• دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  دوچرخه سواری که دوچرخه فروش شد

  بایرام‌علی جباری، شهروند دوچرخه‌سوار ۵۴ ساله است که می‌گوید از وقتی یادش می‌آید، دوچرخه سواری می‌کند و تا جایی که توانایی داشته باشد، ادامه می‌دهد. او که حالا علاوه بر دوچرخه سواری، مغازه فروش دوچرخه نیز دارد، استفاده از چراغ و لباس‌های روشن را برای افزایش ایمنی دوچرخه سوار لازم می‌داند.

 • جانی تازه در بوستان چیتگر

  جانی تازه در بوستان چیتگر

  در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی و با هماهنگی شهرداری منطقه ۲۲، حدود ۲۲۰۰ اصله نهال توسط یکی از شرکت‌های فعال در این منطقه در ضلع شرقی بوستان چیتگر کاشته شد. گزارش تصویری این اتفاق را ببینید.

 • اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  اینجا از اتوبوس خبری نیست؟

  چالش ساکنان منطقه ۲۲ شهرداری تهران که از مناطق جدید پایتخت به حساب می‌آید و در آن ۳۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند، کمبود حمل و نقل عمومی است. با درخواست و سوال شهروندان در این قسمت از پیگرد این مشکل منطقه از سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیگیری شد.

 • به یاد آقای داستان

  به یاد آقای داستان

  اصغر عبداللهی فیلمنامه‌نویس، کارگردان و داستان‌نویس، امروز ۷ دی ماه دار فانی را وداع گفتاو چند سالی بود که از سرطان رنج می‌برد و حالا در سن ۶۴ سالگی از دنیا رفت؛ او متولد ۱۳۳۴ در آبادان بود. :در اختتامیه چهارمین جایزه داستان تهران، بزرگداشتی برای مرحوم عبدالهی، با پیام‌هایی از هنرمندان و نویسندگان مختلف، برگزار شد؛ ویدئوی پخش شده در این مراسم را ببینید.

 • بیست بیست / قسمت شانزدهم

  بیست بیست / قسمت شانزدهم

  بخش خبری «بیست بیست» امروز ، 6 دی ماه را ببینید.

 • کریسمس در تهران، زیر سایه جنگ قره‌باغ و کرونا

  کریسمس در تهران، زیر سایه جنگ قره‌باغ و کرونا

  کریسمس امسال در پایتخت ایران، حال و هوای هر سال را ندارد، بابانوئل‌ها هم به خیابان میرزای شیرازی تهران نیامدند. گروهی از ارامنه ساکن در این خیابان می‌گویند جنگ قره‌باغ و حواشی آن رونق کریسمس را گرفته و گروه دیگری هم کرونا را عامل کم شویی جشن و تزئینات شب کریسمس در تهران می‌دانند.

 • تور گردشگری معلولان

  تور گردشگری معلولان

  انجمنی در تهران، برنامه‌ها و تورهای گردشگری مختص افراد دارای معلولیت را مدیریت می‌کند و حدود ۱۰ سال است که در این حوزه فعالیت دارد. نائب رئیس این انجمن از فعالیت‌هایشان و مشکلاتی که برای معلولان در تهران و در سطح بالاتر، در کشور وجود دارد، می‌گوی

 • 137 پیشانی ارتباط با شهروندان

  137 پیشانی ارتباط با شهروندان

  پیروز حناچی، شهردار تهران در بازدید از سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸در جمع مدیران پانزدهمین سالگرد شکل گیری این سامانه را تبریک گفت.او کارکنان سامانه های شکایت های مردمی شهرداری تهران را پیشانی ارتباط این مجموعه با شهروندان دانست و ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز ۱۳۷ همچنین از سامانه *soft phone این مرکز هم رونمایی کرد. *سامانه سافت فون امکان پاسخگویی به تلفن از طریق رایانه و سامانه ۱۳۷ را فراهم می کند.

 • پیگیری سلام آقای شهردار / نتیجه را ببینید

  پیگیری سلام آقای شهردار / نتیجه را ببینید

  پیگری این قسمت از «سلام آقای شهردار»، بنابه درخواست «رسیدگی به وضعیت پیاده‌روها و نظافت خیابان ارج»، توسط یکی از ساکنین منطقه ۱۵ تهران، و با دستور پیگیری شهردار تهران، شهردار ناحیه ۱ این منطقه، توضیحاتی درباره مشکلات این خیابان و محله داد.

 • پایانه جنوب عامل بروز آسیب‌های اجتماعی نیست

  یادداشت تصویری دهم

  پایانه جنوب عامل بروز آسیب‌های اجتماعی نیست

  پایانه جنوب سفرهای شهروندان به شهرهای جنوبی کشور را تسهیل می‌کند و لزوما اینکه بگوییم این شهرها مستعد آسیب اجتماعی هستند درست نیست.

 • دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  دوچرخه، دوست ۲۰ ساله من است

  سید یوسف مرتضوی، شهروند دوچرخه‌سوار تهرانی از سال ۷۹ با دوچرخه سر کار می‌رود. او می‌گوید با دوچرخه و دوچرخه سواری حالش آنچنان خوب است که دوچرخه جاده‌اش را پس از هر بار استفاده به جای تابلو به دیوار خانه متصل می‌کند.

 • تهران۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه‌ریزی آینده است

  تهران۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه‌ریزی آینده است

  پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم رویداد تهران ۱۴۰۰ گفت: یکی از تبعات خروج از عرصه برنامه ریزی تبدیل شدن شهرداری به شهرداری رانتی است از همین رو تهران ۱۴۰۰ فرصتی برای برنامه ریزی آینده و تغییر برنامه ریزی تهران است.

 • کنسرت یلدایی
 • مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  مشکلات شهری را با ۱۳۷ پیگیری کنید

  معاون خدمات شهری منطقه ۷ شهرداری تهران در پاسخ به یکی از ساکنان منطقه که به عدم نظافت کوچه خود معترض بود گفت که با پیگیری مشکلات شهری از سامانه ۱۳۷ در صورت وقت گیر نبودن کمتر از ۲۴ ساعت مشکل ل می‌شود و پیگیری از طریق سامانه به سرعت بخشیدن حل مشکلات کمک می‌کند.

 • پای خاطرات پرستاران

  پای خاطرات پرستاران

  در روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار از پرستاران شاغل در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به پاس تلاش‌های مدافعان سلامت تجلیل و قدردانی شد. از همین رو پرستاران این بیمارستان از خاطرات خوب و بدشان گفتند.

 • شب یلدا در مرکز تهران

  شب یلدا در مرکز تهران

  معابر مناطق مرکزی تهران به استقبال شب یلدا می‌رود.

 • «داستان تهران» به سر رسید

  اختتامیه چهارمین دوره جایزه «داستان تهران»

  «داستان تهران» به سر رسید

  چهارمین جشنواره جایزه داستان تهران شب گذشته با اعلام اسامی برندگان این جشنواره به کار خود پایان داد.برندگان این جشنواره به ترتیب سمیه سیدیان؛ نفر اول، نفیسه نصیران و حمید کاظم زاده بوده اند. نفرات اول تا سوم علاوه بر لوح تقدیر و تندیس، نفر اول ۱۵ میلیون تومان، دوم ۱۰ میلیون و سوم ۵ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت کردند.چهارمین جشنواره جایزه داستان تهران شب گذشته با اعلام اسامی برندگان این جشنواره به کار خود پایان داد.

 • ورزش در محیط کار/ قسمت هشتم

  ورزش در محیط کار/ قسمت هشتم

  بسیاری از آسیب‌هایی که به سلامتی جسمانی افراد وارد می‌شود ناشی از نشستن طولانی مدت پشت میز کار است. بسیاری از افراد شاغل امکان حضور در باشگاه‌های ورزشی را ندارند اما با انجام حرکاتی ساده در محیط کار می‌توان از آسیب‌های جسمانی جلوگیری کرد.

 • اجرای «تهران عاشق» در سومین شب کنسرت‌های یلدایی

  اجرای «تهران عاشق» در سومین شب کنسرت‌های یلدایی

  محمد معتمدی در سومین شب کنسرت‌های آنلاین شهرداری قطعات آلبوم تهران عاشق را برای اولین بار اجرا کرد. او گفت: امیدوارم که زیباسازی صوتی شهر و کشور هم به فعالیت های شهرداری ها اضافه شود.

 • تمرین محمد معتمدی برای کنسرت آنلاین به مناسبت شب یلدا

  پشت صحنه

  تمرین محمد معتمدی برای کنسرت آنلاین به مناسبت شب یلدا

  محمد معتمدی در این کنسرت که در تاریخ ۲۹ آذر برگزار شد، قطعات آلبوم « تهران عاشق» که به تازگی از شبکه شهر منتشر شده است را اجرا کرد.

 • در برابر حیوان‌آزار تماشاچی نباشیم

  در برابر حیوان‌آزار تماشاچی نباشیم

  کمیل شهامت‌دوست، مسئول پناهگاه حیوانات آسیب‌دیده تهران که از 10 سال پیش به این کار مشغول است، می‌گوید حیوانات هم مانند انسان‌ها درد می‌کشند اما چون زبان گفتن ندارند، دوست دارم زبانشان باشم. هشدار: این فیلم دارای تصاویری از حیوانات آزاردیده است که ممکن است برای همه مناسب نباشد.

 • گروه رستاک مهمان دومین شب کنسرت‌های شب یلدا

  گروه رستاک مهمان دومین شب کنسرت‌های شب یلدا

  گروه رستاک مهمان دومین شب کنسرت‌های آنلاین شهرداری تهران برای شب یلدا بود. محمدرضا جوادی یگانه ،معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری می‌گوید حدود چهار درصد مردم ایران تجربه کنسرت داشته اند و برگزاری کنسرت آملاین تجربه ای جدید برای همه است.

 • چرا تحول قابل‌توجهی در ناوگان اتوبوسرانی و مترو تهران رخ نداده؟

  چرا تحول قابل‌توجهی در ناوگان اتوبوسرانی و مترو تهران رخ نداده؟

  در این قسمت از «سلام آقای شهردار»، حناچی، در پاسخ به یکی شهروندان تهرانی، با عنوان اینکه حمل‌ونقل عمومی در تهران، موضوعی حاکمیتی است و دولت باید سهم خود از حضور در این کلانشهر را بپردازد، از اقدامات انجام شده برای ناوگان عمومی پایتخت، در این دوره مدیریت شهری، می‌گوید.

 • آیا دستفروشان مترو عامل انتقال کرونا هستند؟

  یادداشت تصویری هشتم

  آیا دستفروشان مترو عامل انتقال کرونا هستند؟

  دست فروشان مترو بحثی است که خیلی قدیمی شده و ما دائما روی این موضوع کار میکنیم. اکنون به غیر از دستفروشی، ورود دستفروشان به کابین خانم‌ها یک مشکل جدیدی است که ایجاد شده است.

 • برای اتوبوس ها باربند حمل دوچرخه نصب کنید

  علی یزدی، شهروند دوچرخه سوار

  برای اتوبوس ها باربند حمل دوچرخه نصب کنید

  علی یزدی شهروند دوچرخه سواری است که دوچرخه سواری را از کودکی دنبال می کندو حالا علاوه بر دوچرخه سواری شهری با دوچرخه به سفر هم می رود. او از شهرداری درخواست دارد مسیرهای دوچرخه سواری بیشتر و متصل به هم باشد. همچنین نصب باربند حمل دوچرخه در اتوبوس ها به ویژه در مسیرهای جنوب به شمال از دیگر درخواست های اوست.

 • قسمت چهارم: فراموش‌شدگان

  شیفت شب

  قسمت چهارم: فراموش‌شدگان

  ۲۵ گرمخانه، سامان‌سرا و همراه‌سرا به بی‌خانمان‌ها در تهران خدمات می‌دهد. با تاریکی هوا، زیستی دیگر در پایتخت آغاز می‌شود؛ در این قسمت از برنامه «شیفت شب»، سید مالک حسینی، رییس سازمان رفاه شهرداری تهران در سمت شهردار شب از اقدامات شهرداری برای اسکان و رسیدگی به آسیب‌دیدگان اجتماعی در قالب گرمخانه‌ها، سامان‌سراها و همراه‌سراها می‌گوید. گزارشی از فرانک جواهری برنامه شیفت شب با شهرداران شب همراه می‌شود تا روایت شب‌های تهران را برایتان بازگو کند.

 • بهره‌برداری از باغ سلیمانیه؛ بوستان جدید پایتخت

  بهره‌برداری از باغ سلیمانیه؛ بوستان جدید پایتخت

  باغ سلیمانیه با مساحت ۱.۸ هکتار، به عنوان بخشی از باغ تاریخی وثوق‌الدوله در منطقه ۱۴ شهرداری تهران که سال‌ها به عنوان فضای متروک رها شده بود به عنوان یک بوستان عمومی افتتاح شد و برای استفاده مردم به بهره‌برداری رسید.

 • کسبه پارکینگ پروانه به اراضی عباس‌آباد می‌روند

  کسبه پارکینگ پروانه به اراضی عباس‌آباد می‌روند

  تعطیلی جمعه بازار پارکینگ پروانه، پس از چند دهه فعالیت، به دلیل ناایمن بودن و شیوع کرونا، یکی از مسائل مهم، جانمایی و تعیین‌تکلیف وضعیت کسبه و دستفروشان این روزبازار بوده است در این قسمت پیگرد؛ سعادتی، شهردار منطقه۱۲، از آخرین وضعیت این پارکینگ و مفاخریان، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران، از جانمایی کسبه پارکینگ بازار در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد خبر داده‌اند.

 • آلبوم تهران عاشق منتشر شد+ دانلود آلبوم

  آلبوم تهران عاشق منتشر شد+ دانلود آلبوم

  آلبوم تهران عاشق به خوانندگی محمد معتمدی و اشعاری از سجاد عزیزی ارام وآهنگ سازی محمد رضا چراغعلی و با حمایت شهرداری تهران منتشر شد.

 • پروژه های کوچک مقیاس و تاثیر آن در زنده سازی فضاهای متروک شهر

  یادداشت تصویری هفتم

  پروژه های کوچک مقیاس و تاثیر آن در زنده سازی فضاهای متروک شهر

  پروژه های کوچک مقیاس همانطور که اسم آن مشخص است در مقیاس محله برنامه ریزی، طراحی و اجرا می‌شود. مهم ترین ویژگی این پروژه ها این است که مبتنی بر نیاز و تقاضاهای اجتماع محلی و ساکنان محلات است.