تیتر یک پرونده

 • هر دوچرخه‌سوار، یک خودرو را حذف می‌کند

  هر دوچرخه‌سوار، یک خودرو را حذف می‌کند

  رضا حسن‌آبادی، شهروند دوچرخه‌سوار و پزشک دوچرخه‌هاست که ۳۰ سال در این حوزه سابقه دارد. او می‌گوید با دوچرخه، بهتر می‌تواند زمان و مکان را در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه، مدیریت کند و استفاده هر فرد از این حمل‌ونقل پاک، مانند این است که یک خودرو از ترافیک و معابر شهر کم می‌شود.

 • منابع اطلاعاتی دوچرخه‌سواری نداریم

  منابع اطلاعاتی دوچرخه‌سواری نداریم

  مهدی مرادی، شهروند دوچرخه‌سوار است که از سال ۹۰ به طور حرفه‌ای رکاب می‌زند و خاطرات خوبی از دوچرخه‌سواری در جنوب کشور دارد. او می‌گوید مسیرهای دوچرخه، نمادین بوده و بیشتر برای پارک خودروها یا مسیر رفت‌وآمد موتورها استفاده می‌شود.

 • دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  بایرام‌علی جباری، شهروند دوچرخه‌سوار ۵۴ ساله است که می‌گوید از وقتی یادش می‌آید، دوچرخه سواری می‌کند و تا جایی که توانایی داشته باشد، ادامه می‌دهد. او که حالا علاوه بر دوچرخه سواری، مغازه فروش دوچرخه نیز دارد، استفاده از چراغ و لباس‌های روشن را برای افزایش ایمنی دوچرخه سوار لازم می‌داند.

 • دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  سید یوسف مرتضوی، شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی از سال ۷۹ با دوچرخه سر کار می‌رود. او می‌گوید با دوچرخه و دوچرخه سواری حالش آنچنان خوب است که دوچرخه جاده‌اش را پس از هر بار استفاده به جای تابلو به دیوار خانه متصل می‌کند.

 • برای اتوبوس ها باربند حمل دوچرخه نصب کنید

  علی یزدی، شهروند دوچرخه سوار

  برای اتوبوس ها باربند حمل دوچرخه نصب کنید

  علی یزدی شهروند دوچرخه سواری است که دوچرخه سواری را از کودکی دنبال می کندو حالا علاوه بر دوچرخه سواری شهری با دوچرخه به سفر هم می رود. او از شهرداری درخواست دارد مسیرهای دوچرخه سواری بیشتر و متصل به هم باشد. همچنین نصب باربند حمل دوچرخه در اتوبوس ها به ویژه در مسیرهای جنوب به شمال از دیگر درخواست های اوست.

 • شروع روز کاری با «حال خوب»

  شروع روز کاری با «حال خوب»

  هادی ملک‌نژاد کارمند بانک است. او برای جلوگیری از به خطر افتادن سلامتی‌اش به دلیل نشستن مداوم در محل کار و کاهش استرس آن به ورزش و به ویژه دوچرخه سواری رو آورده و می‌گوید که روزها را با حال خوب و شادمانی شروع می‌کند.

 • ۳۰۰ عضو فعال داریم

  ۳۰۰ عضو فعال داریم

  سعید قاسمی، شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی، از بچگی دوچرخه‌سواری کرده و حالا چهار سالی می‌شود که به طور حرفه‌ای رکاب می‌زند.او و همرامانش، گروه دوچرخه‌سواری دامون را، که حالا ۳۰۰ عضو فعال دارد، تاسیس کردند؛ گروهی که هدفش کمک به دوچرخه‌سواران آماتور برای رکاب‌زنی در سطح شهر است.

 • همه زندگی‌مان دوچرخه‌ای است

  همه زندگی‌مان دوچرخه‌ای است

  مریم اکبری و مسعود علیپور، دو شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی و مربی دوچرخه‌سواری هستند.آنها که مراسم عروسی‌شان را با رکاب‌زنی و بر روی دوچرخه برگزار کرده‌اند، می‌گویند کار و تفریح و زندگی‌شان، دوچرخه‌سواری است.

 • قرار صدم آقای شهردار

  قرار صدم آقای شهردار

  اولین سه شنبه آبان ۱۳۹۹، صدمین «سه‌شنبه بدون خودرو» است که مدیران شهری تهران بدون خودرو و با استفاده از دوچرخه یا ناوگان حمل و نقل عمومی در محل کارشان حاضر می‌شوند. محمد درویش، فعال محیط‌زیست می‌گوید در ۱۱۲ سالی که ۶۰ شهردار، سکاندار بلدیه در تهران بوده اند، تنها پیروز حناچی بوده که با تابوشکنی و به جای سوار شدن به خودروهای آخرین مدل از دوچرخه استفاده کرده و این کار در تاریخ به اسم او ثبت شده و باقی خواهد ماند.

 • با همسرم رکاب می زنم

  د وچرخه سوار چهارفصل تهرانی:

  با همسرم رکاب می زنم

  محمدرضا زنوری 5 سال است دوچرخه سواری را به صورت جدی دنبال می کند حتی در روزهای سرد و بارانی سال. او حالا مدت دو سال است با همسرش رکاب می زند.

 • 80 کیلیومتر رکاب‌زنی در روز

  80 کیلیومتر رکاب‌زنی در روز

  ساسان ستاری، شهروند دوچرخه سوار تهرانی، 16 سال است که دوچرخه سواری می‌کند و روزی 80 کیلومتر رکاب می‌زند.

 • یک روز بدون خودرو در خیابان

  یک روز بدون خودرو در خیابان

  برخی از خیابان‌های تهران در روز جهانی بدون خوردو برای روی خودروها ممنوع و منحصر به شهروندان شد. یک روز بدون خودرو در خیابان‌های تهران را تماشا کنید.

 • از مترو و اتوبوس خسته شدم

  قرار سه شنبه‌ها؛

  از مترو و اتوبوس خسته شدم

  عزت الله مدبر از مترو، اتوبوس و خودرو خسته شده است و برای همین دوچرخه را انتخاب کرده است. در این قسمت از قرار سه شنبه‌ها روایت یک دوچرخه سوار دیگر را ببینید.

 • سفرا پا به رکاب شهردار تهران

  سفرا پا به رکاب شهردار تهران

  همزمان با روز جهانی بدون خودرو، امروز چندی از سفرای کشورهای خارجی همراه پیروز حناچی، شهردار تهران مسیر پارک لاله تا پارک شهر را با دوچرخه طی کرده و به مناسب هفته دفاع مقدس از موزه صلح بازدید کردند. صحبت‌های شهردار و سفیر سوئیس در این مراسم را تماشا کنید.

 • دوچرخه‌سواری، داروی سلامتی من است

  قرار سه شنبه ها؛

  دوچرخه‌سواری، داروی سلامتی من است

  داریوش معصومی، شهروند تهرانی، ۱۰ سال است که دوچرخه‌سوار است.او که روزی شش ساعت رکاب می‌زند، می‌گوید با دوچرخه‌سواری، قرص‌هایی که برای حل مشکل بی‌خوابی‌هایش استفاده می‌کرده را کنار گذاشته و با رهایی از عوارض داروها، سلامتی‌اش را به دست آورده است.

 • با دوچرخه ترافیک را دور می‌زنم

  با دوچرخه ترافیک را دور می‌زنم

  فاطمه محمدی، شهروند تهرانی است که مسیر خانه و محل کارش را با دوچرخه تردد می‌کند. او که دو سال است از دوچرخه های بیدود استفاده می‌کند، می‌گوید مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری توسط موتورسواران اشغال می‌شود.

 • با دوچرخه خوش خلق‌ترم

  با دوچرخه خوش خلق‌ترم

  عابدین رحمتی، شهروند ۴۶ ساله تهرانی، ۱۰ سال است که دوچرخه‌سواری می‌کند. او معمولا دو تا سه ساعت در روز رکاب می‌زند که در ماه حدود ۱۴۰۰ کیلیومتر می‌شود. این شهروند دوچرخه‌سوار می‌گوید دوچرخه سواری علاوه بر سلامت فردی، موجب خوش خلقی می‌شود.

 • دوچرخه جایزه بدهید

  دوچرخه جایزه بدهید

  ابوالفضا صمدیان شهروند ۶۸ ساله تهرانی، ۴۰ سال است که دوچرخه سواری می‌کند. او می‌گوید مزایای دوچرخه بیشتر از معایبش است و از تغییر رویکرد مدیریت شهری به سمت حمل و نقل پاک، مانند امکان حمل دوچرخه در مترو و ساخت مسیرهای دوچرخه‌سواری، ابراز امیدواری می‌کند.

 • با دوچرخه سرخوش و شادابم

  با دوچرخه سرخوش و شادابم

  محمد طارمی، شهروند تهرانی، سه است که دوچرخه‌سواری می‌کند. او می‌گوید در زمان دوچرخه‌سواری که یک نوع پیاده‌روی سریع‌تر است، تصاویر بصری همراه با نسیم ملایم، موجب سرخوشی و شادابی می‌شود.

 • بیایید تهران را نجات دهیم

  بیایید تهران را نجات دهیم

  امیر محسنی، رییس سازمان ورزش شهرداری تهران معتقد است با دوچرخه‌سواری تهران را نجات می‌دهیم. او می‌گوید، خودروها هوای دوچرخه‌سواران را دارند و باید با پیوستن به پویش دوچرخه‌سواری اتفاقات خوب برای تهران و فرزندانمان رقم بزنیم. محسنی از پرویز پرستویی، میلاد کی‌مرام، عادل فردوسی‌پور و احسان حدادی برای پیوستن به پویش قرار سه‌شنبه‌ها دعوت کرد.