تیتر یک پرونده

 • آخرین وضعیت شن‌چاله‌های خلیج‌فارس

  آخرین وضعیت شن‌چاله‌های خلیج‌فارس

  یکی از ساکنان منطقه ۱۸ شهرداری تهران، از خطرات احتمالی ناشی از ریزش گودال‌های بزرگ معادن شن و ماسه خلیج‌فارس، مانند از دست دادن بخشی از شهرک الماس، بستر رودخانه کن و ریل راه‌آهن، خبر می‌دهد. معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۸، با اعلام اینکه از سال ۹۴ هیچ استخراجی در این معادن انجام نمی‌شود، از اقدامات صورت گرفته برای مقاوم‌سازی این شن‌چاله‌ها می‌گوید.

 • صافکارهای سرگردان صیاد

  صافکارهای سرگردان صیاد

  نارضایتی ساکنان منطقه ۷ شهرداری تهران به فعالیت صافکارها در حاشیه بزرگراه صیاد شیرازی، موضوعی است که معاون خدمات شهری این منطقه، در پیگرد به شهروندان پاسخ داده است.

 • چالش پیاده‌رو برای شهروندان

  چالش پیاده‌رو برای شهروندان

  یکی از شهروندان ساکن منطقه ۷ تهران، با ارسال ویدئویی، چالشی به نام کمبود یا نبود پیاده‌رو در برخی از کوچه‌های این منطقه را عنوان کرده است. معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه ۷، در پاسخ به این شهروند، از برنامه‌های شهرداری برای توسعه محلات در قالب پروژه‌های کوچک‌مقیاس محله‌محور می‌گوید. «پیگرد» برنامه‌ای از شبکه شهر که در آن مدیران شهرداری تهران به شهروندان پایتخت پاسخ می‌دهند.

 • اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  چالش ساکنان منطقه ۲۲ شهرداری تهران که از مناطق جدید پایتخت به حساب می‌آید و در آن ۳۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند، کمبود حمل و نقل عمومی است. با درخواست و سوال شهروندان در این قسمت از پیگرد این مشکل منطقه از سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیگیری شد.

 • مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  معاون خدمات شهری منطقه ۷ شهرداری تهران در پاسخ به یکی از ساکنان منطقه که به عدم نظافت کوچه خود معترض بود گفت که با پیگیری مشکلات شهری از سامانه ۱۳۷ در صورت وقت گیر نبودن کمتر از ۲۴ ساعت مشکل ل می‌شود و پیگیری از طریق سامانه به سرعت بخشیدن حل مشکلات کمک می‌کند.

 • کسبه پارکینگ پروانه به اراضی عباس‌آباد می‌روند

  کسبه پارکینگ پروانه به اراضی عباس‌آباد می‌روند

  تعطیلی جمعه بازار پارکینگ پروانه، پس از چند دهه فعالیت، به دلیل ناایمن بودن و شیوع کرونا، یکی از مسائل مهم، جانمایی و تعیین‌تکلیف وضعیت کسبه و دستفروشان این روزبازار بوده است در این قسمت پیگرد؛ سعادتی، شهردار منطقه۱۲، از آخرین وضعیت این پارکینگ و مفاخریان، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران، از جانمایی کسبه پارکینگ بازار در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد خبر داده‌اند.

 • مجتمع تجاری رضوان در مسیر تعیین تکلیف

  برنامه پیگرد؛ قسمت ششم

  مجتمع تجاری رضوان در مسیر تعیین تکلیف

  در اوایل دهه ۸۰، احداث مجتمع رضوان در منطقه ۱۷ شروع شد؛ مجتمعی که قرار بود سال ۹۳ افتتاح شود، اما با گذشت چندین سال، همچنان بلاتکلیف است و در دوره‌های قبلی هیچ تدبیری برای تامین زیرساخت‌های آن انجام نشده است. به تازگی با همکاری مدیریت شهری فعلی، مشکلات این مجتمع در حال رفع است. در این قسمت پیگرد، لطفی، شهردار منطقه۱۷، جزئیاتی از پروژه و اقدامات انجام شده برای تکمیل این مجتمع را می‌گوید.

 • ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

  قسمت پنجم

  ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

  در تهران ۳۰۰ گود رها شده وجود دارد، که ۱۰۰ گود، پرخطر تشخیص داده شده‌است.با درخواست مخاطبان شبکه شهر، برای رسیدگی به وضعیت گود مرزداران، در این قسمت از پیگرد، آخرین وضعیت این گود پیگیری و اقدامات شهرداری تهران، تشریح شد. گلپایگانی، معاون معماری شهرداری، با رد ادعای وجود مافیا در ساخت و سازها، می‌گوید ای کاش قانون شفاف‌تر بود. گزارشی از فرانک جواهری

 • آیا خیابان حق وانتی‌های میوه‌فروش است؟

  قسمت سوم

  آیا خیابان حق وانتی‌های میوه‌فروش است؟

  در قسمت سوم برنامه پیگرد به سوال یکی از شهروندان تهرانی درباره بساط وانتی‌های میوه‌فروش در خیابان‌ها و ساماندهی آن پرداخته شده است. موضوعی که شهروندان آن را تضییع حقوقشان می‌دانند و وانتی‌ها معتقدند در محلی بساط می‌کند که بلامانع است. شهردار ناحیه چهار منطقه 20 شهرداری تهران در این قسمت از برنامه پیگرد با تشریح قوانین به این سوال پاسخ داده و اقدامات شهرداری در این زمینه را تشریح کرد. گزارشی از فرانک جواهری

 • پایانه آلمانی‌ها در تهران

  قسمت دوم

  پایانه آلمانی‌ها در تهران

  در قسمت دوم برنامه پیگرد به سوال یکی از شهروندان تهرانی درباره انتقال ترمینال جنوب به خارج از شهر با توجه به انواع آلودگی‌های محیط‌زیستی پرداخته شد و مدیران پایانه مسافربری جنوب و سازمان پایانه‌های شهرداری تهران به آن پاسخ دادند.

 • شهرداری تهران برای حفاظت از فضای سبز خیابان سیمون بولیوار چه اقداماتی انجام داده است؟

  قسمت اول

  شهرداری تهران برای حفاظت از فضای سبز خیابان سیمون بولیوار چه اقداماتی انجام داده است؟

  پیگرد برنامه‌ای جدید از شبکه شهر است که مدیران شهرداری تهران از طریق آن قرار است به سوالات و مشکلات شهروندان تهرانی پاسخ دهند. در قسمت نخست این برنامه به سوال یکی از شهروندان تهرانی درباره حفظ و نگهداری فضای سبز وسیع در خیابان سیمون بولیوار در منطقه پنج تهران پرداخته شده و شهردار ناحیه هفت منطقه پنج به آن پاسخ داده است.