• جشن میلاد حضرت زهرا (س) با حضور شهردار تهران

  جشن میلاد حضرت زهرا (س) با حضور شهردار تهران

  جشن میلاد حضرت زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر خانواده حراست کل شهرداری تهران، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و محمد مقدم رئیس حراست کل شهرداری تهران، چهارشنبه ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

 • رونمایی واگن مخصوص بانوان و کودکان

  رونمایی واگن مخصوص بانوان و کودکان

  عصر چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ مراسم رونمایی از «واگن مخصوص بانوان و کودکان با طراحی جدید» با حضور فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان ‌خانواده نماینده مجلس شورای اسلامی، سمیه رفیعی نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برگزار شد. شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به‌منظور جلوگیری از ورود برخی از آقایان به واگن بانوان، از واگن مخصوص بانوان و کودکان با فضای بصری متفاوت رونمایی کرد.

 • مراسم افتتاح نمایشگاه حمل و نقل پاک

  مراسم افتتاح نمایشگاه حمل و نقل پاک

  به مناسبت هفته ملی هوای پاک، نمایشگاه «حمل‌ونقل پاک» با حضور علیرضا زاکانی در بوستان گفتگو افتتاح شد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه بوستان گفتگو که به لحاظ استراتژیک یکی از ایستگاه های مهم و حیاطی مترو به شمار میرود، به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • صبا؛ پیام رسان هنر نیاکان

  صبا؛ پیام رسان هنر نیاکان

  جنب سینمافلسطین و در ابتدای خیابان برادران مظفر عمارت زیبایی که این روزها به بهترین شکل تغییر کاربری داده، به روی مهمانان لبخند می زند. ساختمان موسسه فرهنگی هنری صبا در سال۱۳۱۵با کاربری مسکونی بنا ودر سال۱۳۸۱با تغییر کاربری به این محیط فرهنگی_هنری تبدیل شده است.گفته می‏شود این عمارت زیبا با آن اتاق آیینه، حوضخانه با کاشی کاری های بی‌نظیرش، گچ بری های مقرنس شکل در حاشیه سقف اتاق‎ها، سنگ‎های مرمر نفیس در کف و دیوارها، پنجره های رفیع با گره چینی و شیشه های رنگی با نقوش اصیل ، خاطرات بسیاری از خاندان‏های بانفوذی همچون دولتشاهی ، ساعی و به نقلی قوام السلطنه دارد والبته ژاپنی‏‏های مقیم ایران هم به سبب اینکه مدتی این عمارت قدیمی زیبا محل سفارت کشورشان در تهران بوده ، از آن به نیکی یاد می‎کنند.حوضخانه موسسه فرهنگی صبا، هنر استاد حسین خاک نگار مقدم (۱۳۴۱-۱۲۶۳ خورشیدی) از برجسته ترین و اثرگذارترین کاشی کاران دوران معاصر فوق‌العاده است.

 • دیدار شهردار تهران با مادران شهدای منطقه ۱۲

  دیدار شهردار تهران با مادران شهدای منطقه ۱۲

  ظهر امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ علیرضا زاکانی شهردار تهران با مادران شهدای منطقه ۱۲ دیدار و گفتگو کرد.

 • نشست شهردار با بانوان مدیر در شهرداری تهران

  نشست شهردار با بانوان مدیر در شهرداری تهران

  صبح امروز سه شنبه ۵ بهمن ماه علیرضا زاکانی شهردار تهران با جمعی از بانوان مدیر در شهرداری تهران دیدار کرد.

 • بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

  بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

  بیست و نهمین نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران صبح روز سه شنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و جمعی از مدیران روابط عمومی شهرداری های کلانشهرهای ایران در هتل انقلاب برگزار شد.

 • موزه بانک ملی ایران

  موزه بانک ملی ایران

  بانک‌ملی‌ایران در ۱۷ شهریور ۱۳۰۷ به‌موجب "قانون تأسیس بانک ملی ایران" مصوب ۱۴ اردیبهشت ۱۳۰۶ تأسیس و آغاز به کار کرد و در ۲۰ شهریور ۱۳۰۷ طی مراسمی رسمی افتتاح شد. در ابتدای تأسیس، بانک فاقد ساختمانی بود که آن را مختص به خود ساخته باشد، اما در ۲۵ تیر ماه سال ۱۳۱۲ ساختمان شعبه و ادارات مرکزی شروع و در سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۵ افتتاح گردید.موزه بانک ملی ایران برگ زرینی در دفتر افتخارات این بانک است که در تابستان سال ۱۳۹۶ با تلاش های شبانه روزی کارکنان طی مراسمی رسماً افتتاح شد.

 • جلسه شورای مدیران روابط عمومی، دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  جلسه شورای مدیران روابط عمومی، دورنگاه ارتباطات شهر تهران

  اولین جلسه شورای مدیران روابط عمومی، دورنگاه ارتباطات شهر تهران در دوره ششم مدیریت شهری تهران، ظهر روز یک شنبه سوم بهمن ماه ١٤٠٠ با حضور مطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و محمدامین توکلی‌زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از مدیران روابط عمومی در بوستان گفتگو برگزار شد.

 • آیین تکریم و بزرگداشت مقام زن

  آیین تکریم و بزرگداشت مقام زن

  آیین تکریم و بزرگداشت مقام زن ظهر یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران و کارمندان زن شهرداری تهران در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

 • ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در منطقه ۱۷

  ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در منطقه ۱۷

  همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه (س) ویژه برنامه روز مادر و نورافشانی در باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد.

 • مراسم جشن ولادت حضرت زهرا (س)

  مراسم جشن ولادت حضرت زهرا (س)

  مراسم جشن ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها شامگاه شنبه دوم بهمن ماه در حسینیه ریحانه الحسین برگزارشد.

 • آسمان زیبای امروز تهران

  آسمان زیبای امروز تهران

  شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد ۴۸ قرار گرفته و هوای تهران در مرز پاکی است. اما شاخص ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۶۶ قابل قبول است. پایتخت از ابتدای سال ۲ روز هوای پاک، ۲۰۹ روز هوای قابل قبول، ۸۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه و ۶ روز هوای آلوده برای همه افراد داشته است. این در حالی است که تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۵ روز هوای قابل قبول، ۹۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه و ۱۵ روز آلوده برای همه افراد داشته است.

 • پلاسکو؛ بعد از آن روز تلخ

  پلاسکو؛ بعد از آن روز تلخ

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ تاریخی که هرگز فراموش نخواهد شد. در چنین روزی حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول اتفاق افتاد، که پس از ۳٫۵ ساعت سوختن، فروریخت. آواربرداری ساختمان پلاسکو جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ به پایان رسید.

 • حضور شهردار تهران در منزل خانواده شهید عبدالله باقری

  حضور شهردار تهران در منزل خانواده شهید عبدالله باقری

  علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر روز پنجشنبه سی ام دی ماه ۱۴۰۰ با حضور در منزل خانواده شهید مدافع حرم عبدالله باقری با خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

 • نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۰

  نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه ۱۰

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح روز پنجشنبه سی ام دی ماه ۱۴۰۰ با حضور در منطقه ۱۰ ضمن گفت و گو و دیدار با خانواده شهدا با جمعی از نخبگان اجتماعی،ورزشی و فرهنگی منطقه دیدار کرد.

 • بازدید شهردار تهران از منطقه ١٠

  بازدید شهردار تهران از منطقه ١٠

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح روز پنجشنبه سی ام دی ماه ۱۴۰۰ در هشتمین برنامه از سلسله بازدیدهای هفتگی خود از مناطق شهر برای بررسی مشکلات، چالش ها و فرصت ها به همراه مدیران ارشد خود به منطقه ۱۰ تهران رفت.

 • بازدید سفرا از سراسرنمای شهید سلیمانی

  بازدید سفرا از سراسرنمای شهید سلیمانی

  صبح روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ جمعی از سفرا ضمن حضور در سراسرنمای شهید سلیمانی از بخش های مختلف این موزه بازدید کردند. در این بازدید محمدامین توکلی زاده معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

 • دیدار شهردار تهران با سفیر تایلند

  دیدار شهردار تهران با سفیر تایلند

  عصر سه شنبه 28 دی ماه 1400 علیرضا زاکانی شهردار تهران با سفیر تایلند در ایران دیدار و گفتگو کرد.

 • ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورا

  ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران به شورا

  علیرضا زاکانی شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه داد.

 • بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران

  بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران

  بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران صبح روز دوشنبه بیست و هفتم دی ماه 1400 با حضور سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و جمعی از معاونین حمل و نقل کلان شهر های ایران در هتل المپیک تهران برگزار شد.

 • حضور شهردار تهران در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر

  حضور شهردار تهران در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر حضور پیدا کرد تا نتایج جلسات طرح رصد با حضور شهردار تهران ارائه و بررسی شود.

 • ساختمان سینگر

  ساختمان سینگر

  در خیابان سعدی جنوبی بعد از چهارراه مخبرالدوله پلاک ۱۵۰ ساختمانی قرار دارد که در دهه‌ ۲۰ و دوره‌ پهلوی ساخته شد. نیکلای مارکف، معمار روس‌تبار مقیم ایران معماری این بنا را که به ساختمان سینگر شناخته می‌شود به عهده داشت. در بنای آن از سنگ تراورتن استفاده شده، نمایی که یادآور معماری کلیسای مریم مقدس و سنت استپانوس است. معماری بنا اقتباسی از سبک‌های رایج معماری آن روز اروپا بود که نمونه‌ای نئوکلاسیک برگرفته از معماری کلاسیک قرن شانزدهم اروپاست. «SINGER» نام شرکت آمریکایی سازنده‌ چرخ خیاطی بود و نام این ساختمان به دلیل استقرار نمایندگی شرکت سینگر به آن داده شد. ساختمان سینگر پس از انقلاب، تخلیه شد و بعدتر به صورت بنایی متروکه درآمد تا این‌که اوایل دهه ۶۰ به مالکان خصوصی واگذار و به دفتر شرکت و انبار تبدیل شد. این اثر در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۸۵ با شماره‌ ثبت ۱۶۲۵۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

 • تور بازدید عکاسان از مجتمع آرادکوه

  تور بازدید عکاسان از مجتمع آرادکوه

  تور بازدید عکاسان از مجتمع پردازش و دفع زباله آرادکوه، پنجشنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • بازدیدشهردار تهران از مرکز ماده ۱۶ سروش

  بازدیدشهردار تهران از مرکز ماده ۱۶ سروش

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز پنجشنبه ۲۳ دی ماه از مرکز درمان و کاهش آسیب ماده ۱۶ سروش بازدید کرد.

 • بازدید شهردار تهران از مراکز ماده ۱۶

  بازدید شهردار تهران از مراکز ماده ۱۶

  ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ علیرضا زاکانی شهردار تهران از گرمخانه خاوران،کوه سنگی و سامان سرای خاور شهر بازدید بعمل آورد.

 • سومین روز از نخستین رویداد ریحانِ شهر

  سومین روز از نخستین رویداد ریحانِ شهر

  نخستین رویداد ریحان شهر در سومین روز برگزاری خود، صبح روز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ کارگاه بررسی طرح‌ها و ایده‌های فعالیت‌های اجتماعی را برگزار کرد.

 • مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری

  مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری

  مراسم تودیع و معارفه معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری تهران با تقدیر از سمیه عالمی پسند و معارفه محمد صائبی به عنوان معاون جدید این مرکز توسط عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، دوشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • نخستین رویداد ریحانِ شهر

  نخستین رویداد ریحانِ شهر

  نخستین رویداد ریحانِ شهر با حضور مریم اردبیلی مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، معصومه‌سادات صادقی قائم مقام حوزه‌های عملیه خواهران استان تهران، دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ در تالار ایوان شمس برگزار شد.