• نخستین روز کاری شـهردار تهران

  نخستین روز کاری شـهردار تهران

  علیرضا زاکانی پس از امضای حکم مسئولیتش از سوی وزیر کشور راهی خیابان بهشت شد تا در کسوت شهردار پایتخت به اهالی تهران خدمت کند. زاکانی عصر امروز پس از حضور در منزل مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و عیادت از وی، راهی معراج شهدا شد تا با آرمان های شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کند. مادر شهید حمید میانلو مطلق از شهدای غواص، با بدرقه علیرضا زاکانی از زیر قرآن کریم، وی را راهی ساختمان خیابان بهشت کرد.

 • نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی

  نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی

  علیرضا زاکانی شهردار منتخب تهران صبح دوشنبه 8 شهریور 1400 با شهرداران نواحی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران نواحی موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

 • اولین نشست علیرضا زاکانی شهردار تهران با شهرداران مناطق ۲۲ گانه

  اولین نشست علیرضا زاکانی شهردار تهران با شهرداران مناطق ۲۲ گانه

  زاکانی شهردار منتخب تهران صبح شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ با شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران مناطق موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

 • طرح واکسیناسیون خبرنگاران

  طرح واکسیناسیون خبرنگاران

  طرح واکسیناسیون ویژه خبرنگاران حوزه شهری با همکاری شرکت شهر سالم صبح جمعه 5 شهریور 1400 در ساختمان شماره 2 شورای اسلامی شهر تهران (مرکز شماره 2 اجرای طرح واکسیناسیون کووید 19 شرکت شهر سالم) برگزار شد.

 • مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

  مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

  مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران صبح روز دوشنبه یکم شهریورماه 1400 با حضور مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران و جمعی از معاونین مرکز ارتباطات برگزار شد. در این مراسم از زحمات غلامحسین محمدی رئیس اسبق مرکز ارتباطات تقدیر به عمل آمد و طی حکمی از سوی علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران مهدی مذهبی به عنوان سرپرست جدید مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران معرفی شد.

 • درخشش «الماس» در گلستان

  درخشش «الماس» در گلستان

  «عمارت الماس» به طور حتم نام بامسمایی برای این عبارت زیبای کاخ گلستان است، عمارتی که بنیاد و اساس آن در زمان فتحعلی شاه نهاده شد ولی ناصرالدین شاه تغییراتی در ظاهر و تزیینات آن داد. وجه تسمیه این بنا نسبت به سایر عمارت ‏های کاخ گلستان، به سبب آینه کاری‎‌های داخلی‌اش است . زیبایی حیرت‎ انگیز دیگر این عمارت، معماری داخلی بنا، شامل سه ایوانچه آیینه کاری مقرنس و طاق نماهای باریک و کشیده است که در سمت شمالی تالار با ارسی‌های بزرگ دارای شیشه‌های رنگین زیبا پوشیده شده است . نکته جالب اینکه در عهد ناصری، اغلب طاق‌ها و طاق‌نماهای جناغی این تالاربه طاق‌های قوسی یا رومی تبدیل و دیوارهای تالار مزین به انواع کاغذ دیواری خارجی شده است.

 • عمارت بادگیر؛ از فتحعلی شاه تا مظفرالدین شاه

  عمارت بادگیر؛ از فتحعلی شاه تا مظفرالدین شاه

  سومین بنا از نظر قدمت در کاخ گلستان، عمارت بادگیر است که بین سال‌های ۱۲۲۰ و ۱۲۲۴ هجری قمری به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد . در دوره ناصرالدین شاه مورد بازسازی قرار گرفت تا به شکل امروزی درآید. عمارت بادگیر در واقع تالار شاه‌نشین بزرگی است که از دو گوشواره ، دو هشتی و یک حوضخانه تشکیل شده و دلیل نامگذاری این عمارت به «بادگیر» آن است که در قسمت حوضخانه و در چهارگوشه آن، 4بادگیر بلند از کاشی‌های معرق آبی، زرد و سیاه با قبه‌های زرین قرار دارد تا هوای حوضخانه و تالار و اتاق‌ها به‌وسیله آن‌ها به‌ خوبی خنک ‌شود.تاج‌گذاری مظفرالدین شاه در تابستان سال ۱۲۷۴ هجری شمسی مهم‌ترین واقعه‌ تاریخی این عمارت ثبت شده است.

 • باغ پرندگان تهران

  باغ پرندگان تهران

  باغ پرندگان تهران در شمال‌ شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده است. مجموعه باغ پرندگان در دل طبیعت طراحی و ساخته شده است تا شرایط نگهداری بهتری به صورت طبیعی برای پرندگان مهیا باشد. باغ پرندگان را می‌توان یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های شهر تهران دانست.

 • مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران

  مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران

  مرکز واکسیناسیون شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ساختمان مدیریت بحران منطقه ۱۶ در خیابان شهید بخارایی شمالی است. این مرکز آمادگی پذیرش روزانه هزار نفر از شهروندانی که از طریق سایت نوبت دهی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند را دارد.

 • مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران در صحن شورای اسلامی

  مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران در صحن شورای اسلامی

  مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ در صحن شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه پیروز حناچی به همراه معاونین خود در صحن شورا حاضر شد و گزارشی از عملکرد مدیریت شهری دوره پنجم به شورا ارائه داد.

 • آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی

  آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی

  آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی برفراز بلندترین سکوی پرچم ایران عصر دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران در کوشک باغ هنر برگزار شد.

 • جلسه انتخاب شهردار تهران

  جلسه انتخاب شهردار تهران

  جلسه انتخاب شهردار تهران به ریاست مهدی چمران صبح امروز یکشنبه ۱۷ مردادماه با حضور اعضای شورای شهر و علیرضا زاکانی نامزد شهرداری تهران برگزار شد.درجلسه امروز ابتدا منتخبین شورای اسلامی شهر تهران علیرضا جاوید را به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کرده و در ادامه جلسه نیز برای انتخاب شهردار رای گیری انجام شد و در نهایت علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

 • آیین افتتاح نمایشگاه عطر سیب

  آیین افتتاح نمایشگاه عطر سیب

  مراسم اهتزاز پرچم عزای ابا عبدالله الحسین (ع) و افتتاح نمایشگاه عطر سیب با حضور حناچی شهردار تهران و چمران رئیس شورای شهر تهران صبح شنبه (۱۶ مرداد) در میدان امام حسین برگزار شد.

 • آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

  آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

  آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) عصر روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از معاونین و مدیران شهری و اعضای شورای شهر در خیابان درجزینی منطقه ۱۸ برگزار شد.

 • آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران از دوشنبه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ در سایت واکسیناسیون خودرویی بوستان ولایت آغاز شد.

 • شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  بقعه امامزاده عبد الله(ع) در خیابان ۳۰ متری جی، خیابان حاجیان، در جنوب غربی تهران واقع شده است. نسبت شریف ایشان به حضرت ابوالفضل العباس(ع) می رسد. بقعه آن حضرت به صورت بنایی هشت ضلعی است که بر روی سکوی عشت ترکی بنا شده است. بقعه مزبور در فضای مشجر و وسیعی قرار دارد. گنبد کاشی کاری بقعه با قدمتی بیش از ۲۰ سال و با فرم پیازی احداث گردیده و ضریح فلزی جدیدی بر روی مرقد مطهر قرار دارد. این بقعه از امکانات فرهنگی مانند دارالقرآن، کتابخانه ای بزرگ با بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب، کانون فرهنگی، درمانگاه، وسایل بازی و سرگرمی برای کودکان و فضای سبز برخوردار است.

 • آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح و بهره برداری از "کوشک باغ هنر" مرکز تخصصی هنرهای ایرانی,شامگاه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ,در محل کوشک هنر واقع در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.

 • آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه خیابان ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری در منطقه 1 تهران عصر روز دوشنبه 21 تیرماه 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه 1و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • اتمام بازپیرایی میدان محمدیه

  اتمام بازپیرایی میدان محمدیه

  میدان محمدیه تهران از میدان‌های قدیمی شهر است که در روزگار گذشته در خارج از محدوده شهر بود و برای رسیدن به آن لازم بود از کوچه‌های نامنظم و پیچ در پیچ بسیار گذشت، زیرا مانند امروز از طریق خیابان خیام راه مستقیمی که بتوان به وسیله آن به میدان محمدیه تهران رسید، وجود نداشت. وجه تسمیه نام اعدام به این خاطر بود که محکومان به اعدام را در وسط این میدان به‌ دار مجازات می‌آویختند. این میدان که در حال بهسازی توسط شهرداری منطقه 12 بود مراحل پایانی بازپیرای خود را پشت سر گذاشته و از آن رونمایی شده است.

 • فصل برداشت توت از باغات سولقان

  فصل برداشت توت از باغات سولقان

  سولقان، این روزها به یکی از روستاهای معروف و قابل دسترس تهرانی‌ها تبدیل شده است. ۱۶۰ هکتار از باغ‌های سولقان را درختان شاتوتی تشکیل می‌دهند که در نوع خود بی‌نظیرند. بر اساس آماری که جهاد کشاورزی تهران ارائه می‌دهد، سالانه ۹۵۰ تن شاتوت از باغ‌های دهستان سولقان برداشت می‌شود. محصولی مرغوب که با زحمت و مشقت بسیار به دست مردم میرسد. از اول تیرماه، چیدن محصول شاتوت آغاز می‌شود و درختان تا میانه مردادماه، میوه مرغوبی به باغ‌دار می‌دهند.این میوه به محصول اول و درجه یک روستا تبدیل شده است.

 • مرمت بناهای میراثی در منطقه ۱۱

  مرمت بناهای میراثی در منطقه ۱۱

  در راستای ثبت جهانی خیابان ولی عصر(عج) ۱۲ بنای قدیمی واجد ارزش میراثی در حد فاصل چهارراه معز السلطان تا سرگرد بشیری، شناسایی و فاز اول مرمت آنها توسط شهرداری منطقه۱۱ تهران آغاز شد.

 • چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند

  چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند

  چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند, دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در سالن ایوان شمس برگزار شد.

 • گرمابه مهتاب

  گرمابه مهتاب

  گرمابه مهتاب یکی از حمام‌های قدیمی محله سبلان است که سال‌ها ست از کارکرد اصلی خود دور مانده و با توجه به توسعه شهرنشینی ، تغییر فرهنگ و آداب ورسوم شهروندان، دیگر کسی تمایلی به استفاده از گرمابه‌های قدیمی ندارد. به همین دلیل برای افرایش سرانه فضای سبز، تامین اوقات فراغت اهالی محله سبلان زمین گرمابه مهتاب به مساحت ۸۴۰ متر مربع واقع در میدان سبلان، خیابان حیدری تملک شده و در حال حاضر تخریب ملک انجام شده و قرار است یک بوستان به جای آن ساخته شود.

 • آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

  آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

  آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران سال ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور همراه با اعمال پروتکل های بهداشتی شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار شد.

 • پایان مرمت پل تاریخی کن

  پایان مرمت پل تاریخی کن

  پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد.این پل که از چندی قبل در حال بازسازی بود؛ به اتمام رسیده است که در تاریخ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ توسط شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

 • طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  اجرای طرح پاکسازی بوستان ها و فضاهای ورزشی شهر تهران از فیلترهای سیگار با حضور جمعی از ورزشکاران تهرانی چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ در پارک شهر برگزار شد.

 • تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی پروژه های منطقه 21 با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه21 صبح یکشنبه 7 تیر ماه ١٤٠٠ با حضور جمعی از عکاسان مطبوعاتی در این منطقه برگزار شد.

 • آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  صبح چهارشنبه ٢ تیر ماه ١٤٠٠ پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه ١٤ پروژه های این منطقه را طی مراسمی به بهره برداری رساندند.

 • بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به همراه پیروز حناچی شهردار تهران عصر روز سه شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ از رصد خانه شهر تهران بازدید به عمل آوردند.

 • آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان مرکز نوآوری رسانه همشهری برگزار شد.