• دیدار شهردار تهران با خیرین مدرسه ساز

  دیدار شهردار تهران با خیرین مدرسه ساز

  صبح امروز سه شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی شهردار تهران با جمعی از خیرین مدرسه ساز دیدار و گفتگو کرد.

 • قرار خدمت؛ منطقه ۸

  قرار خدمت؛ منطقه ۸

  ظهر دوشنبه ششم تیرماه ۱۴۰۱ علیرضا زاکانی در یازدهمین برنامه از پویش «قرار خدمت»، به همراه مدیران ارشد شهرداری به منطقه ۸ رفت.

 • دیدار شهردار تهران با بسیج اساتید در دانشگاه صنعتی امیر کبیر

  دیدار شهردار تهران با بسیج اساتید در دانشگاه صنعتی امیر کبیر

  صبح امروز -یکشنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۱- علیرضا زاکانی شهردار تهران طی دیداری با محوریت «بررسی چالش های مدیریت شهری» در دانشگاه صنعتی امیر کبیر با بسیج اساتید گفتگو کرد.

 • مانور عملیاتی انتشار دود و حریق در قطار و تخلیه مسافری

  مانور عملیاتی انتشار دود و حریق در قطار و تخلیه مسافری

  مانور عملیاتی انتشار دود و حریق در قطار و تخلیه مسافری حد فاصل ایستگاه ورزشگاه آزادی تا ایستگاه چیتگر شب گذشته با حضور عوامل مترو و مسافرین فرضی برگزار شد.

 • بیست و سومین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران

  بیست و سومین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران

  صبح یکشنبه پنجم خرداد ماه ۱۴۰۱ بیست و سومین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران با جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • جان دوباره در درختستان

  جان دوباره در درختستان

  با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این دوره از پویش «درختستان» ۵۵ اثر از ۳۵ هنرمند بر روی بدنه درخت‌های خشکیده و بدون شاخ و برگ اجرا شد. در این پروژه تلاش شده است که شهروندان به جای دیدن یک درخت خشکیده، بتوانند یک اثر هنری و چشم‌نواز را مشاهده کنند.

 • تعمیرات تخصصی پل پارک وی

  تعمیرات تخصصی پل پارک وی

  تعمیرات تخصصی و مرمت پل تقاطع خیابان حضرت ولیعصر (عج) با بزرگراه های مدرس و چمران توسط شرکت یادمان سازه طی شب های گذشته انجام شد.

 • آیین افتتاح مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم خلازیر

  آیین افتتاح مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم خلازیر

  صبح روز پنجشنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۱، مرکز خرید و فروش اجناس دست دوم با حضور محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، سعید بیگی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و سید مهدی هدایت شهردار منطقه ١٩ افتتاح و بهره برداری گردید.

 • بازدید شهردار تهران از گروه صنعتی مپنا

  بازدید شهردار تهران از گروه صنعتی مپنا

  ظهر پنج شنبه دوم تیر ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی شهردار تهران با حضور در مجتمع مپنا از بخش‌های مختلف این گروه صنعتی بازدید کرد.

 • بازدید شهردار تهران از پروژه خط ۶ مترو پایتخت

  بازدید شهردار تهران از پروژه خط ۶ مترو پایتخت

  صبح پنج شنبه ٢ تیر ماه ١٤٠١ علیرضا زاکانی به همراه جمعی از مدیران شهری از آخرین وضعیت احداث و تکمیل ایستگاه‌های میانی خط ۶ مترو تهران بازدید به عمل آورد.

 • رونمایی از دیوارنگاره شمس الشموس

  رونمایی از دیوارنگاره شمس الشموس

  دیوارنگاره شمس الشموس ظهر پنج شنبه دوم تیرماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از هنرمندان، مدیران شهری و شهروندان در ایستگاه مترو شهید کلاهدوز رونمایی شد.

 • پل تندرستی

  پل تندرستی

  با همت شهرداری منطقه ۲ تهران و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها برای تقویت زیرساخت های پیاده روی، پل تندرستی برفراز بزرگراه شیخ فضل اله نوری احداث شده است که بوستان فدک را به بوستان ۱۳ هکتاری در ضلع شمال بزرگراه شهید همت متصل کرده و شهروندان می توانند ازاین مسیر طولانی به عنوان فضایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.

 • نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  نشست اجرایی نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران ۱۴۰۱ با حضور حامد احسان بخش معاون تبلیغات، محمد صائبی معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و مدیران روابط عمومی مناطق شهرداری تهران، سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • بازدید وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان از اراضی عباس آباد

  بازدید وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان از اراضی عباس آباد

  صبح امروز سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ انار کریم اف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان به همراه جمعی از مدیران بین المللی و شهری از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بازدید کرد.

 • نشست شورای معاونین و شهرداران مناطق شهرداری تهران

  نشست شورای معاونین و شهرداران مناطق شهرداری تهران

  نشست شورای معاونین و شهرداران مناطق شهرداری تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران در سالن جلسات ساختمان مرکزی شهرداری عصر روز سه شنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • مرمت و بازسازی روکش پل تقاطع حافظ و طالقانی

  مرمت و بازسازی روکش پل تقاطع حافظ و طالقانی

  تعمیرات تخصصی و مرمت روکش اپوکسی بخشی از پل تقاطع حافظ و طالقانی توسط شرکت یادمان سازه بامداد روز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ انجام شد.

 • گرامیداشت شهید چمران و شهدای جنگ های نامنظم

  گرامیداشت شهید چمران و شهدای جنگ های نامنظم

  مراسم گرامیداشت شهید دکتر مصطفی چمران و شهدای جنگ های نامنظم عصر امروز دوشنبه ٣٠ خرداد ماه ١٤٠١ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و برخی مقامات کشوری و لشکری در سالن وزارت کشور برگزار شد.

 • نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  نشست اجرایی نمایشگاه تهران ۱۴۰۱

  صبح روز دوشنبه ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱، نشست اجرایی نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران ۱۴۰۱ با حضور عبدالمطهر محمدخانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردای تهران و معاونین این مرکز و مدیران روابط عمومی سازمان های شهرداری تهران برگزار شد.

 • گودهای پرخطر

  گودهای پرخطر

  عبارت گودهای پرخطر را شاید زیاد شنیده ایم. اما چرا گودهای پرخطر ایجاد می شوند؟ یکی از دلایل آن می تواند گرانی زمین و علاقه مالکان به استفاده بیشتر از زمینی که در اختیار دارند، باشد و البته خلا قانونی هم در محدودسازی تعمیق نمی تواند بی تاثیر باشد. در کنار آن گرانی مصالح و رها سازی نیز از عوامل ایجاد گودهایی است که ایمن سازی نشده رها می شوند . هرچند مالکان این گودهای رها شده تذکرات لازم را از سوی مدیریت شهری می گیرند که نسبت به پر کردن یا ایمن سازی گودها اقدام کنند اما گاهی باید با دستور قضایی این مهم رخ دهد. در این گزارش به سراغ گودهای نا ایمن پایتخت رفته ایم که همچون زنگ خطری در کنار گوش‌مان هشدار توجه می دهد. امید که مالکان تذکرات شهرداری را جدی بگیرند.

 • بی قانونی؛ بارهای نامتعارف

  بی قانونی؛ بارهای نامتعارف

  وسایل نقلیه هرکدام ظرفیت و کارکرد معینی دارند و استفاده بیش از حد مجاز از ظرفیت این وسایل و نیز استفاده از آنان در کارکردهای دیگر علاوه بر اینکه به وسیله نقلیه آسیب می‌زند، احتمال وقوع تصادفات و کاهش ایمنی دیگر کاربران ترافیک را نیز افزایش می‌دهد و از این رو پلیس با آن برخورد خواهد کرد.به عنوان مثال سوار کردن بیش از حد مجاز مسافر در خودرو، حمل بار با خودروی سواری، حمل بیش از ظرفیت و حجم بار با وانت بار یا کامیون، حمل بیش از ظرفیت بار با موتورسیکلت و ... از جمله این موارد است.

 • جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر

  جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر

  ظهر شنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ جلسه بررسی ضرورت‌ها، الزام‌ها و راهکارهای تامین مسکن استطاعت‌پذیر با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

  آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

  صبح پنج شنبه ٢٦ خرداد ماه ١٤٠١ آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی با حضور سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، علوی عضو شورای شهر تهران ،موقوفه ای رییس پلیس پیگیری تهران بزرگ، سردار عبدی رییس مرکز امور ایثارگران، تاجیک معاون منابع توسعه بنیاد شهید ،اقدامی معاون بنیاد شهید تهران بزرگ،لطفی دبیر کنگره شهدای استان تهران، سرهنگ تیموری فرمانده سپاه حبیب بن مظاهر، رضا شنگی شهردار و مدیران شهری منطقه، روحانیون معظم منطقه، خانواده های شهدا و مردم شهید پرور در بوستان الهادی برگزار شد.

 • اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان

  اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان

  اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان با رویکرد کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب های اجتماعی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

 • ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور

  ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور

  ایستگاه متروی شهدای ۱۷ شهریور در تقاطع بلوار قیام و خیابان ۱۷ شهریور واقع شده و این ایستگاه در مرز مناطق ۱۴ و ۱۲ قرار گرفته است و ایستگاهی تبادلی با خط ۶ به شمار می‌آید. گفتنی است خط هفت مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان کتاب در سعادت آباد ختم می‌شود.

 • افتتاح اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  افتتاح اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  مراسم افتتاح نخستین اغذیه فروشی های خیابانی غرب تهران که با همت شهرداری منطقه ۹ و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به بهره برداری رسیده است، شامگاه شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد.

 • آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد

  آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد

  این امامزاده در شمال شرقی محله فرحزاد و در شمال غربی شهر تهران و در دامنه کوهستان قرار دارد. در ضلع جنوبی بنای این امامزاده ایوانی بلند با دو ستون چوبی وجود دارد و بر روی سنگ این امام زاده تاریخ بنای این ساختمان ۹۸۶ قمری نوشته شده است.در حیاط این امامزاده نیز، پنچ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس دفن شده اند که می توانید علاوه بر زیارت امامزاده، بر سر قبور این عزیزان نیز حاضر شوید، یکی از قبرستان های قدیمی فرحزاد نیز در کنار این امامزاده واقع شده است.

 • افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

  افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

  ایستگاه شهدای هفده شهریور واقع در خط ۷ مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره مترو تهران و حومه و جمعی از مدیران افتتاح شد

 • همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران

  همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران

  صبح روز شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱، همایش فصلی هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران با حضور محمد شوریابی سرپرست هیئت مرکزی گزینش شهرداری تهران و داود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.

 • اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  اغذیه فروشی های خیابان اجتماعی

  نخستین اغذیه فروشی های خیابانی غرب تهران که با همت شهرداری منطقه ۹ و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران راه اندازی شده است، شامگاه امروز شنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ در خیابان اجتماعی منطقه ۹ به صورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

 • اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۱

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران -۱

  اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها تحت عنوان «اجتماع بزرگ ولایت عشق » در اعتراض به اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص) و امام رضا (ع) امروز جمعه ۲۰ خرداد ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و اقشار مختلف مردم و هیئات مذهبی در دانشگاه تهران برگزار شد.