• آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران از دوشنبه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ در سایت واکسیناسیون خودرویی بوستان ولایت آغاز شد.

 • شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  بقعه امامزاده عبد الله(ع) در خیابان ۳۰ متری جی، خیابان حاجیان، در جنوب غربی تهران واقع شده است. نسبت شریف ایشان به حضرت ابوالفضل العباس(ع) می رسد. بقعه آن حضرت به صورت بنایی هشت ضلعی است که بر روی سکوی عشت ترکی بنا شده است. بقعه مزبور در فضای مشجر و وسیعی قرار دارد. گنبد کاشی کاری بقعه با قدمتی بیش از ۲۰ سال و با فرم پیازی احداث گردیده و ضریح فلزی جدیدی بر روی مرقد مطهر قرار دارد. این بقعه از امکانات فرهنگی مانند دارالقرآن، کتابخانه ای بزرگ با بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب، کانون فرهنگی، درمانگاه، وسایل بازی و سرگرمی برای کودکان و فضای سبز برخوردار است.

 • آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح و بهره برداری از "کوشک باغ هنر" مرکز تخصصی هنرهای ایرانی,شامگاه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ,در محل کوشک هنر واقع در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.

 • آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه خیابان ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری در منطقه 1 تهران عصر روز دوشنبه 21 تیرماه 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه 1و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

 • اتمام بازپیرایی میدان محمدیه

  اتمام بازپیرایی میدان محمدیه

  میدان محمدیه تهران از میدان‌های قدیمی شهر است که در روزگار گذشته در خارج از محدوده شهر بود و برای رسیدن به آن لازم بود از کوچه‌های نامنظم و پیچ در پیچ بسیار گذشت، زیرا مانند امروز از طریق خیابان خیام راه مستقیمی که بتوان به وسیله آن به میدان محمدیه تهران رسید، وجود نداشت. وجه تسمیه نام اعدام به این خاطر بود که محکومان به اعدام را در وسط این میدان به‌ دار مجازات می‌آویختند. این میدان که در حال بهسازی توسط شهرداری منطقه 12 بود مراحل پایانی بازپیرای خود را پشت سر گذاشته و از آن رونمایی شده است.

 • فصل برداشت توت از باغات سولقان

  فصل برداشت توت از باغات سولقان

  سولقان، این روزها به یکی از روستاهای معروف و قابل دسترس تهرانی‌ها تبدیل شده است. ۱۶۰ هکتار از باغ‌های سولقان را درختان شاتوتی تشکیل می‌دهند که در نوع خود بی‌نظیرند. بر اساس آماری که جهاد کشاورزی تهران ارائه می‌دهد، سالانه ۹۵۰ تن شاتوت از باغ‌های دهستان سولقان برداشت می‌شود. محصولی مرغوب که با زحمت و مشقت بسیار به دست مردم میرسد. از اول تیرماه، چیدن محصول شاتوت آغاز می‌شود و درختان تا میانه مردادماه، میوه مرغوبی به باغ‌دار می‌دهند.این میوه به محصول اول و درجه یک روستا تبدیل شده است.

 • مرمت بناهای میراثی در منطقه ۱۱

  مرمت بناهای میراثی در منطقه ۱۱

  در راستای ثبت جهانی خیابان ولی عصر(عج) ۱۲ بنای قدیمی واجد ارزش میراثی در حد فاصل چهارراه معز السلطان تا سرگرد بشیری، شناسایی و فاز اول مرمت آنها توسط شهرداری منطقه۱۱ تهران آغاز شد.

 • چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند

  چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند

  چهارمین همایش(غیر حضوری) تهران هوشمند, دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در سالن ایوان شمس برگزار شد.

 • گرمابه مهتاب

  گرمابه مهتاب

  گرمابه مهتاب یکی از حمام‌های قدیمی محله سبلان است که سال‌ها ست از کارکرد اصلی خود دور مانده و با توجه به توسعه شهرنشینی ، تغییر فرهنگ و آداب ورسوم شهروندان، دیگر کسی تمایلی به استفاده از گرمابه‌های قدیمی ندارد. به همین دلیل برای افرایش سرانه فضای سبز، تامین اوقات فراغت اهالی محله سبلان زمین گرمابه مهتاب به مساحت ۸۴۰ متر مربع واقع در میدان سبلان، خیابان حیدری تملک شده و در حال حاضر تخریب ملک انجام شده و قرار است یک بوستان به جای آن ساخته شود.

 • آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

  آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

  آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران سال ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور همراه با اعمال پروتکل های بهداشتی شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار شد.

 • پایان مرمت پل تاریخی کن

  پایان مرمت پل تاریخی کن

  پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد.این پل که از چندی قبل در حال بازسازی بود؛ به اتمام رسیده است که در تاریخ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ توسط شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

 • طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  طرح پاکسازی پارک شهر تهران از فیلترهای سیگار

  اجرای طرح پاکسازی بوستان ها و فضاهای ورزشی شهر تهران از فیلترهای سیگار با حضور جمعی از ورزشکاران تهرانی چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ در پارک شهر برگزار شد.

 • تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی از پروژه های منطقه 21

  تور عکاسی پروژه های منطقه 21 با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه21 صبح یکشنبه 7 تیر ماه ١٤٠٠ با حضور جمعی از عکاسان مطبوعاتی در این منطقه برگزار شد.

 • آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴

  صبح چهارشنبه ٢ تیر ماه ١٤٠٠ پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در منطقه ١٤ پروژه های این منطقه را طی مراسمی به بهره برداری رساندند.

 • بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  بازدید رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از رصد خانه شهر تهران

  رییس و اعضای کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به همراه پیروز حناچی شهردار تهران عصر روز سه شنبه اول تیرماه ۱۴۰۰ از رصد خانه شهر تهران بازدید به عمل آوردند.

 • آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

  آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان مرکز نوآوری رسانه همشهری برگزار شد.

 • دیوارهای چشم نواز در منطقه ۷

  دیوارهای چشم نواز در منطقه ۷

  با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح "رنگ در شهر" اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه ۷ انجام شد.

 • حضور شهردار تهران در انتخابات ۱۴۰۰

  حضور شهردار تهران در انتخابات ۱۴۰۰

  پیروز حناچی شهردار تهران، صبح ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور در مسجد النبی(ص) در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، به همراه خانواده شرکت کرد.

 • توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش

  توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش

  متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط ۶ و ۷ به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی شهرک آزمایش در خط ۶ متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در شهر قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

 • شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  اگرچه تبلیغات انتخابات امسال در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گرمتر است اما تبلیغات شهری کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر نیز مانند گذشته در شهر دیده می شود و تا صبح ۵شنبه ۲۷ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

 • گورستانی به قدمت تاریخ

  گورستانی به قدمت تاریخ

  امامزاده عبدالله یکی از معروفترین امامزاده های شهرری است که با وجود مدفون بودن مشاهیر بسیار و بنام بودن خود، حتی برای مردم شهرری ناآشنا و مهجور است.در گورستان این امامزاده شخصیت‌های سرشناسی چون صابر همدانی‌، صادق سرمد، وحید دستگردی‌، محمد هاشم افضل العلما، شمس‌العلمای محلاتی‌، محمد ثانی خوانساری‌، سلیمی قلم، شیخ مجد رازی، ادیب پیشاوری، استاد جعفرشهیدی، علی دشتی، عمادالکتاب و شهدای 16 آذر مدفون هستند.

 • آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵

  آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵

  آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه۵ (طرحهای قلم ماند، سبز ماند و کارواش پسماند) شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر علیپور مدیرعامل سازمان پسماند، دکتر کلهری شهردار منطقه ۵ و جمعی از فعالان محیط زیستی شهر تهران برگزار شد.

 • بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰

  بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰

  آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰ صبح چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی ریاست شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

 • رونمایی از نشریه همشهری مترو

  رونمایی از نشریه همشهری مترو

  مراسم رونمایی از نشریه «همشهری مترو» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل موسسه همشهری، علی عبدالله پور سرپرست شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در ایستگاه متروی بهارستان برگزار شد.

 • نصب اولین یادبود شهدا در میدان امام خمینی

  نصب اولین یادبود شهدا در میدان امام خمینی

  عصر دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ پیروز حناچی شهردار تهران از مراحل ساخت المان شهدا در میدان امام خمینی و نصب اولین یادبود شهدا با حضور خانواده شهدا برگزار شد.

 • تور عکاسی از برج میلاد

  تور عکاسی از برج میلاد

  تور عکاسی از برج میلاد و پروژه های در دست احداث این مجموعه صبح سه شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ با همت روابط عمومی مجموعه میلاد و همکاری آژانس عکس تهران برگزار شد.

 • بوستان باغ حکیم

  بوستان باغ حکیم

  بوستان باغ حکیم با مساحت 3887 متر مربع یکی از بوستان های تازه تاسیس شهر تهران در منطقه 10 است. این بوستان در محله بریانک خیابان محمدیان واقع شده است.این فضا ۴دهه متروکه بود، که براساس توافقات صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش تهران، این باغ به شهرداری تهران واگذار شده و با تبدیل آن به بوستان سرانه فضای سبز منطقه را تا حدود زیادی افزایش داد.

 • مجموعه تاریخی گردشگری رازی

  مجموعه تاریخی گردشگری رازی

  مجموعه تاریخی گردشگری ۳۲ هزار مترمربعی رازی در جوار برج تاریخی طغرل در منطقه ۲۰ تهران شامل فضاهای متعدد کتابخانه، موزه گالری، مراکز پذیرایی، نمایش و همایش با ۴ سالن اصلی و گنجایش‌های مختلف ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ نفری احداث شده است.

 • موزه اسناد انتشارات علمی و فرهنگی

  موزه اسناد انتشارات علمی و فرهنگی

  این موزه که با همت مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی راه اندازی شده است سه‌گانه‌ای ست از موزه، مرکز اسناد و کتابخانه. قرار بر این است که نقش حفاظتی و مرمتی و نگهداری و همین‌طور نقش حافظه‌ای را مرکز اسناد ایفا کند؛ نقش روایی و نمایشی بر عهدۀ موزه است و نقش ارائۀ محتوا را هم کتابخانه بر عهده دارد.این موزه می‌تواند فرصت جدیدی در زنجیرۀ گردشگری فرهنگی و ادبی باشد.

 • پروژه های شاخص منطقه ۹

  پروژه های شاخص منطقه ۹

  میدانگاه هاشمی , کوچه رنگی قدیانی ,خیابان اجتماعی ، پارک آموزش ترافیک و همچنین آثاری هنری حجمی در دست احداث تنها بخشی از پروژه های شاخص منطقه ۹ هستند که یا در دسترس شهروندان قرار گرفته و یا به زودی آماده بهره برداری می شوند.