• پایان مرمت پل تاریخی کن

  پایان مرمت پل تاریخی کن

  پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد.این پل که از چندی قبل در حال بازسازی بود؛ به اتمام رسیده است که در تاریخ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ توسط شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

 • طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  اجرای طرح پاکسازی بوستان ها و فضاهای ورزشی شهر تهران از فیلترهای سیگار با حضور جمعی از ورزشکاران تهرانی چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ در پارک شهر برگزار شد.

 • تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی پروژه های منطقه 21 با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه21 صبح یکشنبه 7 تیر ماه ١٤٠٠ با حضور جمعی از عکاسان مطبوعاتی در این منطقه برگزار شد.

 • آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  صبح چهارشنبه ٢ تیر ماه ١٤٠٠ پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه ١٤ پروژه های این منطقه را طی مراسمی به بهره برداری رساندند.

 • بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به همراه پیروز حناچی شهردار تهران عصر روز سه شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ از رصد خانه شهر تهران بازدید به عمل آوردند.

 • آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان مرکز نوآوری رسانه همشهری برگزار شد.

 • دیوارهای چشم نواز در منطقه ۷

  دیوارهای چشم نواز در منطقه ۷

  با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح "رنگ در شهر" اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه ۷ انجام شد.

 • حضور شهردار تهران در انتخابات ۱۴۰۰

  حضور شهردار تهران در انتخابات ۱۴۰۰

  پیروز حناچی شهردار تهران، صبح ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور در مسجد النبی(ص) در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، به همراه خانواده شرکت کرد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط ۶ و ۷ به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی شهرک آزمایش در خط ۶ متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در شهر قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  اگرچه تبلیغات انتخابات امسال در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گرمتر است اما تبلیغات شهری کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر نیز مانند گذشته در شهر دیده می شود و تا صبح ۵شنبه ۲۷ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 • گورستانی به قدمت تاریخ

  گورستانی به قدمت تاریخ

  امامزاده عبدالله یکی از معروفترین امامزاده های شهرری است که با وجود مدفون بودن مشاهیر بسیار و بنام بودن خود، حتی برای مردم شهرری ناآشنا و مهجور است.در گورستان این امامزاده شخصیت‌های سرشناسی چون صابر همدانی‌، صادق سرمد، وحید دستگردی‌، محمد هاشم افضل العلما، شمس‌العلمای محلاتی‌، محمد ثانی خوانساری‌، سلیمی قلم، شیخ مجد رازی، ادیب پیشاوری، استاد جعفرشهیدی، علی دشتی، عمادالکتاب و شهدای 16 آذر مدفون هستند.

 • آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵

  آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵

  آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه۵ (طرحهای قلم ماند، سبز ماند و کارواش پسماند) شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر علیپور مدیرعامل سازمان پسماند، دکتر کلهری شهردار منطقه ۵ و جمعی از فعالان محیط زیستی شهر تهران برگزار شد.

 • بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰

  بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰

  آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰ صبح چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی ریاست شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

 • رونمایی از نشریه همشهری مترو

  رونمایی از نشریه همشهری مترو

  مراسم رونمایی از نشریه «همشهری مترو» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل موسسه همشهری، علی عبدالله پور سرپرست شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در ایستگاه متروی بهارستان برگزار شد.

 • نصب اولین یادبود شهدا در میدان امام خمینی

  نصب اولین یادبود شهدا در میدان امام خمینی

  عصر دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ پیروز حناچی شهردار تهران از مراحل ساخت المان شهدا در میدان امام خمینی و نصب اولین یادبود شهدا با حضور خانواده شهدا برگزار شد.

 • تور عکاسی از برج میلاد

  تور عکاسی از برج میلاد

  تور عکاسی از برج میلاد و پروژه های در دست احداث این مجموعه صبح سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ با همت روابط عمومی مجموعه میلاد و همکاری آژانس عکس تهران برگزار شد.

 • بوستان باغ حکیم

  بوستان باغ حکیم

  بوستان باغ حکیم با مساحت 3887 متر مربع یکی از بوستان های تازه تاسیس شهر تهران در منطقه 10 است. این بوستان در محله بریانک خیابان محمدیان واقع شده است.این فضا ۴دهه متروکه بود، که براساس توافقات صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش تهران، این باغ به شهرداری تهران واگذار شده و با تبدیل آن به بوستان سرانه فضای سبز منطقه را تا حدود زیادی افزایش داد.

 • مجموعه تاریخی گردشگری رازی

  مجموعه تاریخی گردشگری رازی

  مجموعه تاریخی گردشگری ۳۲ هزار مترمربعی رازی در جوار برج تاریخی طغرل در منطقه ۲۰ تهران شامل فضاهای متعدد کتابخانه، موزه گالری، مراکز پذیرایی، نمایش و همایش با ۴ سالن اصلی و گنجایش‌های مختلف ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ نفری احداث شده است.

 • موزه اسناد انتشارات علمی و فرهنگی

  موزه اسناد انتشارات علمی و فرهنگی

  این موزه که با همت مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی راه اندازی شده است سه‌گانه‌ای ست از موزه، مرکز اسناد و کتابخانه. قرار بر این است که نقش حفاظتی و مرمتی و نگهداری و همین‌طور نقش حافظه‌ای را مرکز اسناد ایفا کند؛ نقش روایی و نمایشی بر عهدۀ موزه است و نقش ارائۀ محتوا را هم کتابخانه بر عهده دارد.این موزه می‌تواند فرصت جدیدی در زنجیرۀ گردشگری فرهنگی و ادبی باشد.

 • پروژه های شاخص منطقه ۹

  پروژه های شاخص منطقه ۹

  میدانگاه هاشمی , کوچه رنگی قدیانی ,خیابان اجتماعی ، پارک آموزش ترافیک و همچنین آثاری هنری حجمی در دست احداث تنها بخشی از پروژه های شاخص منطقه ۹ هستند که یا در دسترس شهروندان قرار گرفته و یا به زودی آماده بهره برداری می شوند.

 • تور عکاسی پروژه های منطقه ۹

  تور عکاسی پروژه های منطقه ۹

  تور عکاسی پروژه های منطقه ٩ با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه ٩ صبح یکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠ با حضور جمعه از عکاسان رسانه در این منطقه برگزار شد.

 • آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران

  آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران

  آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری شهرداری پایتخت با دانشگاه تهران در زمینه باغ موزه علم دانشگاه تهران و باغ گیاه شناسی تهران و همچنین کلنگ زنی باغ گیاه شناسی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران عصر امروز یکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠ در بوستان گفتگو برگزار شد.

 • عملیات بازسازی پل خشتی کن

  عملیات بازسازی پل خشتی کن

  پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد. در حال حاضر این پل توسط شهرداری منطقه ٥ تهران در حال بازسازی است. عملیات بازسازی این پل مراحل پایانی خود را طی میکند.

 • میدان شهدا در گذر زمان

  میدان شهدا در گذر زمان

  میدان شهدا، مکانی در شرق شهر تهران است. این میدان که پیشتر با نام میدان ژاله شناخته شده بود، محل وقوع حادثه ۱۷ شهریور است و به همین علت پس از انقلاب ۱۳۵۷، میدان شهدا نام گرفت. این میدان در تحولات جدید شهری، بازسازی و ساماندهی شده تا موضوعاتی مانند حل مشکلات ترافیکی، حفظ پیشینه های تاریخی مذهبی و همچنین پیاده محور کردن این میدان پرداخته شده است.

 • احیا و بازگشایی باب عالی کاخ گلستان

  احیا و بازگشایی باب عالی کاخ گلستان

  درِ تاریخی کاخ گلستان (باب عالی) امروز (سه‌شنبه) به مناسبت روز جهانی موزه هم‌زمان با آغاز هفته میراث فرهنگی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بازگشایی شد.

 • بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

  بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

  آئین افتتاح و بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی جنوب تهران با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا کلانشهر تهران، علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ تهران و جمعی از مسئولان شبکه بهداشت و با استقبال خانواده های سالمند برگزار شد.

 • اجرای نورپردازی سه بعدی با موضوع اعلام همدردی با مردم مظلوم غزه

  اجرای نورپردازی سه بعدی با موضوع اعلام همدردی با مردم مظلوم غزه

  نورپردازی سه بعدی ( ویدئو مپینگ ) با موضوع اعلام همدردی با مردم مظلوم غزه و محکوم کردن حملات تروریستی رژیم صهیونیستی یکشنبه شب در برج ازادی تهران برگزار شد.

 • دروازه های تهران؛ میدان قزوین

  دروازه های تهران؛ میدان قزوین

  در زمان شاه تهماسب صفوی نخستین برج و باروی شهر تهران ساخته شد که دروازه قزوین در مدخل کنونی بازارچهٔ قوام‌الدوله و شاهپور (وحدت اسلامی) واقع بود.با گسترش شهر تهران در زمان ناصرالدین شاه، برج و باروی شاه تهماسبی را خراب کرده و سپس شهر تهران را به تقلید از نقشهٔ شهر پاریس به صورت هندسی یک هشت ضلعی نامتساوی‌الاضلاع گسترش دادند و ۱۲ دروازه در اطراف آن احداث نموده و دورش را خندق کشیدند و دروازه قزوین در ورودی خیابان قزوین (میدان قزوین کنونی) ساخته شد. حالا و با هدف احیای دروازه‌های قدیمی تهران به صورت نمادین و با توجه به اسناد تاریخی، این دروازه با سازه‌ای بتونی و نمایی آجری در میدان قزوین تهران بنا شده‌است.

 • مراسم بهره برداری از ایستگاه های مترو اقدسیه و مرزداران

  مراسم بهره برداری از ایستگاه های مترو اقدسیه و مرزداران

  مراسم بهره برداری از ایستگاه مترو مرزداران در خط ۶ متروی تهران ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از اعضای شورای شهر و همچنین معاونین و مدیران شهری برگزار شد. همچنین در این مراسم، وزیر راه بصورت ویدئویی ایستگاه متروی اقدسیه در خط ۳ را نیز افتتاح کرد.

 • دیوارهای چشم نواز در منطقه ۸

  دیوارهای چشم نواز در منطقه ۸

  با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح "رنگ در شهر" اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه ۸ انجام شد.