین بهره‌برداری از فاز نخست پایانه اکباتان و فاز دوم پایانه شهید کلاهدوز در خط ۴ به عنوان توسعه زیرساخت‌های مترو.

۴-  برنامه مربوط به حوزه توسعه ناوگان ریلی؛ شامل جاری‌سازی و اجرای بخشی از قرارداد ۱۰۵ دستگاه واگن (بخش اول)، انعقاد قرارداد ۱۰۵ دستگاه واگن (بخش دوم) و همچنین تکمیل تست‌ها و تحویل یک رام قطار ملی به شبکه متروی تهران.

۵-  برنامه مربوط به خطوط انشعابی؛ شامل پایان حفاری توسعه جنوبی خط ۶ و پیگیری احداث ۴ ایستگاه جدید در این خط، افتتاح فاز نخست توسعه غربی خط ۴، اجرای بخشی از توسعه شمال ‌غربی خط ۷، شروع اجرای توسعه شمالی و جنوبی خط ۳ و آغاز توسعه شرقی خط ۴ با تامین منابع مالی.

۶- برنامه مربوط به خطوط جدید؛ شامل پیگیری عملیات اجرایی فاز نخست خط ۱۰ مترو که کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن در شهریورماه سال ۹۹ به زمین زده شد. همچنین آغاز عملیات اجرایی خط ۱۱ در صورت تامین منابع مالی، پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
کد خبر: 8101

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =