• دیدار فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با شهردار تهران

  دیدار فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با شهردار تهران

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، با سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، دیدار و گفت و گو کرد.در این جلسه پیرامون مسایل و اقدام های مشترک در حوزه امور اجتماعی، فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.

 • گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران

  گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران

  گردهمایی فصلی مدیران شهرداری تهران در اولین روز ماه مبارک رمضان، شامگاه یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

 • پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  صبح یکشنبه چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱ پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران علیرضا زاکانی و جمعی از معاونین شهردار در محل شورای اسلامی شهر تهران به ریاست پرویز سروری برگزارشد.

 • آغاز به کار حضوری مدارس در سال جدید

  آغاز به کار حضوری مدارس در سال جدید

  طبق اعلام یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، فعالیت مدارس از صبح روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ به مانند پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا بازگشت و با تدابیر ترافیکی شهرداری تهران و پلیس راهور، دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس های درس خود حاضر شدند.

 • جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل ترافیک

  جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل ترافیک

  صبح امروز یکشنبه چهاردهم فروردین ۱۴۰۱ جلسه تمهیدات حمل و نقل ترافیک با حضور دکتر سیدمجتبی شفیعی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهور استان تهران و جمعی از مدیران ارشد شهرداری همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در محل معاونت حمل و نقل ترافیک برگزار شد.

 • بعد از ۱۳

  بعد از ۱۳

  آیین سیزده بدر، در ظاهر روز آشتی با طبیعت است اما فضای سبز شهرها، جاده ها و حتی جنگل ها پس از ۱۳ نمایش نازیبایی ها و البته انباشت زباله است.

 • روز طبیعت در اراضی عباس آباد

  روز طبیعت در اراضی عباس آباد

  در روز طبیعت و مصادف با ۱۳ فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در اراضی عباس آباد، این روز را گرامی داشتند .

 • روز طبیعت در بوستان ملت

  روز طبیعت در بوستان ملت

  در روز طبیعت و مصادف با ۱۳ فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در بوستان ملت، این روز را گرامی داشتند .

 • جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد

  جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد

  جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران

  جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران

  جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • روز جمهوری اسلامی ایران در برج میلاد

  روز جمهوری اسلامی ایران در برج میلاد

  بعد از ظهر روز ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، ویژه برنامه روز جمهوری اسلامی ایران با اجرا برنامه های فرهنگی و توزیع ۱۴۰۱ عدد بادکنک به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران و حضور شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی در برج میلاد تهران برگزار شد.

 • نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد معاونت «امور مناطق» در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران، چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد سازمان بازرسی در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران، چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • نقد و بررسی عملکرد معاونت منابع انسانی در سال گذشته و سال جدید

  نقد و بررسی عملکرد معاونت منابع انسانی در سال گذشته و سال جدید

  ظهر چهارشنبه ١٠ فروردین ماه ١٤٠١ جلسه نقد و بررسی عملکرد معاونت منابع انسانی در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و مدیران این معاونت برگزار شد.

 • موزه دوران اسلامی ایران در ایام نوروز

  موزه دوران اسلامی ایران در ایام نوروز

  موزه دوران اسلامی ایران یکی از مکان هایی است که میزبان گردشگران در ایام نوروز است، این موزه اشیا متعلق به دوران اسلامی، از قرن هفتم میلادی تا زمان معاصر را به شما معرفی می کند.

 • ویژه برنامه نوروزگاه در باغ موزه قصر

  ویژه برنامه نوروزگاه در باغ موزه قصر

  عصر سه شنبه ٩ فروردین ماه ١٤٠١، ویژه برنامه نوروزگاه با حضور شهروندان در باغ موزه قصر برگزار شد. همچنین حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از چگونگی برگزاری این ویژه برنامه بازدید به عمل آورد.

 • ویژه برنامه نوروزگاه در بوستان رازی

  ویژه برنامه نوروزگاه در بوستان رازی

  ویژه برنامه «نوروزگاه» همزمان با ایام نوروز ١٤٠١ با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری در فرهنگ‌سرای رازی برگزار شد. این ویژه برنامه در فرهنگ‌سرای اشراق، خاوران، بهمن و باغ‌موزه قصر نیز برگزار می‌شود.

 • شادپیمایی عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو

  شادپیمایی عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو

  بعد از ظهر روز دوشنبه ۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، شادپیمایی گروه نمایش عروسکی اقوام ایرانی در بوستان دانشجو برگزار شد.

 • عمارت مسعودیه در تصرف فیلم‌سازان

  عمارت مسعودیه در تصرف فیلم‌سازان

  ایام نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از مجموعه های تاریخی نظیر عمارت مسعودیه است، اما حضور گروه های فیلمسازی در حیاط مجموعه عمارت مسعودیه موانعی را برای بازدید کنندگان عمومی ایجاد میکند، شاید با کمی برنامه ریزی میشد از این ایام بهتر استفاده کرد تا شهروندان و مسافران نوروزی از این مجموعه تاریخی زیبا نهایت استفاده را ببرند.عکس های فوق نشان از وجود دکورهای فیلم در این عمارت هستند.

 • موزه ملی ایران در ایام نوروز

  موزه ملی ایران در ایام نوروز

  با فرا رسیدن نوروز ١٤٠١ موزه ملی ایران، به عنوان بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و قدیم‌ترین موزه کشور میزمان بازدید کنندگان در ایام نوروز است.

 • باغ ایرانی در ایام نوروز

  باغ ایرانی در ایام نوروز

  باغ ایرانی (بوستان مهندس مختاری) با فضایی دل انگیز واقع در محله ده ونک یکی از بوستان هایی است که در ایام نوروز ۱۴۰۱ میزبان خانواده ها و مسافران نوروزی است.

 • بهارستان در پایتخت

  بهارستان در پایتخت

  همزمان با فرارسیدن بهار و نوروز باستانی در کشور سازمان زیباسازی شهرداری تهران اقدام به برگزاری جشنواره بهارستان با محوریت هنرهای شهری در محله های مختلف تهران نموده است.

 • استقبال مسافران از ویژه برنامه‌های نوروزی منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

  استقبال مسافران از ویژه برنامه‌های نوروزی منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد

  منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.

 • جشنواره نوروزی منطقه ۹

  جشنواره نوروزی منطقه ۹

  به منظور ایجاد فضایی بانشاط در محلات غرب تهران، برنامه‌های متنوع و برپایی جشن و کاروان های نوروزی، کارناوال نوروزی تخم مرغ‌های رنگی و جشن بهار لبخند در منطقه ۹ تهران اجرا شد.

 • تهران بهاری

  تهران بهاری

  تهران هر ساله به میزبانی بهار میرود و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اذین بندی و گل کاری معابر و خیابان های شهر سعی در زیبا سازی پایتخت کشورمان دارد.

 • عمارت ظهیرالاسلام

  عمارت ظهیرالاسلام

  خانه ظهیرالاسلام یکی از معروف‌ترین خانه‌های تاریخی شهر تهران است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی اول برمی‌گردد و در محله بهارستان قرار گرفته است. زین العابدین امام جمعه پسر سید ابوالقاسم امام جمعه ملقب به ظهیرالاسلام بود. او دختر یکی از همسران ناصر الدین شاه قاجار را به همسری گرفت و پس از مرگ ظهیر الاسلام ، او را در مقبره باشکوهی که در پایین چهارراه مولوی ساخته شده بود و اکنون به سرقبر آقا شهرت دارد، دفن کردند.

 • عمارت قوام الدوله؛ خانه ای به قدمت دو قرن

  عمارت قوام الدوله؛ خانه ای به قدمت دو قرن

  عمارت قوام الدوله با قدمت نزدیک به دو قرن از باشکوه‌ترین و زیباترین خانه‌های تاریخی دوره قاجاریه است. این بنا برای دوستداران سریال«شهرزاد» یادآور عمارت «بزرگ آقا» است. مرمت این عمارت به مدت ۵ سال از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۰ توسط استاد محمد کریم پیرنیا و مرمت کاشی‌های قاجاریه تحت نظارت استاد حبیبیان انجام شده است. این خانه سه طبقه‌ و دارای دو حیاط بزرگ است. تالار آینه به شکل مستطیل شکل با سقف بلند در طبقه همکف با پنجره‌های ارسی بسیار زیبا وشیشه‌های رنگین، تالار سفره‌خانه که به دلیل نورگیر بودن به زمستان‌نشین معروف است و رنگ و نقاشی و طرح‌های ایرانی و اروپایی، بر زیبایی‌های این عمارت افزوده است.

 • عمارت قزاقخانه تهران

  عمارت قزاقخانه تهران

  عمارت قزاقخانه تهران یکی از قدیمی‌ترین بناهای ساخته شده در تهران و اولین ساختمان خیابان کوشک مصری است که در سال ۱۲۸۰ هجری قمری در زمان ناصرالدین شاه دستور ساخت آن داده و در زمان مظفرالدین شاه ساخته شد. این عمارت هسته اولیه مجموعه میدان مشق است که در دوره فتحعلی شاه به عنوان پادگان نظامی در شمال شهر تهران بنیان نهاده شد. عمارت نظامی میدان مشق که بعدها به عمارت قزاقخانه موسوم شد، چندین دوره ساخت و ساز را شامل شده ولی عمده‌ترین تغییرات انجام شده در دوره ناصرالدین شاه قاجار و رضا شاه پهلوی صورت گرفته است.

 • عکس I طرح استقبال از بهار در بزرگراه‌های پایتخت

  عکس I طرح استقبال از بهار در بزرگراه‌های پایتخت

  شهرداری تهران همزمان با فرا رسیدن فصل بهار و نوروز اقدام به نظافت و بازیابی مسیرهای حاشیه‌ای اتوبان‌ها و بزرگراه‌های پایتخت کرد. تصاویر این گزارش مربوط به اتوبان‌های امام علی(ع)، شهید صیاد شیرازی، فتح و شهید بابایی است.

 • عکس I استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران

  عکس I استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران

  برج میلاد تهران همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.