• حضور نیروهای خادم الحسین(ع) در کربلا معلی

  حضور نیروهای خادم الحسین(ع) در کربلا معلی

  شهرداری تهران به روال سال های گذشته، خدمات شهری اربعین حسینی (ع) را برعهده گرفته است. امسال اما پاندمی کرونا، این مراسم را دستخوش تحولاتی کرده و کشور عراق ۳۰هزار زائر بیشتر نپذیرفت و پیاده روی امسال اربعین با تعداد کمتری در حال انجام است. ۱۰۰ پاکبان در کربلا معلی مستقر و به دو گروه تقسیم شده و برای انجام مسئولیت در دو شیفت ۸ ساعته خدمت رسانی می کنند.

 • واکسیناسیون اورژانس شهر سالم در پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

  واکسیناسیون اورژانس شهر سالم در پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

  شش دستگاه آمبولانس شرکت شهرسالم شهرداری تهران، در شش نقطه مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی، افراد بالای ۱۸ سال که متقاضی دریافت واکسن بودند را واکسینه کردند.

 • حضور شهردار تهران در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

  حضور شهردار تهران در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

  علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح روز دوشنبه پنجم مهرماه ۱۴۰۰ مصادف با اربعین حسینی (ع) با حضور در مسیر پیاده روی جاماندگان حسینی بخشی از مسیر را همراه با سایر شهروندان پیمود و از غرفه ها و موکب های این مسیر نیز بازدید کرد

 • حضور نیروهای خادم الحسین(ع) در نجف اشرف

  حضور نیروهای خادم الحسین(ع) در نجف اشرف

  شهرداری تهران به روال سال های گذشته، خدمات شهری اربعین حسینی (ع) را برعهده گرفته است. امسال اما پاندمی کرونا، این مراسم را دستخوش تحولاتی کرده و کشور عراق ۳۰هزار زائر بیشتر نپذیرفت و پیاده روی امسال اربعین با تعداد کمتری در حال انجام است. ۱۰۰ پاکبان در نجف اشرف مستقر و به دو گروه تقسیم شده و برای انجام مسئولیت در دو شیفت ۸ ساعته خدمت رسانی می کنند.

 • آیین آغاز به کار و افتتاح ۲۶ مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹

  آیین آغاز به کار و افتتاح ۲۶ مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹

  آیین آغاز به کار و افتتاح ۲۶ مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ شامل ۱۶ مرکز ثابت و خودرویی و ۱۰ ون تجهیز شده جهت خدمت رسانی سیار به اقشار آسیب دیده اجتماعی توسط شهرداری تهران، با حضور دکتر زاکانی شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری در سوله مدیریت بحران منطقه ۱۷ برگزار شد.

 • نشست صمیمانه شهردار تهران با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

  نشست صمیمانه شهردار تهران با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

  نشست صمیمانه علیرضا زاکانی شهردار تهران با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، یکشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۰ در ساختمان اصلی شهرداری تهران برگزار شد.

 • نشست شهردار تهران با مدیران عامل سازمان‌ های شهرداری

  نشست شهردار تهران با مدیران عامل سازمان‌ های شهرداری

  عصر چهارشنبه۲۴ شهریور ۱۴۰۰ علیرضا زاکانی شهردار تهران در دومین نشست مشترک با مدیران عامل و روسای سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران دیدار و گفتگو کرد.

 • روز ملی سینما

  روز ملی سینما

  سینما یکی از شاخص‌های مهم فرهنگی در شهرسازی است. به عبارتی اگر بخواهیم میزان توسعه یافتگی شهرها را بسنجیم یکی از مهمترین بخش شاخص‌های فرهنگی سالن‌های سینما است، اما در ایران وضعیت تعداد سینماهای متروک آمار بسیار بغرنجی دارد به طوری که در ۳۵سال اخیر رشد جمعیت ۱۲۷درصد و رشد ساخت سینما در ایران منفی ۴۴درصد بوده است.

 • رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی

  رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی

  رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی عصر دوشنبه 15 شهریور 1400 با حضور سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در فرهنگسرای خاوران منطقه 15 برگزار شد.

 • نهمین جلسه شورای شهر با حضور شهردار منتخب تهران

  نهمین جلسه شورای شهر با حضور شهردار منتخب تهران

  نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، صبح یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ به ریاست مهدی چمران برگزار شد. علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز با حضور در این جلسه حکم خود را از چمران دریافت کرد.

 • نگاهی به پروژه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

  نگاهی به پروژه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

  شهر تهران با جمعیت میلیونی خود نیازمند سیستم جامعی برای تفکیک ، حمل ، پردازش و دفن زباله است و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند با پروژه های جدید و سرویس دهی به موقع بهترین خدمت را به شهرندان تهرانی کند.

 • بازدید شهردار تهران از مراکز واکسیناسیون

  بازدید شهردار تهران از مراکز واکسیناسیون

  علیرضا زاکانی شهردار تهران و محسن روح‌الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با همراهی حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم، صبح جمعه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰ از مراکز واکسیناسیون شهر سالم در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران بوستان گفتگو و مرکز واکسیناسیون بعثت بازدید کردند.

 • نخستین روز کاری شـهردار تهران

  نخستین روز کاری شـهردار تهران

  علیرضا زاکانی پس از امضای حکم مسئولیتش از سوی وزیر کشور راهی خیابان بهشت شد تا در کسوت شهردار پایتخت به اهالی تهران خدمت کند. زاکانی عصر امروز پس از حضور در منزل مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و عیادت از وی، راهی معراج شهدا شد تا با آرمان های شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کند. مادر شهید حمید میانلو مطلق از شهدای غواص، با بدرقه علیرضا زاکانی از زیر قرآن کریم، وی را راهی ساختمان خیابان بهشت کرد.

 • نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی

  نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی

  علیرضا زاکانی شهردار منتخب تهران صبح دوشنبه 8 شهریور 1400 با شهرداران نواحی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران نواحی موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

 • اولین نشست علیرضا زاکانی شهردار تهران با شهرداران مناطق 22 گانه

  اولین نشست علیرضا زاکانی شهردار تهران با شهرداران مناطق 22 گانه

  زاکانی شهردار منتخب تهران صبح شنبه 6 شهریور 1400 با شهرداران مناطق 22 گانه شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران مناطق موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

 • طرح واکسیناسیون خبرنگاران

  طرح واکسیناسیون خبرنگاران

  طرح واکسیناسیون ویژه خبرنگاران حوزه شهری با همکاری شرکت شهر سالم صبح جمعه 5 شهریور 1400 در ساختمان شماره 2 شورای اسلامی شهر تهران (مرکز شماره 2 اجرای طرح واکسیناسیون کووید 19 شرکت شهر سالم) برگزار شد.

 • مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

  مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

  مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران صبح روز دوشنبه یکم شهریورماه 1400 با حضور مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران و جمعی از معاونین مرکز ارتباطات برگزار شد. در این مراسم از زحمات غلامحسین محمدی رئیس اسبق مرکز ارتباطات تقدیر به عمل آمد و طی حکمی از سوی علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران مهدی مذهبی به عنوان سرپرست جدید مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران معرفی شد.

 • درخشش «الماس» در گلستان

  درخشش «الماس» در گلستان

  «عمارت الماس» به طور حتم نام بامسمایی برای این عبارت زیبای کاخ گلستان است، عمارتی که بنیاد و اساس آن در زمان فتحعلی شاه نهاده شد ولی ناصرالدین شاه تغییراتی در ظاهر و تزیینات آن داد. وجه تسمیه این بنا نسبت به سایر عمارت ‏های کاخ گلستان، به سبب آینه کاری‎‌های داخلی‌اش است . زیبایی حیرت‎ انگیز دیگر این عمارت، معماری داخلی بنا، شامل سه ایوانچه آیینه کاری مقرنس و طاق نماهای باریک و کشیده است که در سمت شمالی تالار با ارسی‌های بزرگ دارای شیشه‌های رنگین زیبا پوشیده شده است . نکته جالب اینکه در عهد ناصری، اغلب طاق‌ها و طاق‌نماهای جناغی این تالاربه طاق‌های قوسی یا رومی تبدیل و دیوارهای تالار مزین به انواع کاغذ دیواری خارجی شده است.

 • عمارت بادگیر؛ از فتحعلی شاه تا مظفرالدین شاه

  عمارت بادگیر؛ از فتحعلی شاه تا مظفرالدین شاه

  سومین بنا از نظر قدمت در کاخ گلستان، عمارت بادگیر است که بین سال‌های ۱۲۲۰ و ۱۲۲۴ هجری قمری به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد . در دوره ناصرالدین شاه مورد بازسازی قرار گرفت تا به شکل امروزی درآید. عمارت بادگیر در واقع تالار شاه‌نشین بزرگی است که از دو گوشواره ، دو هشتی و یک حوضخانه تشکیل شده و دلیل نامگذاری این عمارت به «بادگیر» آن است که در قسمت حوضخانه و در چهارگوشه آن، 4بادگیر بلند از کاشی‌های معرق آبی، زرد و سیاه با قبه‌های زرین قرار دارد تا هوای حوضخانه و تالار و اتاق‌ها به‌وسیله آن‌ها به‌ خوبی خنک ‌شود.تاج‌گذاری مظفرالدین شاه در تابستان سال ۱۲۷۴ هجری شمسی مهم‌ترین واقعه‌ تاریخی این عمارت ثبت شده است.

 • باغ پرندگان تهران

  باغ پرندگان تهران

  باغ پرندگان تهران در شمال‌ شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده است. مجموعه باغ پرندگان در دل طبیعت طراحی و ساخته شده است تا شرایط نگهداری بهتری به صورت طبیعی برای پرندگان مهیا باشد. باغ پرندگان را می‌توان یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های شهر تهران دانست.

 • مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران

  مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران

  مرکز واکسیناسیون شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ساختمان مدیریت بحران منطقه ۱۶ در خیابان شهید بخارایی شمالی است. این مرکز آمادگی پذیرش روزانه هزار نفر از شهروندانی که از طریق سایت نوبت دهی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند را دارد.

 • مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران در صحن شورای اسلامی

  مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران در صحن شورای اسلامی

  مراسم تودیع پیروز حناچی، شهردار سابق تهران سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ در صحن شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه پیروز حناچی به همراه معاونین خود در صحن شورا حاضر شد و گزارشی از عملکرد مدیریت شهری دوره پنجم به شورا ارائه داد.

 • آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی

  آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی

  آیین برافراشتن پرچم عزای حسینی برفراز بلندترین سکوی پرچم ایران عصر دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران در کوشک باغ هنر برگزار شد.

 • جلسه انتخاب شهردار تهران

  جلسه انتخاب شهردار تهران

  جلسه انتخاب شهردار تهران به ریاست مهدی چمران صبح امروز یکشنبه ۱۷ مردادماه با حضور اعضای شورای شهر و علیرضا زاکانی نامزد شهرداری تهران برگزار شد.درجلسه امروز ابتدا منتخبین شورای اسلامی شهر تهران علیرضا جاوید را به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کرده و در ادامه جلسه نیز برای انتخاب شهردار رای گیری انجام شد و در نهایت علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

 • آیین افتتاح نمایشگاه عطر سیب

  آیین افتتاح نمایشگاه عطر سیب

  مراسم اهتزاز پرچم عزای ابا عبدالله الحسین (ع) و افتتاح نمایشگاه عطر سیب با حضور حناچی شهردار تهران و چمران رئیس شورای شهر تهران صبح شنبه (۱۶ مرداد) در میدان امام حسین برگزار شد.

 • آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

  آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

  آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) عصر روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از معاونین و مدیران شهری و اعضای شورای شهر در خیابان درجزینی منطقه ۱۸ برگزار شد.

 • آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران

  واکسیناسیون رانندگان تاکسی تهران از دوشنبه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ در سایت واکسیناسیون خودرویی بوستان ولایت آغاز شد.

 • شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  شهرنگار؛ امامزاده عبدالله

  بقعه امامزاده عبد الله(ع) در خیابان ۳۰ متری جی، خیابان حاجیان، در جنوب غربی تهران واقع شده است. نسبت شریف ایشان به حضرت ابوالفضل العباس(ع) می رسد. بقعه آن حضرت به صورت بنایی هشت ضلعی است که بر روی سکوی عشت ترکی بنا شده است. بقعه مزبور در فضای مشجر و وسیعی قرار دارد. گنبد کاشی کاری بقعه با قدمتی بیش از ۲۰ سال و با فرم پیازی احداث گردیده و ضریح فلزی جدیدی بر روی مرقد مطهر قرار دارد. این بقعه از امکانات فرهنگی مانند دارالقرآن، کتابخانه ای بزرگ با بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب، کانون فرهنگی، درمانگاه، وسایل بازی و سرگرمی برای کودکان و فضای سبز برخوردار است.

 • آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح کوشک باغ هنر

  آیین افتتاح و بهره برداری از "کوشک باغ هنر" مرکز تخصصی هنرهای ایرانی,شامگاه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ,در محل کوشک هنر واقع در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.

 • آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری

  آیین افتتاح پروژه خیابان ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری در منطقه 1 تهران عصر روز دوشنبه 21 تیرماه 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه 1و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.