• پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  صبح روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و معاونین شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد.

 • خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

  خیابان ۱۷ شهریور بعد از بازگشایی

  محور ۱۷ شهریور، حد فاصل خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) که پیاده‌راه بود، پس از بازدید چند تن از اعضای شورای شهر و با کسب مصوبات کمیته‌های تخصصی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک به منظور افزایش ایمنی و سهولت تردد بازگشایی شد تا مردم و شهروندان این منطقه بتوانند راحت تر تردد کنند.

 • بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

  بی قانونی؛ مهمان ناخوانده

  مشاهدات معمولی در کوچه و خیابان ها نشان می دهد که برچسب های تبلیغاتی روی در و دیوار خانه ها و مغازه ها و حتی کفپوش پیاده راه ها جاخوش کرده اند و باعث بوجود آمدن ناهنجاری های بصری در مناظر شهری و آزار شهروندان می شوند.این در حالی است که در ماده ۹۲ قانون شهرداری آمده است که شخص حقیقی یا حقوقی که این تخلف را مرتکب شود به ۲ تا ۱۸ میلیون تومان جریمه محکوم می شود.

 • لاله های باغ ایرانی

  لاله های باغ ایرانی

  بوستان باغ ایرانی با آن معماری سنتی خاصش این روزها میزبان شهروندانی است که به دور از آلودگی‌ها و ترافیک پایتخت، به مهمانی «لاله» ها رفته‌اند.گونه های رنگارنگ «لاله» به این فضای زیبا ، جلوه خاصی داده تا پایتخت نشینان، با دوربین های تلفن همراهشان آنها را ثبت و ماندگارتر کنند.

 • حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

  حال و هوای لحظه افطار در میدان امام حسین(ع)

  در ماه رمضان و در دقایق نزدیک به اذان مغرب و افطار مردم برای خرید از خانه بیرون می‌آیند. بعضی‌ها خودشان را به مساجد می‌رسانند و برخی هم برای افطار دسته جمعی به مکانی خاص می‌روند. در میدان امام حسین(ع) سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و رادیو قرآن برنامه‌ای ترتیب داده است و از مردم این منطقه قبل و هنگام افطار میزبانی می‌کند.

 • تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

  تاریخ رها شده؛ مسجد حاج رجبعلی

  مسجد حاج رجبعلی یکی از مساجد دیرینه سال تهران است که در گذر قدیمی درخونگاه و در محله سنگلج قرار دارد. این بنا که شامل مسجد، مدرسه و تکیه می شود توسط "رجبعلی" کدخدای گذر درخوانگاه در سال ۱۲۱۵ قمری به عمل استاد رستم معمارساخته شد و از سال‌ها قبل از انقلاب تا کنون خاندان ملامحمد جعفر شریعتمداری پیش نماز این مسجد بوده‌اند. به دلیل ارادت کدخدای درخونگاه به ملامحمد جعفر شریعتمداری، یکی از پسرانش را به عقد دختر او در آورد و در اثر این قرابت، این مسجد به همراه موقوفاتش وقف نوادگان دختری حاج رجب علی گردیده تا نسل در نسل دراین مسجد نماز بگذارند. این مسجد یکی از نخستین مساجد ایران و تهران است که دارای سقف بیضی شکل و به صورت ۳ ایوانه است.

 • اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

  اولین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران در سال جدید

  اولین جلسه قرارگاه آسیب های اجتماعی شهر تهران در سال جدید صبح امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر برگزار شد.

 • عکس I آب و آتش، میزبان ضیافت رمضان

  عکس I آب و آتش، میزبان ضیافت رمضان

  جشنواره ضیافت رمضان همراه با ویژه برنامه های فرهنگی شاد از ۱۸ فروردین ماه در گذر گردشگری بوستان آب و آتش آغاز شده که تا ۱۳ اردیبهشت ادامه دارد.

 • دیدارهای امروز شهردار تهران

  دیدارهای امروز شهردار تهران

  علیرضا زاکانی شهردار تهران روز شنبه بیستم فروردین ماه ۱۴۰۰ در دیدارهای جداگانه با داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، نعمت الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) گفتگو کرد.

 • آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده

  آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده

  صبح شنبه بیستم فروردین ماه ۱۴۰۱ آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده با حضور رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی ،فرزند ایشان وحمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک در میدان ارتش تهران برگزارشد.

 • اکران کاربردهای فناوری هسته ای در شهر

  اکران کاربردهای فناوری هسته ای در شهر

  صبح شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ و همزمان با فرا رسیدن روز ملی فناوری هسته ای، سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اختصاص دادن فضاهای تبلیغاتی خود به این موضوع، به شهروندان یادآوری کرد که انرژی هسته ای چه مزایا و کاربردهایی دارد.

 • تهران در وضعیت خطرناک

  تهران در وضعیت خطرناک

  شاخص کیفیت هوای شهر تهران در نوزدهم فروردین ۱۴۰۱ روی عدد ۴۸۰ قرار دارد . این درحالی‌ست که شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۱۹۰ بوده است. پیش بینی ها نشان می‌دهد؛ وزش باد شدید در طول روز ادامه خواهد داشت و کاهش کیفیت هوا ناشی از گسیل گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت جمعه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

 • تهران آلوده ترین شهر دنیا

  تهران آلوده ترین شهر دنیا

  امروز جمعه ۱۷ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در تهران در وضعیت خطرناک، ۹ ایستگاه در وضعیت بسیار ناسالم و دو ایستگاه در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد، در این بین مناطق ۱، ۲، ۷، ۸، ۹، ۱۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۲ دارای شاخص ۵۰۰ هستند.در این شرایط افراد باید از فعالیت‌های خارج از منزل خودداری کنند.

 • اولین جلسه شورای هماهنگی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در منطقه ۱۷

  اولین جلسه شورای هماهنگی طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در منطقه ۱۷

  اولین جلسه شورای هماهنگی اجرای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور با حضور دکتر علی آقا محمدی قائم مقام وزیر کشور در امور محلات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷،سرهنگ علیرضا تیموری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر، پارسا گوهری دبیر طرح تحول توانمند سازی و تحول اجتماع محور، رحمانی نماینده ستاد اجرایی فرمان امام و دکتر نیکبخت رئیس آموزش و پرورش در سالن جلسات شهرداری منطقه ۱۷ برگزار شد.

 • حسن آباد؛ ۳سال و ۸ماه پس از حریق

  حسن آباد؛ ۳سال و ۸ماه پس از حریق

  ۳سال و ۸ماه پیش ضلع شمال‌غربی میدان حسن آباد دچار حریق بزرگی شد؛ آتش سوزی که آسیب‌های شدیدی را به نمای میدانی که بین تهرانی‌های قدیم به خاطر پوشش فلزی گنبدهایش، به «هشت گنبد» معروف بود، وارد کرد. حالا با وجود گذشت ٣ سال از زمان این حادثه و قول های مسئولان وقت که پس از واقعه حریق از زمان کم بازسازی آن خبر داده بودند، هنوز بازسازی این بنای ارزشمند به پایان نرسیده و حتی در مقاطعی،به حال خود رها شده که به طور حتم، آسیب های بسیاری را برای میراث شماره ۱۹۷۷ آثار ملی ایران به دنبال خواهد داشت. این گزارش تصویری روایت کننده وضعیت فعلی بخش شمال غربی میدان تاریخی حسن آباد است که دچار حریق شد و در حال حاضر...

 • ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

  ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

  مراسم ترتیل خوانی جزء سوم قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان در مصلی امام علی(ع) حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک

  نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک

  نخستین جلسه قرارگاه حمل و نقل عمومی و پاک صبح امروز سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ با حضور شهردار تهران برگزار شد.

 • دیدار فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با شهردار تهران

  دیدار فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با شهردار تهران

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، با سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، دیدار و گفت و گو کرد.در این جلسه پیرامون مسایل و اقدام های مشترک در حوزه امور اجتماعی، فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.

 • گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران

  گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران

  گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران در اولین روز ماه مبارک رمضان، شامگاه یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

 • پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  صبح یکشنبه چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱ پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران علیرضا زاکانی و جمعی از معاونین شهردار در محل شورای اسلامی شهر تهران به ریاست پرویز سروری برگزارشد.

 • آغاز به کار حضوری مدارس در سال جدید

  آغاز به کار حضوری مدارس در سال جدید

  طبق اعلام یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، فعالیت مدارس از صبح روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ به مانند پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا بازگشت و با تدابیر ترافیکی شهرداری تهران و پلیس راهور، دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس های درس خود حاضر شدند.

 • جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل ترافیک

  جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل ترافیک

  صبح امروز یکشنبه چهاردهم فروردین ۱۴۰۱ جلسه تمهیدات حمل و نقل ترافیک با حضور دکتر سیدمجتبی شفیعی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهور استان تهران و جمعی از مدیران ارشد شهرداری همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در محل معاونت حمل و نقل ترافیک برگزار شد.

 • بعد از ۱۳

  بعد از ۱۳

  آیین سیزده بدر، در ظاهر روز آشتی با طبیعت است اما فضای سبز شهرها، جاده ها و حتی جنگل ها پس از ۱۳ نمایش نازیبایی ها و البته انباشت زباله است.

 • روز طبیعت در اراضی عباس آباد

  روز طبیعت در اراضی عباس آباد

  در روز طبیعت و مصادف با ۱۳ فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در اراضی عباس آباد، این روز را گرامی داشتند .

 • روز طبیعت در بوستان ملت

  روز طبیعت در بوستان ملت

  در روز طبیعت و مصادف با ۱۳ فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در بوستان ملت، این روز را گرامی داشتند .

 • جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد

  جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد

  جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران

  جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران

  جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • روز جمهوری اسلامی ایران در برج میلاد

  روز جمهوری اسلامی ایران در برج میلاد

  بعد از ظهر روز ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، ویژه برنامه روز جمهوری اسلامی ایران با اجرا برنامه های فرهنگی و توزیع ۱۴۰۱ عدد بادکنک به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران و حضور شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی در برج میلاد تهران برگزار شد.

 • نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران، چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران، چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد.