رفع گره ترافیکی در غرب پایتخت

در راستای روانسازی جریان ترافیک و کاهش زمان سفر در محور آیت الله سعیدی و کاهش حجم ترافیکی در میدان آزادی، معاونت فنی و عمرانی منطقه ۹ بر اساس مطالعات صورت گرفته، طرح تعریض محور آیت الله سعیدی را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، سید مصطفی موسوی ، شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: این طرح که از مهم ترین طرح های بزرگراهی در غرب پایتخت است سالهای متمادی به دلیل وجود معارض های تاسیساتی بدون اقدام باقی مانده بود.
او افزود: طرح اجرایی این پروژه در راستای شعار تهران شهری برای همه و با نگاه انسان محور بودن پروژه های شهری تهیه شده است که در کنار تعریض محور سواره رو نسبت به احداث مسیر دوچرخه و ساماندهی پیاده رو ها و فضای سبز اقدام خواهد شد.
شهردار منطقه عنوان کرد: یکی از مهمترین اقدامات که قبل از شروع این پروژه انجام شد، احداث کانال اصلی جمع آوری آب های سطحی در میدان آزادی و بزرگراه آیت الله سعیدی بوده که با تکمیل این شبکه مشکل آب ماندگی میدان آزادی مرتفع شده است.
او تاکید کرد: در این طرح چهار هزار مترمربع به فضای سواره رو اضافه خواهد شد و از طرفی با احداث ۱۲۰۰ متر طول مسیر دوچرخه، در راستای تکمیل شبکه حمل و نقل پاک، در غرب پایتخت گامی اساسی بر خواهیم داشت که این مسیر می تواند میدان آزادی را به محله های فتح، شمشیری و مهرآباد جنوبی متصل کند و شهروندان می توانند از دوچرخه به عنوان یک مدل حمل و نقلی در این  مسیر استفاده کنند.
او افزود: پس از تعریض این بزرگراه با ایجاد مسیر پیاده راه و ساماندهی فضای سبز و همچنین استفاده از المان های شهری می توان پیاده راهی با فضای مفرح در منطقه ۹ برای استفاده شهروندان مهیا کرد.
شهردار منطقه ۹ در خاتمه گفت: با توجه به طول ۴ کیلومتری بزرگراه و سقف اعتبارات؛ این پروژه در چند فاز تعریف شده که در فاز نخست این پروژه  بزرگراه سعیدی حد فاصل میدان آزادی تا میدان فتح در مسیر حرکتی شمال به جنوب که از اولویت بیشتری برخوردار است، شروع شده است. فرهادیان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا پایان خرداد ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
کد خبر: 10142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =