• ایستگاه آخر

  ایستگاه آخر

  در پایتخت بیش از ۸۰ هزار تاکسی مشغول به فعالیت هستند که به گفته مدیریت شهری نزدیک به نیمی از این تعداد به عمر فرسودگی رسیده و باید نوسازی شوند. حال با توجه به وجود برخی از موانع در مقابل نوسازی ناوگان تاکسی فرسوده پایتخت با پیگیری های مدیران شهری نوسازی ناوگان تاکسیرانی در حال سرعت گرفتن است اما «ایستگاه آخر»برای هر تاکسی فرسوده مراحل اسقاط و از رده خارج کردن آن است.

 • مراسم اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران

  مراسم اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران

  مراسم اختتامیه پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران عصر امروز سه شنبه 7 بهمن 1399 و با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران، علی ربیعی سخنگوی دولت، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری و مقامات کشوری در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

 • بازدید شهرداران مناطق از نمایشگاه تهران 1400

  بازدید شهرداران مناطق از نمایشگاه تهران 1400

  ظهر دوشنبه 6 بهمن 1399 , رضا رجب زاده شهردار منطقه 21, سمیه حاجوی شهردار منطقه 7, حمید موسوی شهردار منطقه 1 و فرهاد افشار شهردار منطقه 20 از نمایشگاه تهران 1400در برج میلاد بازدید کردند.

 • نشست خبری پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران

  نشست خبری پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران

  نشست خبری پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران یکشنبه 5 بهمن 1399 با حضور دکتر محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و جمعی از خبرنگاران در شهرداری تهران برگزار شد.

 • تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

  تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

  در شهر تهران خانه های تاریخی زیادی وجود دارد که به دلایل مختلف رها شده اند و مکانی برای تجمع معتادان و کارتن خواب ها هستند. این خانه های قدیمی اغلب دارای ارزش های مادی و معنوی بسیاری هستند که با توجه مسئولین و تملک و بازسازی آنها می توان از این بناها استفاده های فرهنگی و هنری زیادی کرد.با همت شهرداری منطقه 12 بنای فوق در حال مرمت و بازسازی است.

 • شهرنگار؛ محله بریانک

  شهرنگار؛ محله بریانک

  بریانک از محلات نسبتا قدیمی واقع در جنوب شهر تهران است و بافت غالب خانه‌ها در آن قدیمی می‌باشد. همان‌طور که در تمام مناطق تهران شاهد افزایش ساخت‌و ساز و مدرن شدن هستیم. این اتفاق در این محله هم افتاده است و هر سال بر تعداد آپارتمان‌های نوساز و چندطبقه افزوده می‌شود. بد نیست بدانید که محله بریانک یکی از محلات پرتراکم شهر تهران به شمار می‌رود که به قیمت نسبتا مناسب و دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی متقاضیان بسیاری پیدا کرده است.

 • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ تاریخی که هرگز فراموش نخواهد شد. در چنین روزی حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول اتفاق افتاد، که پس از ۳٫۵ ساعت سوختن، فروریخت. آواربرداری ساختمان پلاسکو جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ به پایان رسید. بنابر گزارش اورژانس تهران، آخرین آمار اعلامی از تعداد مصدومان این حادثه ۲۳۵ نفر بوده‌است. آمارهای متفاوتی در مورد مفقود شدگان وجود دارد اما اکثر این آمار بین ۲۰ تا ۳۰ تن است. یکی از آتش نشانان حاضر در زمان تخریب به علت شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت. همچنین پیکر ۱۶ آتش‌نشان و ۶ شهروند عادی نیز از زیر آوار خارج شد

 • توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل

  توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل

  ایستگاه‌های مترو معمولا نسبت به موقعیتشان چند ورودی دارند که مردم بتوانند از نقاط مختلف وارد ایستگاه شوند، در این ایستگاه نیز ورودی اول در جهت غرب و شمال به جنوب بزرگراه شهید نواب قرار دارد و ورودی دوم در شرق بزرگراه قرار دارد و دیگر نیازی نیست که مردم عرض بزرگراه را طی کنند تا به ایستگاه برسند، گفتنی است ورودی شرقی ایستگاه کمیل و تجهیزات و امکانات جانبی آن در کمتر از 2 سال با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد تومان ساخته شده و آماده خدمت رسانی به مسافران متروی تهران است.

 • بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از ساختمان پلاسکو

  بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از ساختمان پلاسکو

  صبح روز جمعه 26 دی 1399 پرویز فتّاح رییس بنیاد مستضعفان، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری از محل ساختمان پلاسکو بازدید کردند.

 • آیین احداث مرکز پردازش و بازیافت پسماند شهری

  آیین احداث مرکز پردازش و بازیافت پسماند شهری

  آئین آغاز احداث مرکز پردازش و بازیافت یکپارچه پسماندهای شهری (MRF) با حضور آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند، مرتضی رحمان‌زاده شهردار منطقه 22 و مدیران ارشد شهرداری تهران دوشنبه 21 آذر 1399 برگزار شد.

 • مراسم رونمایی از مجسمه سردار سلیمانی

  مراسم رونمایی از مجسمه سردار سلیمانی

  مراسم رونمایی از مجسمه سردار حاج قاسم سلیمانی عصر شنبه 20 دی 1399 با حضور خانواده سردار و جمعی از پیشکسوتان عرصه بازیگری در تلویزیون و سینما در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

 • آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه

  آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه

  آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و معاونین شهردار، 19 دی 1399 در باغ هنر مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.

 • نمایشگاه نما، طراحی، اجرا و مصالح

  نمایشگاه نما، طراحی، اجرا و مصالح

  دومین همایش سالانه نما با محوریت طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته صبح روز سه شنبه 16 دی 1399 با حضور مهندس عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و جمعی از مسئولین در سالن همایش های محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران(بوستان گفتگو) برگزار شد.

 • آلودگی تهران، بحرانی تکراری

  آلودگی تهران، بحرانی تکراری

  کیفیت هوای تهران برای پنجمین روز متوالی، روز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۹۹ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار گرفته است.

 • نمایشگاه عکس "عقیق سلیمانی"

  نمایشگاه عکس "عقیق سلیمانی"

  نمایشگاه عکس "عقیق سلیمانی" با موضوع شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و همینطور همکاری آژانس عکس تهران در ایستگاه های منتخب مترو در شهر تهران در حال برگزاری است.

 • بازگشایی جمعه‌بازار «پروانه» در اراضی عباس‌آباد

  بازگشایی جمعه‌بازار «پروانه» در اراضی عباس‌آباد

  جمعه‌بازار پروانه محلی برای عرضه تولیدات هنری، صنایع دستی و آثار آنتیک بود که تا پیش از همه‌گیری کرونا در پارکینگ طبقاتی پاساژ پروانه، واقع در خیابان جمهوری برقرار بود و با تبلیغات مردمی، این اواخر به پاتوق گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده بود.این بازار حالا به اراضی عباس آباد منتقل شده است و راه دسترسی به این بخش از اراضی عباس‌آباد نیز از طریق دو ایستگاه مترو شهید حقانی و همت ممکن است که البته مسیری را تا باغ هنر باید پیاده طی کرد. دسترسی با خودرو شخصی نیز از طریق اتوبان همت (شرق به غرب) یا حقانی (غرب به شرق) امکان‌پذیر است

 • سیاه پوش شدن شهر در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

  سیاه پوش شدن شهر در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

  در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران فضاهی تبلیغاتی شهر به این سردار شهید اختصاص داده شد.

 • تور عکاسی بزرگراه شهید نجفی رستگار

  تور عکاسی بزرگراه شهید نجفی رستگار

  تور عکاسی از بزرگراه شهید نجفی رستگار یکشنبه 7 دی 1399 با حضور جمعی از عکاسان خبری برگزار شد. این بزرگراه قرار است در ماه جاری به افتتاح رسمی برسد. گشایش کامل بزرگراه شهیدنجفی‌رستگار ضمن کاهش بار ترافیک در بزرگراه‌های بسیج و آزادگان، ترافیک ورودی جنوب شرق پایتخت به معابر شهری به ویژه سه‌راه افسریه را کاهش داده و در نهایت تکمیل رینگ خارجی شبکه بزرگراهی شهر تهران را به دنبال دارد.

 • مجموعه سعد آباد

  مجموعه سعد آباد

  این مجوعه شامل عکس هایی از کاخ ملت، آثار استاد فرشچیان و پوشاک سلطنتی است.

 • خرید سال نو میلادی در تهران

  خرید سال نو میلادی در تهران

  در آستانه میلاد مبارک حضرت عیسی بن مریم (ع) و آغاز سال نو میلادی، برخی مناطق پایتخت شاهد حضور هموطنان مسیحی برای خرید ملزومات جشن کریسمس است. با وجود حضور اقلیت‌های مختلف دینی در ایران عزیزمان، شاهد حضور پررنگ مناسبت‌ها و جشن‌های ایشان و همزیستی مسالمت آمیز هموطنان درکنار یکدیگر هستیم.

 • آغاز فصل هرس درختان

  آغاز فصل هرس درختان

  همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.

 • برف زمستانی پارک جمشیدیه

  برف زمستانی پارک جمشیدیه

  در پی بارش های برف در ارتفاعات شهر تهران پارک جمشیدیه در شمال پایتخت چهره زمستانی به خود گرفته است.

 • بازدید مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از پروژه های منطقه 16

  بازدید مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از پروژه های منطقه 16

  مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از پروژه هایی مانند کوچه رنگی، موزه محلی نازی آباد، نخستین آکادمی تخصصی فوتبال بانوان، سامانه معرفی مشاهیر با QR کد و مجموعه شهربانو در منطقه ۱۶ بازدید کرد.

 • مروری بر پروژه های عمرانی خاکریز آب

  مروری بر پروژه های عمرانی خاکریز آب

  شرکت خاکریز آب شهرداری تهران با هدف جمع آوری و انتقال آب های سطحی و توسعه آن و جلوگیری از بروز سیل اقدامت لازم را انجام می دهد.

 • جان تو و جان شهر

  جان تو و جان شهر

  می دانیم، خسته اید از آن گروه مردمانی که دغدغه تمام شب‌هایتان هستند و شما، دغدغه‌ای برای آن‌ها نیستید. اما تویی که این روزها لباس سپیدت بیش از همیشه قداست دارد ، تویی که از جان شیرین ات گذشتی تا ما آسوده در این شهر پاییزی قدم بزنیم، باز هم تمنا می‎کنیم :« جان تو و جان این شهر»

 • البرز، خالی از سکنه

  البرز، خالی از سکنه

  دبیرستان ماندگار البرز یکی از مراکز آموزشی معتبر و قدیمی شهر تهران است. این دبیرستان که از نخستین نمادهای آموزشی در ایران است در شمال‌غربی چهارراه کالج، کوچه البرز قرار دارد. این دبیرستان به خاطر نمای رشته کوه البرز در پس، البرز نام گرفته‌است. اما این روزها با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، این مدرسه نیز روزهای خلوتی را سپری میکند.

 • کنسرت آنلاین مهدی یغمایی

  کنسرت آنلاین مهدی یغمایی

  پس از برگزاری کنسرت های آنلاین نوروزخانه توسط شهرداری تهران در عید نوروز، حالا به مناسبت شب یلدا و استقبال از زمستان چهار کنسرت آنلاین و رایگان که از اینستاگرام شبکه شهر(@shahragency.ir ) از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ آذر ساعت ۲۱ پخش میشود را در برج میلاد تهران برگزار میکند.

 • تور عکاسی باغ وثوق الدوله

  تور عکاسی باغ وثوق الدوله

  تور عکاسی از باغ وثوق الدوله(باغ سلیمانیه) ویژه عکاسان خبری سه شنبه 25 آذر ماه 1399 با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ، روابط عمومی شهرداری منطقه 14 و آژانس عکس تهران برگزار شد.

 • آیین بهره برداری از باغ سلیمانیه

  آیین بهره برداری از باغ سلیمانیه

  صبح دوشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٩ آیین افتتاح و بهره برداری از باغ سلیمانیه " با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و مهندس هاشمی رفسنجانی ریاست شورای اسلامی شهر و جمعی ار مدیران شهری برگزار شد.

 • ملت یک دل

  ملت یک دل

  نورپردازی سه بعدی(ویدئو مپینگ) با موضوع اتحاد و همبستگی ملت ایران یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ به همت شهرداری تهران برروی برج آزادی تهران اجرا شد.