اطلاعات واکسیناسیون در کشور در دسترس عموم قرار گیرد

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواست ما این است که اطلاعات مربوط به واکسیناسیون افراد چه در مدیریت شهری و چه در ارگان های دولتی باید در دسترس عموم قرار گیرد.

به گزارش شهر محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران یکشنبه - ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰- در ابتدای دویست و نود و یکمین جلسه شورا با اشاره به گرامیداشت ایام لیالی قدر و تسلیت شهادت حضرت علی(ع) گفت: مصادف شدن شب های قدر با ایام ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان که با روز کارگر و روز معلم همزمان شده را  گرامی می داریم.

او ادامه داد: همه می دانیم امیر مومنان فراتر از نقش امامت و حکومت به عنوان یک انسان می تواند الگویی ماندگار برای جهانیان باشد و اوست که موقعیت تلاش کار برای آبادانی و تامین معاش را به کار گرفته و در ضمن کارگری زخمت کش و کوشا بوده و در جایگاه اطلاع رسانی برای جامعه به ترویج دانش و بینش جامعه پرداخته لذا معلمی بی مانند بوده است.

هاشمی افزود: از نگاه امام علی ارزش جانش از اخلاق و گذشت و مدارا بالاتر نبود و لذا ایشان خود را قربانی کرد تا این روش به عنوان الگو بر ای صاحبان قدرت ماندگار باشد، امام علی (ع)   اعتقاد داشت آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است؛ با دوستان مروت و با دشمنان مدارا.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر در خصوص واکسیناسیون نیروهای شهرداری گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد تخلفاتی به عنوان واکسن خواری در مدیریت شهری تعدادی از شهرها از جمله تهران بودیم که خوشبختانه با دستور محکم شهردار تهران با عناصر خاطی برخورد شد و اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار خواهد گرفت که البته لازم است سرعت عمل بیشتری داشته باشیم و لازم است در سایت شفافیت بارگذاری کنیم.

او افزود: این نمونه خوبی برای دولت نیز می تواند باشد و اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار گیرد تا از سوء استفاده ها جلوگیری شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اضافه کرد: در روزهای اخیر شاهد ابلاغ نتیجه بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای شهر بودیم در تهران و تعدادی زیادی از شهرها رد صلاحیت کاندیداهایی اتفاق افتاد که در هیات اجرایی تایید شده بودند.

محسن هاشمی گفت: ما فرض را بر این می گذاریم که ما در شوراها نظارت استصوابی نداریم، با توجه به اینکه نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده نمایندگان محترم مجلس قرار داده شده لذا از رییس مجلس شورای اسلامی  انتظار داریم با پیگیری موضوع نسبت به رسیگی اعتراض کاندیداها در هیات نظارت استانی، مرکزی و شهرستانی توجه ویژه داشته باشند تا هم زمینه تضییع حق الناس فراهم نشود و هم تامین حق عمومی جامعه برای برگزاری انتخابات با تکثر نگاه ها و صلاحیت و مشارکت مطلوب فراهم شود.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
کد خبر: 10173

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =