آرامش شهروند باید اولویت مدیریت شهری باشد

شهر: عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران گفت که باید آرامش شهروندان در شهر در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار شهر، احمد مسجد جامعی، عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در هفتمین جشنواره جایزه تهران که عصر امروز ،۲ اسفند، برگزار شد، گفت: مسئله تهران سهل و ممتنع شده و فکر می کنیم مسئله ساده ای است. پیچیدگی های مسئله باعث می شود به کند و کاو در آن نپردازیم و تصمیمات سریع بگیریم.

او ادامه داد:از سوی دیگر بین روح و جان شهر تناسب برقرار نمی کنیم. ساخت و ساز انجام می دهیم اما نمی دانیم شهروند چه آرزویی دارد. ممکن است شهر افسانه ای بسازیم اما آرامشی  در آن نباشد. نمونه هایی از شهرک های صنعتی از این دست داشته ایم.
مسجد جامعی گفت: وقتی طرحی اجرا می شود باید به نسبت طرح با طبیعت، تاریخ و جامعه محلی پاسخ دهیم. با همه این موارد معلوم نیست به ارامش شهروندان کمک کنیم. در مدیریت شهری اولین مسئله حقوق و ارامش شهروندان است.
او  با اشاره به چند پروژه اجرایی گفت: خاطرات شهر را از بین می بریم و شهر بدون خاطره مثل شهر بدون انسان است. اولویت ما به عنوان مدیریت شهری باید شهروند باشد.
مسجد جامعی به طرح مجلس درباره انتخابات شورا اشاره کرد و گفت: اولین انتخاب مدنی در تهران که همه گروه ها می توانستند در ان شرکت کنند انتخابات بلدیه بود. انتخابات مجلس که پیش از آن برگزار شد با حضور همه اقشار جامعه و گروه ها نبود. تهران آن زمان ۲۵۰ هزار نفر بود و ۳۰ نفر انجمن بلدیه بود، امروز تهران ۸ میلیون جمعیت دارد و در شورای شهر ۲۱ نفر نماینده حضور دارند. 
او ادامه داد: مشکل این است که در نیازهای مردم و در وضع گذشته کنکاش نکردیم. قرار نیست در گذشته در جا بزنیم و گذشته را تکرار کنیم بلکه باید پله ها را افزایش دهیم و روزآمد شویم تا گذشته به آینده وصل شود. 
عضو شورای شهر تهران گفت: برای نوشتن بودجه باید مهم ترین مشکلات مردم در تهران را بدانیم . اگر مسئله عمده مردم آلودگی هوا و رفت و آمد است باید به این نیازها توجه شود. 
در این مراسم، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد و بیانیه پایانی جشنواره نیز قرائت شد.

۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
کد خبر: 8709

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =