• جلسه تعیین سازوکار در بخش آسیب های اجتماعی

  جلسه تعیین سازوکار در بخش آسیب های اجتماعی

  جلسه تعیین سازوکار در بخش آسیب های اجتماعی با رویکرد معتادان متجاهر با حضور شهردار تهران برگزار شد.

 • مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه

  مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه

  مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه صبح روز شنبه یازدهم دی ماه ۱۴۰۰ با حضور عباس شعبانی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • آیین جوانمردی و پهلوانی، پویش مردمی حمایت از ایتام

  آیین جوانمردی و پهلوانی، پویش مردمی حمایت از ایتام

  آیین جوانمردی و پهلوانی، پویش مردمی حمایت از ایتام به نیت شهیدحاج قاسم سلیمانی - جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰- با حضور شهردار تهران، چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاون اجتماعی شهردار تهران، سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲۰، فرماندار ویژه شهری، رئیس فدراسیون کشتی و چند تن از ورزشکاران، مربیان و قهرمانان سابق ورزش کشور برگزار شد.

 • کارخانه ای که تهران را آباد کرد

  کارخانه ای که تهران را آباد کرد

  در سال ۱۳۱۰ تصمیم ساخت کارخانه سیمان که از یکی دوسال قبل آغاز شده بود، شروع به عمل شده و مطالعات اولیه زمین‌شناسی منجر به انتخاب محلی واقع در ۷ کیلومتری جنوب تهران آن زمان و در کنار کوه بی‌بی‌شهربانو شد. کار احداث این واحد با سرمایه ۸ میلیون ریالی در ۸ دی ماه ۱۳۱۲ به پایان رسیده و بلافاصله بهره‌برداری از آن آغازشد. قسمتی از اولین کارخانه سیمان ایران از دانمارک و بخشی از سوئد خریداری شده است. پس از خرید ماشین آلات، کارهای ساختمانی اولین خط تولید سیمان در شهریور ماه ۱۳۱۱ در این محل شروع شد. این گزارش تصویری به مناسبت سالروز گشایش کارخانه سیمان تهران منتشر شده است.

 • بازدید شهردار تهران از منطقه ۲۲

  بازدید شهردار تهران از منطقه ۲۲

  علبرضا زاکانی شهردار تهران در هفتمین برنامه از سلسله بازدید های هفتگی خود از مناطق پایتخت، برای بررسی آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های فرهنگی، عمرانی و به منظور بهبود سطح زندگی شهروندان صبح روز پنجشنبه ۹ دی ماه ۱۴۰۰ به منطقه ۲۲ رفت.

 • آیین بزرگداشت یوم الله ۹ دی

  آیین بزرگداشت یوم الله ۹ دی

  آیین بزرگداشت یوم الله ۹ دی، روز بصیرت، عصر روز پنجشنبه نهم دی ماه ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و اقشار مردم در تالار ایوان شمس برگزار شد.

 • تور عکاسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

  تور عکاسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

  صبح روز سه شنبه هفتم دیماه ۱۴۰۰ تور عکاسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به همت آژانس عکس تهران و روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

 • جلسه هیات اندیشه ورزی شناسایی عوامل و راهکارهای آلودگی هوای تهران

  جلسه هیات اندیشه ورزی شناسایی عوامل و راهکارهای آلودگی هوای تهران

  جلسه هیات اندیشه ورزی شناسایی عوامل و راهکارهای مقابله با چالش آلودگی هوای تهران عصر امروز با حضور شهردار تهران برگزار شد.

 • نمایشگاه بزرگ توانمندی های جهاد دانشگاهی

  نمایشگاه بزرگ توانمندی های جهاد دانشگاهی

  نمایشگاه بزرگ توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سال ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۵ دی ماه افتتاح شده و به مدت ۴ روز در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگوی شهرداری تهران دایر است. در حاشیه این نمایشگاه ظهر امروز سردار احمد وحیدی وزیر کشور و جواد اوجی وزیر نفت از دستاوردهای جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

 • نشست خبری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اصحاب رسانه

  نشست خبری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اصحاب رسانه

  نشست خبری سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) صبح روز دوشنبه ششم دی ماه ۱۴۰۰ و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

 • سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران

  سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، درباره جزئیات حادثه برخورد قطار تهران-کرج با حضور مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مهدی شایسته‌اصل مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه به ریاست مهدی چمران، یکشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • رقابت نهایی ۵۰ شهروند سالمند در لیگ حافظه

  رقابت نهایی ۵۰ شهروند سالمند در لیگ حافظه

  باغ کتاب تهران شاهد اختتامیه لیگ حافظه سالمندی با هدف افزایش دانش و آگاهی سالمندان در خصوص آلزایمر، آشنایی با تمرین های شناختی و ایجاد حس نشاط اجتماعی بود. ۵۰ نفر از سالمندان برگزیده که موفق شده بودند از میان ۱۱۰۰ نفر از اعضای کانون سالمندان شهر تهران و طی رقابت در اپلیکیشن چلچلی به مرحله نهایی راه یابند، در مراسم اختتامیه حضور داشتند.

 • مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

  مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

  مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ظهر روز یکشنبه پنجم دی ماه ۱۴۰۰ با حضور علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران، یحیی صالح طبری رئیس اورژانس تهران، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، شهردار منطقه ۱۹ و جمعی از مدیران شهری در مرکز مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد.

 • نشست هم اندیشی بانوان منطقه ۵ شهرداری تهران

  نشست هم اندیشی بانوان منطقه ۵ شهرداری تهران

  نشست هم اندیشی پیرامون دغدغه های بانوان منطقه ۵ با حضور فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و سوده نجفی عضو شورای اسلامی شهر تهران و احسان شریفی شهردار منطقه ۵ شنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • جلسه شورای سیاست گذاری سلامت شهر تهران

  جلسه شورای سیاست گذاری سلامت شهر تهران

  عصر امروز شنبه ٤ دی ماه ١٤٠٠ جلسه شورای سیاست گذاری سلامت شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران حوضه سلامت برگزار شد.

 • آیین انعقاد توافق‌نامه بین تاکسیرانی شهر تهران با شرکت ایساکو

  آیین انعقاد توافق‌نامه بین تاکسیرانی شهر تهران با شرکت ایساکو

  آیین انعقاد توافق‌نامه همکاری فی مابین سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با شرکت ایساکو (ایساکو کارت تهران) با حضور مهدی اسماعیل بگی مدیرعامل تاکسیرانی و سیدرضا نشاط مفیدی مدیرعامل شرکت ایساکو شنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

 • هرس درختان در منطقه ۵

  هرس درختان در منطقه ۵

  همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.

 • بازدید شهردار تهران از منطقه ۲

  بازدید شهردار تهران از منطقه ۲

  علیرضا زاکانی شهردار تهران در ششمین برنامه از سلسله بازدید های هفتگی خود از مناطق پایتخت، برای بررسی آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های فرهنگی، عمرانی و به منظور بهبود سطح زندگی شهروندان صبح روز پنجشنبه ۰۲دی ماه ۱۴۰۰ به منطقه ۲ رفت.برنامه های امروز شهردار تهران از ساعت ۵:۱۵ بامداد با اقامه نماز جماعت صبح و ادا احترام به شهدای گمنام خیابان آزادی آغاز شد.

 • آیین افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید

  آیین افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید

  آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه تقاطع توحید در خط ۷ مترو بعدازظهر چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • برخورد دو رام قطار در ایستگاه چیتگر مترو تهران

  برخورد دو رام قطار در ایستگاه چیتگر مترو تهران

  صبح روز چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۷،۱۰ دقیقه صبح قطار تندرو که از مسیر کرج-گلشهر به سمت ایستگاه تهران(صادقیه) درحرکت بود با قطار عادی درایستگاه چیتگر برخورد کرد. برخورد دو قطار مترو در خط ۵ تا کنون ۲۲ مصدوم داشته و خوشبختانه تلفات جانی به همراه نداشته است. علت حادثه در کمیسیون سوانح بررسی می‌شود و متروی کرج-تهران براثر حادثه تعطیل شده است.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی تقاطع ایستگاه توحید در خطوط ۴و۷ به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • نشست اعضای مجمع شهرداران کلان شهرها با وزیر کشور

  نشست اعضای مجمع شهرداران کلان شهرها با وزیر کشور

  اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز سه شنبه ۳۰ آذرماه، با احمد وحیدی وزیر کشور دیدار و پیرامون مسایل و موضوعات بین مدیریت شهرها و وزارت کشور دیدار و گفت و گو کردند.

 • یلدای خدمت

  یلدای خدمت

  عضو خانواده سلامت که باشی تقویمت هیچ شباهتی به تقویم سایر مردم ندارد؛ فرقی نمی کند، جمعه، شنبه، نوروز یا یلدا، هر روز باید لباس خدمت به تن کنی تا مبادا نگاه دردمندی در انتظار دستان تو به در خیره بماند و هر شبی که با دغدغه جان یک بیمار به صبح می رسد برایت یلداست. طولانی ترین شب سال ۱۴۰۰ نیز در حالی فرا می رسد که کادر بهداشت و درمان کشور برای دومین یلدای متوالی، در نبردی نفسگیر با ویروس کرونا کماکان در حال خدمت به هموطنان اند.

 • مجمع شهرداران کلانشهرها

  مجمع شهرداران کلانشهرها

  شامگاه دوشنبه ٢٩ آذر ماه ١٤٠٠ مجمع شهرداران کلانشهرها با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران و شهرداران عضو این مجمع برگزار شد.

 • بازار تجریش در آستانه شب یلدا

  بازار تجریش در آستانه شب یلدا

  شب یلدا یکی از رسوم و از جشن‌های چند هزار ساله ایرانیان است. در این شب خانواده‌های ایرانی از گذشته‌های دور آخرین روز پاییز موسوم به یلدا را جشن می گرفتند. این سنت قدیمی هنوز با شور و شوق برگزار می شود و ایرانیان هرجای دنیا که باشند، از مدت ها قبل به تدارک و خرید خوراکی شب یلدا ، هدیه شب یلدا و آجیل شب یلدا و ... می پردازند.

 • آخرین روزهای پاییزی

  آخرین روزهای پاییزی

  نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند.

 • جلسه بررسی راهکارهای مولد سازی املاک مناطق

  جلسه بررسی راهکارهای مولد سازی املاک مناطق

  جلسه بررسی راهکارهای مولد سازی املاک مناطق صبح روز شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران شهری برگزار شد.

 • هرس درختان در منطقه 16

  هرس درختان در منطقه 16

  همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.

 • فرش،سنت،هنر

  فرش،سنت،هنر

  نگارخانه «آیینه» موسسه فرهنگی هنری صبا با نمایشگاه «گره بافته های تصویری و تاریخی» خداحافظی کرد. ۶۰ تخته فرش، گبه و گلیم قدیمی و نفیس که به همت تورج ژوله و با استفاده از مجموعه های شخصی و متعلق به دوره قاجار تا میانه قرن کنونی گردآوری و برای اولین بار به معرض نمایش عمومی گذاشته شده بود، منظری به روایت تاریخ، تغزل، حماسه و اسطوره در نقش‌ها و رنگ‌های اعجازگون فرش و دستبافته های ایران بود که جلوه هایی بدیع و رنگارنگ از داستان‌های اساطیری و حماسی کهن و مجالس بزمی شاهنامه، قصص قرآنی همچون یوسف و زلیخا، منظومه های عاشقانه همچون شیرین و فرهاد و لیلی و مجنون را روایت می‌کرد.

 • دیدار مردمی شهردار تهران با اهالی منطقه ۱۷

  دیدار مردمی شهردار تهران با اهالی منطقه ۱۷

  علیرضا زاکانی شهردار تهران در آخرین برنامه پویش قرار خدمت در منطقه ۱۷ ظهر روز پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ در مسجد ابوذر حاضر شد و دیداری بی واسطه و صمیمی با جمعی از نمازگزاران و شهروندان این منطقه داشت.